آموزش مذهبی

آموزش مذهبی
آموزش مذهبی
50,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

تعداد صفحات : 46 صفحه _ فرمت WORD _ دانلود مطالب بلافاصله پس از پرداخت آنلاين

ديباچه
مذهب يك پديده انساني جامع و فراگير است. تقريباً هر جامعه اي در سرتاسر تاريخش يك بينش يا شناخت مذهبي از جهان داشته است. مذهب ، جهاني را كه ما در آن زندگي مي كنيم شكل داده است و در آينده نيز اين نقش را بازي خواهد كرد. اگر آگاهي ما از خود بعنوان يك جامعه جهاني افزايش يابد، بطور همزمان حوزه و محدوده بيكران چشم اندازهاي مذهبي نيز به جهان معرفي مي شوند. براي ميليونها انسان مذهب يك بخش بنيادي از آزمايش و تجربه بشر بوده و نيرويي است كه به زندگي معنا مي بخشد و براي زندگي راهنماست؛ از نظر گروهي ديگر مذهب براي نماياندن جنبه برتر زندگي آنها شكل گرفته است، اما اين افراد (گروهها) در جوامعي زندگي مي كنند كه قوانين، تقويمها و فرهنگ آن براساس سنت ها(باورهاي) مذهبي شكل گرفته اند، در صورتيكه رد اعمال رسمي مذهبي درك معنوي اين تجربه بشري را از بين مي برد. رشد در سنين جديد (شايد به معناي سن بلوغ) باعث بروز اعمال و شعائر مذهبي در فرد مي شود و در اين دوره نوع بشر جستجو براي رسيدن به خداي متعال را ادامه مي دهد.
با توجه به اين مضمون (زمينه) لازم است بچه ها (دانش آموزان) را كه در دنياي امروز زندگي و رشد مي كنند آشنا بشوند با تفاوتها و شيوه تكامل جستجوي مذهبي در ميان نوع بشر . بسياري از بچه هايي كه به آنها آموزش مي دهيم، متعلق به جوامع مذهبي خاصي هستند كه ديگران به آن تعلق ندارند، اما تمام شاگردان بايد در فرآيند تفكر درباره يك زندگي مذهبي پايدار شركت كنند. ما از كجا آمده ايم؟ چرا ما در اين جهان هستيم؟ پس از مرگ چه اتفاقي براي ما مي افتد؟ بنابراين آموزش مذهبي (RE) تلاش مي كند بچه ها را در مسير شخصي زندگيشان كمك كند، آموزش مذهبي به بچه ها كمك مي كند (فرصت مي دهد) تا اعتقادات شخصي، ارزشها و سبك زندگي خود را منعكس كنند و همزمان اعتقادات، ارزشها و شيوه زندگي ديگران را نيز بشناسند.
آموزش مذهبي نبايد با پرورش آن اشتباه شود. بچه ها در خانواده هايشان و جوامع خود باورها و اعمال مربوط به مذهب خود را فرا گرفته اند بچه ها در خانواده به پيروي از گامهايي كه خانواده سنت ها و اعتقادات خانواده در اين راستا برداشته، تشويق مي شوند. بچه ها با سنت ها، داستانها و شيوه زندگي جامعه مذهبي آشنا مي شوند، كه به آن تعلق دارند

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه