بررسی تكنولوژی های لايه فيزيک

بررسی تكنولوژی های لايه فيزيک
بررسی تكنولوژی های لايه فيزيک
60,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

تعداد صفحات: 57 صفحه _ فرمت WORD _ دانلود مطالب بلافاصله پس از پرداخت آنلاين

مقدمه

802.11 به عنوان استاندارد تعداد متفاوتي تكنولوژيهاي لايه فيزيكال را كه توسط MAC به كار مي‌رود را تعريف كرده است كه عبارتند از:
•    802.11 2.4 GHZ frequency hopping PHY
•    802.11 2.4 GHZ direct sequencing PHY
•    80.11b 2.4 GHZ direct sequencing PHY
•    802.11a 5 GHZ Orthogonal Frequency Division Multiplexing (OFDM) PHY
•    802.11g 2.4 GHZ extended tate physical (ERP) layer
802.11 اترنت بي سيم شامل (HR-DSSS) 802.11b و همچنين 802.11 a  استاندارد OFDM و 802.11 g ERP است.
در حقيقت تفاوت اصلي بين انواع 802.11 ها در لاية‌ فيزيكال آنهاست.
مفاهيم لاية‌فيزيكي بي سيم:
لايه فيزيكال 802.11 اساساً مكانيزمهاي ارسال را براي MAC فراهم مي‌كند به علاوه بر آن اعمال ثانويه‌اي همچون تشخيص وضعيت محيي بي‌سيم و گزارش آن به MAC را هم انجام مي‌دهد. فراهم آوردن اين مكانيزمهاي ارسال مستقل از MAC، در هر دو لاية فيزيكي و MAC توسعه يافته است. اين استقلال بين MAC و PHY عاملي است كه باعث افزايش نرخ انتقال بالاتر در 802.11 b , 802.11a و 802.11 g شده است. در حقيقت لاية MAC براي همه فيزيكال‌ها يكسان است.
هر يك از لايه هاي 802.11 داراي دو زير لايه مي باشند:

PLCP در واقع يك لايه handshake است كه واحدهاي داده پروتكل MAC را قادر مي‌سازد كه بين ايستگاههاي MAC روي PMD انتقال داده شوند، كه روش انتقال و دريافت داده در محيط بي سيم مي‌باشد. تا حدي، مي توان PMDرا به عنوان يك سرويس انتقال بي سيم تصور كرد كه توسط PLCP كنترل مي‌ شود. زير لايه‌هاي PLCP و PMD بر مبناي انواع 802.11 متغير هستند. همه PLCP با صرفنظر از نوع فيزيكي 802.11، داراي داده‌هاي اوليه‌اي كه واسط براي ارسال داده‌هاي هشت‌تايي بين MAC و PMD را فراهم مي‌كنند، بعلاوه داراي توابع اوليه‌اي است كه MAC را قادر مي‌سازد كه زمان شروع ارسالش را به فيزيكال اعلام كند و فيزيكال را قادر مي‌سازد كه به MAC  زمان كامل شدن ارسالش را اعلام كند.
در جهت دريافت، توابع اوليه PLCP از فيزيكال به MAC نشان مي دهند كه چه زماني شروع به دريافت ارسال از ايستگاه ديگر كرده‌اند و چه زمان ارسال كامل شده است. براي پشتيباني از (CCA) Clear channel assesment ، همه PLCPها مكانيزمي براي MAC تدارك ديده‌اند كه موتور CCA را reset كرده و براي فيزيكال وضعيت جاري محيط بي‌سيم را گزارش بدهد.
به طور كلي plcpها در 802.11  برطيق دياگرام زير عمل مي‌كنند. وضعيت عملياتي پايه، بر اساس روش Carrier sence clear channel assessment (CS/CCA) است. اين رويه شروع سيگنال را از ايستگاههاي مختلف تشخيص مي‌دهد و معلوم مي‌كند كه آيا كانال براي ارسال  افراد است يا خير. به محض دريافت يك TX و آغاز دادخواست، با تغيير PMD از دريافت به ارسال به وضعيت انتقال تغيير حالت داده و واحد داده پروتكل Plcp را مي‌فرستد.  PLCP Protocol dataunit (PPDU) سپس، تصور مي كند كه TX تمام شده و به وضعيت (CAICCA) بر مي‌گردد. PLCP وضعيت دريافت را زمانيكه رويه CS/CCA هدر PLCP و پريمبل آن را تشخيص مي‌دهد، درخواست مي‌كند اگر PLCP خطايي را تشخيص دهد، خطا را به MAC نشان ميدهد و رويه CS/CCA  را پيش مي‌برد.
دياگرام وضعيت PLCP

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه