بررسی سیستم مولتی پلکس 206

بررسی سیستم مولتی پلکس 206
بررسی سیستم مولتی پلکس 206
60,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

تعداد صفحات: 82 صفحه _ فرمت word _ دانلود مطالب بلافاصله پس از پرداخت آنلاین

مقدمه:
در اولین سال های تولید اتومبیل و تولید این ساخته دست بشر تا به امروز شاهد پیشرفت های زیادی در این
صنعت بوده ایم که یکی از بنیادی ترین صنعت های قرن حاضر و جزو صنایع مادر میباشد.
در این بین مقوله الکترونیک خودرو تا حدودی از قافله پیشرفت عقب افتاد چون در زمان های اولیه بیشتر توجه خودرو سازان بر روی طراحی موتور شاسی فرم اتاق و.... بود همچنین استفاده وسیع از وسایل الکترونیکی تا به این حد که امروزه در خودروها کاربرد دارد مورد توجه نبود. اما با توجه به مسایل بالا و افزایش قیمت قطعات مصرفی دستمزد بالا سعی بر کاهش هزینه و بالا بردن کیفیت خودرو خودرو سازان رو به یکی از موارد موجود که همان لزوم ساده کردن سیم کشی موجود خودرو و ارتقا این سیستم برای به کار گیری منابع مصرف کننده در خودرو معطوف کرد.
در این بین توجه متخصصان به سیستمی که در صنایع مخابراتی مورد استفاده بود معطوف شد و همان سیستم مولتی پلکس بود. که البته با تلفیق این سیستم با سایر تکنولوژی های موجود به صورت امروزی در خودرو سازی مورد استفاده قرار  می گیرد

از اولین خودرویی که در سری تولید انبوه تولید شد تا کنون زمان زیادی می گذرد. پروسه ی تولید خودروها پیشرفت زیادی کرده وقطعات یکی پس از دیگری دچار تغییرات تکنولوژیک شده اند، اما چیزی که تا چند سال پیش تقریبا بدون تغییر مانده است سیم ها و دسته سیم هایی است که در خودرو ها استفاده می شود. لزوم تغییر و ارتقای کیفی آنها تا بدان جا مهم است که اگر نگاهی گذرا به میزان تراکم وطول آنها در خودرو ها داشته باشیم خواهیم دید که حجم و وزن عمده ای از خودروها را دسته سیمها تشکیل می دهد. اصولا در هنگام برخورد اول با سیستم الکترونیک خودرو پژو نیز اولین چیزی که نظر ما را به خود جلب می کند دسته سیمها وتعداد زیاد سیمهایی است که قطعات مختلف برقی را به یکدیگر متصل می کنند.
نمودار زیرکه به صورت کلی مجموع طول سیم و تعداد اتصالات یک خودروی عمومی را نشان می دهد که با خودروهای نام آشنای پژو 405 و 605 قابل مقایسه است
تکنولوژی مولتی پلکس راه حل کامل مناسبی برای حل این معظل بود که علی رغم پیچیدگی نسبتا زیاد تئوریک به درستی و تا حد امکان موجب کاهش میزان استفاده از سیم های متعدد در خودرو می شود. این تکنولوژی که اولین بار در صنعت ارتباطات کلامی به کار گرفته شد شهرها و روستا ها را به کمک دو رشته سیم به یکدیگر وصل کرد. پس از آن این صنعت با تکنولوژی ماکروویو  تلفیق شده و سپس نوبت به صنایع خودرو رسید. سیستم مولتی پلکس یکی از سیستمهای نوین ارتباطی بوده در اغلب شرکت های صنعتی برای ارتباط تجهیزات و کامپیوترها به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از جدیدترین پیشرفت های تکنیکی می باشد که موجبات تحولات عظیمی را در صنایع مختلف به وجود آورده است.
در این بین توجه متخصصان به سیستمی که در صنایعمخابراتی مورد استفاده بود معطوف شد و همان سیستم مولتی پلکس بود. که البته با تلفیق این سیستم با سایر تکنولوژی های موجود به صورت امروزی درخودرو سازی مورد استفاده قرار گرفت.
فن آوريهاي جديد چه كاربردي در صنعت خودرو دارند آيا دومين صنعت بزرگ دنيا و سومين بازار سود ده و درآمدزاي جهان چه ارتباطي با ع لم و تكنولوژي در زمينه هاي مختلف برقرار نموده است . بايد اذهان نمود كه دانش نقش عظيم و غير قابل انكاري در توسعه صنعت خودرو و حفظ و بروزآوري آن داشته است.
استفاده از امكانات متنوع رفاهي و ايمني ، بالابردن راندمان موتور، كاهش مصرف سوخت، كنترل آلايندها و بسياري ديگر از اين موارد گوياي استفاده از جديدترين تكنولوژيهاي مي باشد.
شايد از خود بسيار پرسيده باشيد كه تفاوت يك خودرو قديمي با يك خودرو جديد از نظر سيستم برق و سيم كشي آن چگونه است ؟. آيا با افزايش امكا نات متنوع رفاهي و ايمني در خودرو باز هم مي توان از روشهاي سنتي براي ارتباط الكتريكي قطعات استفاده نمود؟.
پاسخ اين سئوال و سئوالات مشابه را مي توان در مقاله زير يافت.

- آشنائي با سيستم مالتي پلكس:
با توجه به اهميت سيستم برق در عيب يابي و خدمات امدادي و شباهت هاي آن با سيستم برق پژو 206 در ابتدا مقدمه ايي كوتاه در خصوص سيستم برق پژو 206 ارائه مي گردد .*
سيستم مالتي پلكس:
براي انتقال اطلاعات دو روش وجود دارد:
-1 روش موازي: در اين روش براي تك تك اطلاعات يك رشته سيم لازم است
-2 روش سري: در اين روش مي توان همه اطلاعات را از يك رشته سيم عبور داد.
مزاياي روش سري: كاهش تعداد، طول و وزن دسته سيم كه در يك شبكه واحد با يكديگر تبادل اطلاعات مي نمايند به شبكه مالتي پلكس معروف ECU تعدادي است
کشور های مختلف استاداره های خاص و نام های خاصی رو برای کاربرد این سیستم به کار میبرند که از جمله معروفترین اونها میشه به :
1-استاندارد Can: ساخت المان که در خودرو های بنز ب.ام.و فیات و ولو به کار میرود.
2-استاندارد VAN: ساخت کشور فرانسه و روی محصولات رنو و پژو این کشور مورده استفاده هست.
3-استاندارد J1850: ساخت کشور امریکا میباشد که بر روی محصولات تولید کرایسلر فورد و جی ام مورد استفاده میباشد.
4-استانداردProprietary: تولید کشور ژاپن هست که بر روی محصولات این کشور مورد استفاده میباشد.
5- استانداردAbsus: محصول المان و مورد استفاده بر روی محصولات گروه فولکس واگن.
در میان استاندارد های بالا CAN از موفق ترین اون ها به حساب ی اید و بیشتر خودرو سازان از این اسناتدارد بر روی محصولاتشون استفاده میکنند.
در ادامه به لزوم استفاده از سیستم مولتی پلکس اشارهخوهیم کرد. البته تعداد کمی از موارد در بالا ذکر شد که توجه شما رو به سایر موارد جلب میکنم.
1ـ افزایش بیش از حد استفاده از قطعات الکترونیکی در خودرو.
2ـ ساده سازی استفاده از سیم کشی و ساده سازی دسته سیم ها
3ـ بالا رفتن تعداد ارتباط میان ECU با سایر اجزا اتومبیل و نیاز به هماهنگ کردن داده ها.
4ـ بالا بردن کیفیت ایمنی و اسایش در خودرو ها

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات ذیل قبلا توسط مشتریان محصول فوق خریداری شده است.
محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه