آشنایی با شيميدانان‌ و علمشان‌

آشنایی با شيميدانان‌ و علمشان‌
آشنایی با شيميدانان‌ و علمشان‌
70,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

تعداد صفحات : 66 صفحه _ فرمت WORD _ دانلود مطالب بلافاصله پس از پرداخت آنلاين

شيميدانان‌ و علمشان‌
در يك‌ روز برفي‌ و سرد، در پارك‌ ملي‌ يلواستون‌، دستة‌ كوچكي‌ از شيميدانان‌ دركنار استخر داغ‌ و بخارآلود خم‌ شده‌اند تا فنجان‌هاي‌ فولادي‌ و ضد زنگشان‌ را در آن‌ فروبرند. آنان‌ در مقابل‌ ديدگان‌ نگهبان‌ پارك‌، آب‌، خاك‌ و مواد رسوبي‌ را جمع‌آوري‌ و سريعاًبه‌ صورت‌ جداگانه‌ در ظرف‌هاي‌ عايق‌ بسته‌بندي‌ و هركدام‌ را با دقت‌ مهر و موم‌ وعلامت‌گذاري‌ مي‌كنند.
در گذشته‌، با فاصلة‌ كمي‌ از اين‌ مكان‌، كاشفان‌ در جست‌ و جوي‌ طلا بودند و اكنون‌شيميدانان‌ در حال‌ تحقيق‌ بر روي‌ چيزهايي‌ هستند كه‌ حتي‌ ممكن‌ است‌ با ارزش‌تر از طلاباشند. آنها در مورد موجوداتي‌ ذره‌بيني‌ تحقيق‌ مي‌كنند كه‌ قادر به‌ زندگي‌ و حتي‌ رشد دردماهاي‌ بسيار زياد استخرهاي‌ داغ‌ يلواستون‌ و مخازن‌ آب‌ گرم‌ هستند و اميدوارند كه‌ ازاين‌ موجودات‌، پروتئين‌هاي‌ مقاوم‌ نسبت‌ به‌ حرارت‌ به‌ دست‌ آورند. چنين‌ پروتئين‌هايي‌قادر به‌ كاتاليز يا تسريع‌ واكنش‌هاي‌ شيميايي‌ صنعتي‌ در دماهاي‌ بسيار بالا هستند؛ وهمچنين‌ امكان‌ اصلاح‌ پودرهاي‌ شوينده‌ به‌ وسيلة‌ اين‌ پروتئين‌ها وجود دارد. كمك‌ به‌تصفية‌ فاضلاب‌ داغ‌ حاصل‌ از كارخانه‌ها، از ديگر فوايد اين‌ ماده‌ است‌. ارزش‌ محصولات‌شيميايي‌ ساخته‌ شده‌ از پروتئين‌هاي‌ گرمادوست‌ را مي‌توان‌ بيش‌ از 12 ميليارد دلاربرآورد كرد.
شيميدانان‌ فوق ، در آزمايشگاه‌ خود واقع‌ در شركت‌ فن‌آوري‌ زيستي‌ دايورسا درسان‌ ديگو، با راه‌ انداختن‌ بالن‌ها و لوله‌هاي‌ آزمايشگاهي‌شان‌، به‌ تجزيه‌ و تحليل‌ گنج‌شيميايي‌ خواهند پرداخت‌. آنها براي‌ انجام‌ چنين‌ كاري‌، سنت‌ كيمياگري‌ 1500 سال‌ پيش‌را دنبال‌ خواهند كرد.

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه