استفاده از نی در صنعت ساختمان

استفاده از نی در صنعت ساختمان
استفاده از نی در صنعت ساختمان
60,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

تعداد صفحات : 11 صفحه به همراه نقشه های اتوکد _ دانلود مطالب بلافاصله پس از پرداخت آنلاین

استفاده از مواد گیاهی در صنعت ساختمان مورد مطالعه: نی
چکیده:
در سال های اخیر برای جلوگیری از اتلاف انرژی از یک طرف و کاهش خسارت های ناشی از زلزله از طرف دیگر، در بکارگیری مصالح غیرمصالح غیرسازه ای در ساختمان ها،دو ویژگی مهم سبکی و عایق حرارتی مدنظر می باشد. به همبن دلیل کاربرد قطعات و صفحات ساخته شده از گچ، الیاف معدنی(پشم شیشه، پشم سنگ و ...) مواد گیاهی، بتن گازی، پلی استایرن(یونولیت) و ... علی رغم محدودیت های مختلف توسعه یافته است.
در اتیم مقاله سعی شده است خواص، ویژگی ها و دامنه کاربرد مصالح ساختمانی تهیه شده از گیاه نی بررسی و ارزیابی گردد. در این مقاله با نشان دادن استفاده از نی بافته شده به دلیل مقاومت حرارتی، سبکی وزن، قیمت، راندمان و تولید در شرایط آب  و هوایی مختلف، بر امکان استفاده از آن در صنعت ساختمان و بر ضرورت مطالعات تکمیلی تأکید شده است.
واژه های کلیدی:
مصالح ساختمانی، عایق صوتی، سبکی، مواد گیاهی، نی.
مقدمه:
مصالح مورد استفاده در ساختمان ممکن است دارای یک یا چند نقش مهم«سازه ای، جداکننده، عایق صوتی، عایق رطوبتی، تزیینی و ...» باشد. در مواردی که منظور از کاربرد مصالح، عملکرد سازه ای آن نیست و سایر عملکردهای آن مورد نظر است، کاهش وزن در واحد حجم(سبکی) یکی از مزیت های اصلی در انتخاب مصالح می باشد. چسبندگی و سازگاری با مصالح پوششی و همجوار، مقاومت در برابر آتش، متصاعد ننمودن گازهای سمی در موقع آتش سوزی، مخاطره آمیز نبودن آن برای سلامتی کارگران در حین ساخت و نصب از دیگر مشخصه های اصلی مصالح انتخابی است. مصالح انتخابی علاوه بر ویژگی و مزیت های فنی مورد نظر باید از نظر هزینه سهولت در اجرا نیز دارای مزیت های اقتصادی لازم باشد. در انتخاب مصالح برای عملکردهای غیرسازه ای، مصالحی دارای صرفه اقتصادی است که علاوه بر ویژگی اصلی مورد نظر، هرچه بیشتر سایر   ویژگی ها را نیز پوشش دهد.

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه