طراحی و برنامه نویسی سایت توسط UML

طراحی و برنامه نویسی سایت توسط UML
طراحی و برنامه نویسی سایت توسط UML
90,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

تعداد صفحات : 88 صفحه _ فرمت word_ دانلود مطالب بلافاصله پس از پرداخت آنلاین

    
فهرست مطالب
چکیده 1
مقدمه 2
فصل اول    بررسی نمونه های مشابه
بررسی اولیه 5
نمونه شماره یک 6
بررسی سایت شماره یک 8
نمونه شماره دو 9
بررسی سایت شماره دو 11
نمونه شماره سه 12
بررسی سایت شماره سه 14
نتیجه گیری مقایسات 15
فصل دوم   معرفی ابزار ها
معرفی UML‌‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‌‌‌‌ 17
   تاریخچه 17
دیاگرامهای UML 19
  دیاگرم Use Case 20
       چهار نوع رابطه در دیاگرم Use Case 21
  دیاگرام کلاس 22 
      کلاس 22
      روابط بین کلاسها و اشیاء 24
  دیاگرام تعامل 25
     دیاگرا ترتیب 25
      دیاگرام همکاری 26
 دیاگرام بسته 27
 دیاگرام حالت 28
 دیاگرا فعالیت 29
 دیاگرام آرایش قوا 30
معرفی  ASP.NET 31
   اصول مقدماتی ASP.NET 31
   ASP  چیست؟ 31
    ASP.NET  چیست 32
دانت فریمورک 32
تفاوت ها ASP کلاسیک و ASP.NET 33
نصب ASP.NET 34
صفحات وب ASP.NET 35
ASP کلاسیک 36
 صفحات پویا در  ASP کلاسیک 36
 صفحات پویا در ASP.NET 36
کنترل های سرویس دهنده ASP.NET 37
کنترل های Html سرویس دهنده 38
کنترل های وب سرویس دهنده 38
رویدادهای دات نت 39
مرجع 41
 معرفی SQL   44
SQL Injection به چه کار می آید؟ 44
مثالی از SQL Injection 45
طراحی جدول 47
فصل سوم    طراحی نمودار های NML
 نمودار Use Case 49
نمودار توالی 50
نمودار همکاری  51
نمودار کلاس 52
نمودار حالت 53
فصل چهارم    معرفی سایت
معرفی سایت 55
نمای کلی صفحه اصلی سایت 56
توضیحات صفحه اصلی 57
ورود به سایت 57
عضویت در سایت 58
صفحات متفرقه 61
معرفی قسمت های مختلف سایت 68
سخن آخر

 

چكيده:
  در اين پروژه سعي كرديم تا با بررسی موارد مشابه و تعیین کمی ها و کاستی های موجود  در آنها و همچنین انتخاب معیار های خوب  جهت ساخت سایتی جامع و مانع کوشش نماییم. همچنین با تکیه بر متدها و روشهای جدید و معیارهای مناسب سایت قابل قبولی را برای استفاده بهینه کاربران ایجاد نماییم. این امر  با استفاده از فناوري  جديد تحلیل مرحله به مرحله طراحی سایت توسط UML و در محیط ویژوال طراحي سايت هاي پويا، ASP.NET و به زبان  c# محقق شد. امید است تا به این وسیله نتنها رابطه میان این دوفطب آموزش و پروش کودک بهبود بخشد بلکه باعث همکاری بیشتر و بهتر در جهت رفاه کودک و ایجاد محیطی گرم و سالم و قابل اطمینان برای کودک و والدین باشد. همچنین بحثی پیرامون  ابزارهای  استفاده شده  در این  سایت سخن به میان آورده شده است. بدین وسیله میتوان با امکانات  و محدودیت های هر محیط و ترکیب آنها به سایتی باقابلیت های بالا  همچنین نمایی زیبا و قابل قبول  بپردازیم. 
مقدمه:
 آنچه در تقابل انسان و اطلاعات اهمیت می یابد، دسترسی به دریای از اطلاعات جامع و کامل است که برای نیل به این مهم، نیاز به اخذ تدابیری می باشد تا نتیجه مطلوب حاصل گردد. تا پیش از دهه 1990 کار باکامپیوتر مایه شرمساری بود، و سپس ناگهان همه افراد تمایل داشتند تا با کامپیوتر کار کنند. بسیاری از خانواده ها تمایل داشتند تا سایت های وب مختص خود داشته باشند. شما به اطلاعات نیاز دارید و همانند در آمدن قارچ  از زمین در داخل یک جنگل صدها سایت وب در رابطه با هر موضوع قابل تصوری متولدشدند.

و حال تصور کنید در دنیای پیچیده  و پر کار امروز و با در نظر گرفتن مشغله و دوری راههای ارتباطی و ترافیک های سنگین  اگر تمایل داشته باشید با مدیر یا مسئولان سازمان یا ارگان خاصی ارتباط برقرار کنید با چه مشکلاتی روبه رو می شوید. و اگر بخواهید هروز از تغییرات محیط و عملکرد کار باخبر باشید این مشکلات تاچه حد  زمان و انرژی شما را میطلبد . و بدین ترتیب در می یابید که داشتن میل ، اینترنت ، وب و.... همه به شما کمک می کنند تا بتوانید در راهبرد کارهایتان هرچه سریعتر و آسانتر کوشا باشید. چه بسا که حتی وجود پایگاه داده ای  مستحکم و مطمئن میتواند شما را  در این راه مدد کن. بنابراین وجود یک سایت که دارای امکانات ویژه کاربردی با سطح دسترسی هاس مختلف و امنیت بالا برای  حفاظت از ارتباط و پایگاه داده شما میتواند بخش اعظم نیازهای شما را  در  زمان اندک  پاسخ گو باشد.  در برسی های انجام شده اولویت بیشتر در این پروژه برای   ارتقاه رابطه  مربی و  والدین و سپس ارتباط Onlin بین مربی و مدیر و والدین بوده است. بدین وسیله خواسته ایم تا این ارتباط را در هر زمانی برای همه کابران  در جهت بهبود کمی و کیفی تربیتی کودکان و بررسی مشکلات و و مسائل پیرامون آنها در مهد و خانه داشته باشیم. همچنین سعی شده تا با استفاده از امکانت امنیتی موجود در ASP.NET   آسایش خاطر همه کاربران در هر رده ای  تا حد امکان فراهم شود. و خانواده ها بتوانند به راحتی و حتی در اوغات فراغت کوتاهی در محل کار خود و با اتصال به اینترنت از برنامه های اتی مهد با خبر شموند و برنامه ریزی نمایند. همچنین با مربی مهد در ارتباط باشند و برای او میل بزنند یا از عکسهای جشن انتخاب و برای چاپ سفارش دهند. در صورت نیاز یا تمایل در جلسات مهد  یا فعالیتهای فوق برنامه شرکت نمایند. همچنین از اخرین اطلاعات علمی، آکوزشی، پزشکی و .... از طریق سایت اطلاع یابند.
 در واقع این سایت پل ارتباطی کاملی است  بین  خانه و مهد تا  بتواند باعث رشد و تکامل بهتر کودکان در محیطی گرم و آرام  بشود.
فصل اول:

 

بررسی اولیه
       در ابتدای کار و برای درک بهتر از چگونگی  طراحی سایت ما به سراغ سایر سایت های مهد کودک ها رفته و در یک  مقایسه کلی   نقاط ضعف و قوت هریک  را بررسی  نموده  وسعی کردیم با چگونگی طراحی و همچنین امکانات موجو در سایت آشنا شویم و ایده ای نو و تازه برای طراحی سایت مذکور در نظر بگریم. همچنین سعی کردیم تا با گفتگو و مساحبت با مسئول مهد کودک از درخواست ها نیازها و موارد مختلفی که مد نظر ایشان بود  آگاهی یافته و آنها را با ایده خود به گونه ای قابل اجرا در هم آمیخته و طرح اصلی کا را رو ی کاغذ ترسیم نماییم. تابتوان ترکیبی از یک طراحی خوب و کارایی قابل قبول را به اجرا درآورد.در ادامه برسی سایت ها را خواهیم داشت. 
نمونه شماره یک
 سایت شماره 1
بررسی سایت شماره یک
همان طور که ملاحضه میکنید این صفحه اصلی سایت شماره 1 است که دارای مطالبی فراوانی میباشد . و فضای آزادی دارد و در نگاه اول کمی خسته کننده به نظر می رسد. درواقع مطالب بطور روزنامه وار و پشت سرهم عنوان شده اند و این امر باعث شده نمای کلی کار بیشتر شبیه به سایت های خبری باشد. در حاشیه آن  عناوینی چون معرفی مهد ، معرفی پرسنل و....  وجود دارد ودر زی هر یک مطالب مرتبط آن عنوان.                                       
در بین این عناوین بعضی تکراری اند ( مقاله – مقاله مدیر، کوچولوها کتاب- وکوچولوها قصه،  ) و بعضی نیز غیر مرتبط می باشند(فوروشگاه الکترونیک) . و در هرمورد تعداد بسیار زیادیمطلب بصورت افراطی درج شده که چندان جالب نیست و بهتر بود از هر عنوانی مطالب برگزیده جامع و مانع باشند.تا کاربر بتواند در زمان کمبه امه مطالب دسترسی داشته باشد.
مورد دیگری که شایان ذکر است تعداد کم تصاویر در صفحه می باشد که هم از زیبایی صفحه کاسته و هم از ظرافت های کودکانه که مطعلق به یک سایت مرتبط با کودکان است نادیده انگاشته شده.
مطلب بعدی درج آگهی تسلیتی است که در صفحه اصلی گذاره شده که نتنها جالب نیست بلکه بسیار زننده است که در صفحه اصلی سایت و آن هم به این درشتی آگهی ترحیم قرار گیرد.
نمونه شماره دو
سا یت شماره 2
بررسی سایت شماره دو
در این نمونه علاوه بر مطالب ما شاهد تصاویر متعدد نیز  هستیم ضمن اینکه مطالب از فشردگی قبلی برخوردار نیستند و منظم تر در صفحه قرار گرفته اند که این امر باعث آراسته شدن صفحه می شود همچنین کاربران از وفور اطلاعات و مطالب سردر گم نمی شوند.چزاکه مطالب کاملا دسته بندی  شده اند و خلاصه تر بیان شده اند. همچنین وجود تصاویر و عکسها  باعث تنوع و زیبایی صفحه شده اند. اما از بعضی تصاویر بطور مکرر استفاده شده که چندان جالب نیست. اما در کا از تصاویر جالب و مناسبی استفاده شده است.
همانطور که مشاهده میکنید تعداد زیاد عناوین در این سایت هم قابل ملاحظه است و نکته مهم دیگر اینکه بسیاری از عناوین شبیه با کاملا تکراری اند(کوچولوها قصه- قصه های کودکانه ،کوچولوها کتاب- معرفی کتاب، شعرمیوه – شعر حیوانات، نظر خواهی – نظر سنجی ) اما نکته مثبت و قابل قبول در این عناوین وجود بخش مسابقه(نقاشی) است که کاملا مختص کودکان است و باعث جذب آنها که صاحبان اصلی سایت هستند می شود. و مورد خاص دیگری که در رابطه با آموزش نجوم به کودکان است  که کمی عجیب است.
نمونه شماره سه
سایت شماره 3
بررسی سایت شماره سه
در این نمونه می بینیم که مطالب به طور شگفت اوری کم ومختصر می باشد. که نکته مثبتی از نظر ماست. حتی در این سایت به سختی می توان تصاویر مرتبط یا حتی مفهومی را دید. و در واقع طراح نه زحمت دسته بندی مطالب را به خود  داده و نه تهیه عکسهایی برای حداقل زیبایی سایت مورد نیاز است. که از نقاط ضعف به حساب می اید.اما از موارد و عناوین  جالب و مناسب این سایت می توان به بخش خوش آمد گویی  به کاربران نام برد. و سایر بخش ها که به شرح  زیر است.
همانطور که می بینید  تعداد عناوین یا بخش ها  در این نمونه متعدل تر است و از  بخش های تکرا ری خبری نیست و بخشهای جدید نظیر  آمار مشاهدات سایت   و آیا می دانید  را داریم.
در مجموع سایت سبک و منظمی به نظر می رسد  اما همنوز برای کامل شدن جا داره . این امر که در هر بخش یا عنوان تعداد زیادی مطلی وجود دارد همچنان معزلی است که باعث طولانی شدن صفحات و خالی ماندن قشمت های پایینی صفحه میشود که چندان  جالب نیست. 
نتیجه گیری مقایسات:
در نمونه های مورد بررسی   مشاهده شد که ظاهر اولیه سایت بسیار مهم و ارزنده است همچنین  استفاده از عکسهای مرتبط در هر قسمت خصوصا در صفحه اصلی سایت بسیار تاثیر گذار است.
همچنین انتخاب عناوین یا بخشهای مختلف می تواند در معرفی مهد موثر باشد. همچنین در سایت های مورد بررسی مشاهده شد که ضمینه صفحه سایت باعث شکیل شدن آن می شود. همچنین کادر بندی بودن صفحه که به خوانایی آن کمک می کند.

وجود بخشهای درباره ما، ارتباط با ما، نظر سنجی،  مقالات مرتبط ،ارتباط با مدیریت الزامی است . همچنین طی مساحبت با مسئول مهد کودک به اعمال بخشهای خاصی پرداختیم که مد نظر ایشان بود. ازقبیل ارتیاط بین والدین و مربیاز طریق میل، که روند پیشرفت با پسرفت کودک را دردوره های مختلف آموزشی و در ابعاد متفاوت مورد بررسی قرار داده و والدین را در جریان بگذارند. طراحی بخشی برای نظر سنجی عمومی جهت همه پرسی از والدین درپی ایجا یا اعمال جریان کاری جدید به روال قبلی مهد یا بررسی عملکرد فعلی کودکستان. ایجا بخشی جهت اخبار داخلی مهد و.... که در ادامه بیشتر مورد بررسی قرار می گیرد.
استفاده از رنگهای شاد عکسهای متحرک و بخشهایی که بتواند به اطلاعات خانواده ها بیفزاید . بگونه ای که در زمان اندک بتوانند جواب سوالات خود را بیابند.
در حال حاضر ما می تونیم طرحی کلی از کاری که پیش روداریم را ترسیم کنیم و سپس به دنبال ابزاری برای عملی کردن آن باشیم و این تنها یک بعد کار است که نمای کار به حساب می آید. و ابزار خاص خود را دارد. بعد دیگر کار  تعیین کابران مختلف سایت است و چگونگی روابط بین آنها  و سطح دسترسی ،امنیت ، امکانات می باشدو همچنین عضویت آنها در سایت. برای این بخش از کار نیاز به تحلیل کلی کار داریم و سپس مرحله به مرحله هر قسمت را تحلیل و نیاز مندیهای هر مرحله را تعیین و در پی تامین آن نیاز اقدامات لازم را انجام می دهیم...

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه