آشنایی با الکترونیک دیجیتال

آشنایی با الکترونیک دیجیتال
آشنایی با الکترونیک دیجیتال
110,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

تعداد صفحات: 133 صفحه _ فرمت WORD _ دانلود مطالب بلافاصله پس از پرداخت آنلاين

مقدمه

درعصري كه ما در آن زندگي ميكنيم ، علم الكترونيك يكي از اساسي ترين و كاربردي ترين عملومي است كه در تكنولوژي پيشرفته امروزه نقش مهمي را ايفا ميكند.
الكتورنيك ديجينتال يكي از شاخه هاي علم الكترونيك است كه منطق زيباي آن انسان را مجذوب خود ميكند .
امروزه اكثر سيستمهاي الكترونيكي به سمت ديجيتال سوق پيدا كرده است و اين امر به علت مزاياي زيادي اتس كه سيستمهاي ديجييتال نسبت بهخ مدارهاي آنالوگ دارند .
مداري كه ادر اين پروژه معرف ميگردد يك مدار فرمان ميكروبي است كه به منظور جايگزيني براي نمونه مكانيكي آن طراحي گرديده است .
براي طراحي و ساخت يك تايمر ماشين لباسشويي ، قبل از هرچيز بايد ماشين لباسشويي ، طرزكار و همچنين عملكرد قسمتهاي مختلف آن را بشناسيم . براي اين منظور در ابتدات به شرح قسمتهاي مختلف آن ميپردازيم :
اجزاي زير قسمتهاي مختلف يك ماشين لباسشويي را تشكيل ميدهند:
موتور ، پمپ تخليه ، المنت گرمكن ، شيربرقي ، اتوماتيك دما ، هيدرو سوئيچ و تايمر .
اگر بخواهيم عملكرد ماشين لباسشويي را بطور خلاصه بيان كنيم ، به اين صورت است كه ابتدا شيرآب (شيربرقي) بازشده و آب مخزن را پر ميكند . سپس درصورت نياز ، گرمكن آب مخزن را به گرماي مجاز ميرساند . سپس موتور شروع به چرخاندن لباسهاي كثيف ميكند . سپس پمپ ، آب كثيف را از مخزن به بيرون از ماشين پمپ ميكند . اين سلسله عمليات ادامه دارد تا در انتها مشاين بطوراتوماتيك خاموش شده و متصدي دستگاه ميتواند لباسهاي شسته شده را از دستگاه خارج كند . فرمان تمام اجزاري فوق را تايمر ميدهد . براي آشنايي با تايمر مكانيكي ، مختصري درمورد آن توضيح ميدهيم :
اين تايمر به ا ين صورت عمل ميكند كه يك موتور الكتريكي كوچك ، يك محور را توسط چرخ دنده هايي ميچرخاند و اين محور يك سري ديسك هاي پلاستيكي هم محور ار ميچرخاند . اين ديسك ها بر روي خود داراي برجستگي هايي است و برروي اين برجستگي ها زائده هايي قرار ميگيرند كه با چرخيدن ديسك ، اين زائده ها بالا و پايين رفتئه و پلاتين هايي را بازوبسته ميكنند . و اين پلاتين ها نيز به نوبه خود يك سري اتصال هاي الكتريكي قطع و وصل ميشوند كه ميتوانند به عنوان فرمان هاي الكتريكي قسمتهاي مختلف لباسشويي به كار روند . شكل زير نحوده عملكرد اين نوع تايمر را نشان ميدهد :

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه