آشنایی با ربوحشره مسیریاب

آشنایی با ربوحشره مسیریاب
آشنایی با ربوحشره مسیریاب
120,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

تعداد صفحات: 129 صفحه _ فرمت WORD _ دانلود مطالب بلافاصله پس از پرداخت آنلاين

مقدمه

كلمة روبات (‌Robot) اولين بار در سال 1921 در نمايشنامه ‌اي به نام « روباتهاي جهاني روسام » اثر كارل چاپك ( نويسنده چك) بكار برده شد؛ اين كلمه از روبوتا كه در زبان چك معناي « كار شاق و اجباري » مي دهد،مشتق شده است و در اين نمايشنامه روباتها موجوداتي هستند كه توسط داشمند زيست شناسي نابغه‌اي بنام روسام از يك خمير ماية اسرار آميز توليد مي شوند تا جاي كارگران را بگيرند.اين نمايشنامه پاياني تراژيك و ترسناك دارد ، چون روباتها به تدريج كاملتر و هوشمند تر شده ، و بعنوان موجود برتر نسل انسان را منقرض مي كنند.


خلاصه :

در اين فصل ساخت يك روبات شش پاي پيشرفته – با نام روبو حشره را شروع كرديم ، روباتي كه در فصلهاي آينده آن را بيشتر توسعه خواهيم داد . اين روبات فعلاً‌مي تواند روي شش پا به جلو يا عقب راه برود ، به كمك دو حسگر مادون قرمز ( چپ و راست ) موانع و موقعيت نسبي آنها را تشخيص داده و با چرخيدن به چپ و يا راست آنها را دور بزند .
 مانند فصلهاي قبل ، ابتدا اصول كلي و اهداف اين روبات را توضيح داديم ، و با ساخت قدم به قدم قسمتهاي مكانيكي آن كار را ادامه داديم ؛ سپس بورد اصلي ميكروكنترلر و بورد حسگرهاي مادون قرمز را طراحي كرده و ساختيم و با اجراي چند برنامة كوچك آنها را تست و كاليبره كرديم ، در ادامه برنامه هاي لازم براي رفتارهيا ساده‌آي مانند حركت به جلو يا عقب ، چرخش به چپ و يا راست ، كاليبراسيون حسگرهاي مادون قرمز ، و تشخيص موانع به كمك اين حسگرها را نوشتيم گفتيم كه روباتهاي رفتار – گرا چگونه مي توانند (‌مانند حشرات ) با تركيب رفتارهاي ساده هوشمندي بالايي از خود به نمايش بگذارند . در پايان باتركيب رفتارهاي ساده روبو حشره برنامه ريزي آن را كامل كرديم.

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه