Http caching proxy server

Http caching proxy server
Http caching proxy server
90,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

تعداد صفحات : 90 صفحه _ فرمت word _ دانلود مطالب بلافاصله پس از پرداخت آنلاین

    
فهرست    1
مقدمه    4
تاریخچه    5
فصل اول    6
وب    6
1-1 واژه وب    7
1-2 خدمات وب    8
1-3 وب معانی گرا    9
1-3-1 لایه‌های وب‌ معنایی    10
1-3-2  سیستم‌های استدلال گر    12
1-4 مهندسی دانش    12
1-5 مزایای مربوط به خدمات وب    12
1-6 استاندارد های خدمات وب    13
1-6-1 پروتکل دسترسی آسان به اشیاء (SOAP)    13
1-6-2 زبان توصیف خدمات وب (WSDL)    13
1-6-3 شرح، کشف، و یکپارچه‌سازی فراگیر (UDDI)    13
1-7 HTML    14
1-8 مرورگر اینترنت    15
1-9 کنسرسیوم وب جهان شمول    16
1-10 قابلیت دسترسی وب    16
1-11 فناوری های کمکی، برای مرور وب    17
1-12 راهنمای طراحی محتوای وب دسترساتر    17
1-13 دسترسایی وب و دولت ها    18
1-14 قرارداد کنترل انتقال    18
فصل دوم    20
وب Caching    20
2-1 معماری وب    21
2-2 پروتکل های ترابری وب    21
2-3 انواع وب Caching ها    23
2-4 مکانیزم های وب Caching ها    24
فصل سوم    25
پراکسی    25
Firewall    27
Caching    27
Filtering    27
Authentication    27
Anonymization    28
Logging    28
3-2 پیکربندی مرورگر    29
3-3 کاربرد پراکسی در امنیت شبکه    30
3-4 پراکسی چیست؟    30
پراکسی چه چیزی نیست؟    30
پراکسی با Packet filter تفاوت دارد    31
پراکسی با Stateful packet filter تفاوت دارد    31
پراکسی ها یا Application Gateways    33
3-5 مزایای پراکسی‌ها بعنوان ابزاری برای امنیت    34
3-6 برخی انواع پراکسی    34
3-6-1 SMTP Proxy    35
3-6-2 HTTP Proxy    37
3-6-3 FTP Proxy    40
3-6-4 DNS Proxy    41
فصل چهارم    44
سرور پراكسي چیست؟    44
4-1 کاربردهای سرور پراكسي    45
4-2 ويژگيهاي سرور پراكسي    46
4-3 خدمات سرور پراكسي    48
4-4 معيارهاي موثر در انتخاب سرور پراكسي    49
فصل پنجم    51
HTCP    51
5-1 پروتکل HTCP    52
5-2 فرمت عمومی پیام های HTCP    53
5-2-1 فرمت سربار در پیام HTCP/*.*:    53
5-2-2 فرمت بخش داده ی پیام در HTCP/0.*:    54
فصل ششم    59
نرم افزار    59
6-1 درباره نرم افزار    60
6-2 بررسی ثوابت برنامه    62
6-3 تابع اصلی برنامه    62
6-4 توابع جانبی برنامه    63
6-4-1 تابع handle_connect    63
6-4-2 تابع handle_request    64
6-4-3 تابع clean_cache    64
6-4-4 تابع calculate_hash    65
6-4-5 تابع reaper    65
6-4-6 تابع granceful_exit    65
پیوست    66
منابع    82
مقدمه
در علم کامپیوتر به جمع آوری اطلاعاتی که دسترسی به منابع اصلی آنها پرهزینه و وقت گیر است Caching می گویند. به عبارت دیگرCaching محیطی است برای ذخیره اطلاعات در خواست شده. در ابتدا اطلاعات درCaching ذخیره می شود و در بازخوانی مجدد اطلاعات از آنها به جای اطلاعات اصلی در خواستی استفاده می شود ، در نتیجه مدت زمان کمتری برای دسترسی به اطلاعات مورد نیاز است. اين سيستم بين يك سرور و يك كامپيوتر WORK STATION (يعني كامپيوتري كه به كامپيوتر اصلي يا همان سرور متصل است) برقرار است. ملموس ترين مثال در مورد اينترنت ، مرورگري كه شما با آن كار مي كنيد است. اين مرورگر ظاهرا در حال برقراري ارتباط با يك سرور خارج از وب است اما در واقع به يك سرورپراكسي محلي متصل است. شايد بگوييد اين كار چه مزيتي دارد ؟ مزيت آن  اين سيستم باعث افزايش سرعت دسترسي به اينترنت مي شود. چون سرور پراكسي صفحات وبي كه قبلا باز شده اند را در حافظه ذخيره ميكند ، هنگامي كه شما به اين صفحات اختياج داريد به جاي اينكه آن را از سايت اصلي و از محلي دور پيدا كنيد به راحتي و به سرعت آنها را از اين دستگاه برمي داريد.
تاریخچه
استفاده از عبارت Caching در ادبیات کامپیوتر به مقاله ای در مورد مفهوم سرچشمه گرفتن علم کامپیوتر در مجله IBM  در سال 1967 باز می گردد. این مقاله مربوط به حافظه های موجود در مدل های 85 و مدل در حال ساخت 360 بود که در آن Lyle R. Johnson ویراستار مجله از تکنولوژی جدید بافر با سرت بالاتر صحبت به میان آورد و در حالی که کسی به این موضوع فکر نمی کرد او عبارت Caching را که از کلمه Caching در زبان فرانسه به معنای مخفی را پیشنهاد کرد. این مقاله در سال 1968 انتشار یافت و IBM از نویسنده آن تجلیل و قدر دانی به عمل آورد. عبارت Caching پس از مدت کوتاهی به استاندارد پیوست و در ادبیات کامپیوتر مورد استفاده قرار گرفت.

 

فصل اول
 وب
وب جهان‌شمول٬ وب جهان‌گستر٬ یا به طور ساده وب  عمده‌ترین محیط خدماتی اینترنت است که امکانات چند رسانه‌ای برای دستیابی به داده‌ها٬ اطلاعات٬ و دانش را در اختیار کاربران قرار می‌‌دهد.
وب یک فضای جهانی اطلاعات است که مردم می توانند توسط اینترنت در آن بخوانند یا بنویسند.
1-1 واژه وب   
واژهٔ وب (به معنی تار) در بسیاری از ترکیبات «اینترنتی» می آید. کم کم «وب» به‌عنوان واژهٔ بین‌المللی جا افتاده و به منظورهای مختلفی به کار میرود. این واژه معمولاً به صورت اشتباه به جای اینترنت به کار می رود اما وب در حقیقت یکی از خدماتی است که روی اینترنت ارایه می‌شود (مانند پست الکترونیکی).
همچنین٬ وب مخفف کلمه وب‌سایت  است مکان و منظور از وب‌ سایت صفحات مرتبط است. واژهٔ وب‌گاه در پارسی گزینه وب‌سایت شده است.
طرّاحی و معماری وب بر پایه مشارکت‌ها، همکاری‌ها، و تعاملات، انسان‌ها، ماشین‌ها، نرم‌افزار، و عامل‌های هوشمند با یکدیگر استوار است.
وب بسیار محدودتر و ساده‌تر بود، و تنها تعدادی نسبتاً اندک از مؤسّسات گوناگون، دانشگاه‌ها، مراکز تبلیغاتی و غیره به ایجاد مطلب و محتوا بر روی آن مبادرت می‌نمودند. این، در حالی بود که کاربران در وب تنها امکان دسترسی به اطّلاعات موجود و استفاده از آن‌ها را داشتند و نه توان ایجاد و یا تغییر را در وب سایت، کاربران قادرند خود به ایجاد و خلق محتوا اقدام نمایند، آن را ساماندهی و تنظیم کنند، دیگران را در اطّلاعات و داشته‌های خود شریک و سهیم سازند، و یا به انتقاد و تغییر بپردازند.
1-2 خدمات وب
با کمک فن‌آوری خدمات وب  می‌شود سرویس‌ها و خدمتهای گوناگون را در روی اینترنت پراکنده کرد. منظور از خدمت، واحدی کوچک یا بزرگ از نرم‌افزار آماده به کار است که می‌تواند کار یا خدمتی را برای مشترکان خود انجام دهد. .
در دههٔ 1980 میلادی، با پیدایش شبکه‌های رایانه‌ای  نوعی تازه از محاسبات به نام محاسبات توزیع ‌شده  معمول گردید. در این شیوهٔ نو، سازمانهای بزرگ قادر گردیدند هم داده‌ها و هم پایگاه‌ داده‌های (دادگان‌ها) خود را به پاره‌های کوچک‌تر بخش کرده و در روی شبکه‌ای که ما بین نقاط مختلف برقرار بود، توزیع نمایند. طرّاحی، ساخت و نگهداری چنین سامانه‌های پیچیده‌ای، تنها با پذیرش دشواری‌های فراوان در آن دوران امکان‌پذیر می‌شد. بیشترین چالشها، از ناحیهٔ عدم وجود برنامه‌های کامپیوتری شئ‌گرا  و بسیار بلند تراز (very High level) همچون جاوا و بخصوص سکّوی بلندتر از آن یعنی J2EE درآن روزگار بود. هر چند فرایند توزیع محاسبات بر روی شبکه‌ها با ورود به دهه 1990 آسانتر شد، پیچیدگی زیاد اینگونه سامانه‌ها حل نهایی مشکلات و پیشرفتهای اساسی را ناممکن کرده بود. به عنوان شواهد این مدعا می‌توان به چالشهای وراء تحمل در اجرای روشهایی همچون CORBA، RMI و DCOM اشاره نمود. حل گسترش‌پذیر (Scalable) اینگونه مسایل مهندسی با ورود فن آوری XML به صحنه محاسبات نو، با نویدها و امیدهای تازه‌ای همراه گردید.
خدمات وب به بسیاری از شاخه‌های دیگر در اینترنت مدرن مربوط است که عبور بدون شرح کوتاهی از هریک از این مطالب غیر ممکن است.
1-3 وب معانی گرا
وب معنایی  را می‌‌شود فضایی جهانی از جنس محاسبات هوشمند ماشینی تصوّر کرد که در آن تمامی کتاب‌ها، کتاب‌خانه‌ها دانشها، دانش‌نامه‌ها و دانشگان‌ها (پایگاه‌های دانش‌ - Knowledge bases) به صورتی معنی‌گرا و با توانایی درک مفهومی همدیگر در کنار هم قرار خواهند گرفت. آقايTim Berners Lee ، که معروف به پدر وب است، آينده وب را بصورتي بيان کرده که بر خلاف وب کنوني فقط توسط انسان ها قابل فهم نباشد بلکه توسط ماشين ها نيز قابل درک و پردازش است. ايده وب معنايي نيز از همين نکته منشا مي گيرد. در زير سه تعريف مختلف از وب معنايي ارائه شده است:
•    پروژه اي با هدف ايجاد رسانه اي جهاني براي رد و بدل کردن اطلاعات بصورتي که براي کامپيوتر قابل فهم و پردازش باشد.
•    وب معنايي، شبکه اي از اطلاعات در مقياس جهاني است به نحوي است که پردازش آنها توسط ماشين ها به سادگي امکان پذير است.
•    وب معنايي شامل داده هاي هوشمند وب است که توسط ماشين ها قابل پردازش است.
هر چند نزدیکی به تحقّقّ ایجاد چنان فضایی محتاج پیشرفت‌هایی جدید و کلّی نگرانه در بسیاری از زمینه‌های مهندسی، ریاضی، هوش مصنوعی، و به ویژه در زبان‌شناسی، فلسفه، و بسیاری از معارف دیگر انسانی خواهد بود، گام‌های اوّلیّه در این سمت برداشته شده است.
1-3-1 لایه‌های وب‌ معنایی
مولّفه‌های وب معنایی (Components of the Semantic Web): بسیاری از استانداردها و ابزارهای وابسته به فنّاوری XML را می‌‌توان به اینترنت آینده و وب معانی‌نگر نیز مربوط دانست. از آن جمله باید شمای XML (XML Schema)، چارچوب شرح منابع (Resource Descrption Framework-RDF)، شمای RDF (RDF schema)، و زبان هستی‌شناسی وب (Web Ontology LANGUAGE - OWL) را برشمرد.
RDF که زبان پايه استفاده شده در وب معنايي است بر پايه XML بنا نهاده شده اند. XML نيز خود بر اساس Unicode  و URI بنا نهاده شده است بنابراين از زبانهاي مختلف پشتيباني مي کند. از URI نيز براي مشخص کردن مفاهيم در وب معنايي استفاده مي شود، براي مثال URL نوعي URI است که براي مشخص کردن منابع در وب استفاده مي شود. قسمت اصلي وب معنايي آنتولوژي ها هستند که ارتباط بين برچسب هاي اسناد وب معنايي و اشيا واقعي که اسناد مذکور آنها را تشريح مي کنند، برقرار مي کند. در بالاي آنتولوژي قواعد قرار دارد که با استفاده از آنها مي توان دانش جديدي را از دانش موجود نتيجه گرفت. در صورتي که يک چهارچوب استاندارد براي قواعد موجود بوجود آوريم، مي توانيم به اثبات برسيم و اثبات هاي بدست آمده را در کاربرد هاي مختلف به اشتراک بگذاريم. یکی از اهداف وب‌ معنایی رسیدن به اطمینان است که در بالاترین لایه قرار دارد. در این جهت استاندارد‌های گوناگونی در حال شکل‌گیری و استفاده‌اند. از این میان می‌توان FOAF که استانداردی برای ایجاد شبکه‌ اجتماعی است، را نام برد.
زبان تشريح منابع Resource Description Language: زبان HTML که در وب کنوني استفاده مي شود توانايي بيان اشيا و روابط بين آنها در وب را ندارد. بنابراين زبان ديگري جهت استفاده در وب معنايي بوجود آمده که RDF نام دارد. RDF زباني است بر اساس XML که جهت تشريح مفاهيم و ايجاد اسناد در وب معنايي بوجود آمده است. اسناد RDF در واقع حاوي توضيحاتي در مورد اطلاعات در وب معنايي هستند به نحوي که آنها را قابل درک براي ماشين ها مي کند. همان طور که در شکل روبرو نشان داده شده است، هر عبارت در RDF بصورت سه قسمت فاعل، گزاره و مفعول بيان مي شود. گزاره و فاعل خود از نوع منبع هستند و مفعول نيز مي تواند از نوع منبع (Resource) يا رشته اي ثابت (Literal) باشد. براي مثال به جملات زير توجه کنيد:
Buddy Belden owns a business
The business has a Web site accessible at
http://www.c2i2.com/~budstv
Buddy is the father of Lynne
اين جملات ممکن است در اسناد يا نامه هاي يک شرکت موجود باشد و در صورت بيان آنها بصورتي استاندارد مي توان از آنها به عنوان دانش در شرکت استفاده کرد. جملات بالا را مي توان به صورت سه تايي هاي زير مطرح کرد:
<#Buddy><#owns><#business>
<#business><#has-website><http://www.c2i2.com/~budstv>
<#Buddy><#father-of><#Lynne>
سه تايي هاي بالا به زبان N3 مطرح شده اند و علامت # نشان مي هد که URI مفهوم مربوطه، سند جاري مي باشد. همچنين ابزارهايي جهت نمايش اسناد RDF بصورت گرافي وجود دارد.
1-3-2  سیستم‌های استدلال گر
از آنجا که هدف وب معانی نگر فراهم‌سازی منابع اینترنتی قابل فهم مستقیم و بدون واسطه توسط ماشین است، توانایی بر پردازش زبان هستی‌شناسی وب یکی از ویژگی‌های عمده در سامانه‌هایی‌ست که در آینده به بهره‌برداری از این گونه منابع نیاز دارند.
آینده اینترنت کنونی را باید در وب معنی گرا دانست. وب کنونی برای استفاده کاربران انسانی‌ست، ولی اینترنت جدید فضایی‌ست جهت همکاری‌های دو سره و چندسره انسان - انسان، انسان - ماشین، و بالاخره ماشین - ماشین و هر ترکیبی از اینها، به هر تعداد، و ازهر کجای عالم. خدمات وب تنها گامی ست اولیه در این سو.
1-4 مهندسی دانش
از آنجا که علوم رایانه را باید تلاشی فراگیر در راستای ماشینی کردن توان اندیشه گری در نوع انسان دانست، به زودی دانسته‌های بشر در هر یک از زمینه ها آنقدر عظیم خواهد شد که تنها و تنها خود ماشین قادر به یادگیری و استفاده از آن همه علم خواهد بود. این امر را می‌شود انگیزه اصلی در مهندسی دانش دانست.
1-5 مزایای مربوط به خدمات وب
بزرگترین مزیت روش نو از ناحیهٔ حضور XML در اکثر ساختار‌های مربوط به خدمات وب می‌‌آید. نیاز به آن همه XML به خاطر غلبه بر عدم مقیاس پذیری شیوه‌های پیشین در مهندسی و ساخت اینترت است. از آنجا که XML متن گراست text-based، شمه‌ای از نرمی و انعطاف پزیری شگفت آوری که در زبان انسان موجود است با سختی و شکنندگی روشهای ماشینی ترکیب شده و ما را به ساخت سامانه‌های بسیار گسترش پذیر توانا می‌‌گرداند...

 

منابع
1.    Air Luotonen, Web Proxy Servers(Prentice Hall, 1997) ISBN 0-13-680612-0
2.    Duane Wessels, Web Caching (O’Reily and Associates, 2001). ISBN 1-56592-536-X
3.    Michael Rabinovich and Oliver Spatschak, Web caching and Replication (Addison Wesley, 2001). ISBN 0-201-61570-3
4.    G.C.Stierhoff and A.G.Davis. A History of  the IBM system journal. IEEE Annals of History of Computing, Vol. 20, NO. 1 (Jan 1998), Page 29-35
5.    Overview of how proxies and NTLM works, and a guide to configure NTLM-ASP for proxy bypassing (http://gluga.com/tech-talk/proxy -servers-and-ntlm/)
6.    Proxy software and scripts (http://www.dmz.org/Computers/Internet/Proxying_and_Filtering/Products_and_Tools/Software/) at the Open Directory Project
7.    Free web-base proxy services (http://www.dmz.org/Computers/Internet/Proxying_and_Filtering/Hosted_Proxy_Services/Free/) at the Open Directory Project
8.    Free http proxy services (http://www.dmz.org/Computers/Internet/Proxying_and_Filtering/Products_and_Tools/Software/) at the Open Directory Project
9.    Berners-Lee, T., Fielding, R., and l. Masinter, “Uniform Resource Identifiers (URI): Generic Syntax”, August 1998.
10.    Fielding, R., Gettys, J., Mogul, J.,Frystyk, H., Masinter, L., Leach, P. and t. Berners-Lee, “Hyper Transfer Porotocol – HTTP/1.1”, June 1999.
11.    Krawczyk, H., Bellare, M. and R. Canetti, “HMAC: Keyed-Hashing for message Authentication”, February 1997.
12.    Wessele, D. and K. Claffy, “Internet Cache Porotocol (ICP), Version 2”, September 1997.

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه