کارآموزی در شرکت آب و فاضلاب استان گلستان

کارآموزی در شرکت آب و فاضلاب استان گلستان
کارآموزی در شرکت آب و فاضلاب استان گلستان
50,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

تعداد صفحات : 45 صفحه _ فرمت word_ دانلود مطالب بلافاصله پس از پرداخت آنلاین

فهرست مطالب

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
فصل اول :آشنایی با اداره آب و فاضلاب استان گلستان
1-1    مقدمه 1
1-2    موقعیت جغرافیایی استان4
1-3    سیمای منابع6 
1-4    نمودار سازمانی7
1-5    تاریخچه و موضوع شرکت8
1-6    سرمایه شرکت9
1-7    ارکان و استراتژی شرکت10
1-8    اهداف و عمده فعالیت های اداره کل11
1-9    مأموریت و وظایف شرکت13
1-10    اهم وظایف و مأموریت ها14
1-11    اهداف دور نمای ترسیم شده با توجه به رسالت و مأموریت های شرکت14
1-12    اطلاعات عمومی شرکت آب و فاضلاب17
1-13    جدول وضعیت نیروی انسانی و روند حرفه ای شدن18
1-14    انجام فعالیت های کیفی آب از ابتدای تأسیس شرکت19
1-15    نمای فعالیت های انجام شده شرکت19
1-16    طرح های ملی اجرا شده در استان20
1-17    طرح های اجرا شده قبل از انقلاب20   
1-18    طرح های اجرا شده بعد از انقلاب21
1-19    فعالیت های اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ بهینه مصرف22
1-20    حوزه بهره برداری23
1-21    طرح های تحقیقاتی اجرا شده24
1-22    پروژه های در دست اجرا24
1-23    فعالیت های انجام شده در راستای اجرای طرح تکریم24
1-24    برنامه سال 8626

فصل دوم : اهداف وعملکرد بخش های مختلف شرکت
2-1  معاونت برنامه ریزی و بهبود کیفیت27
2-2 اهداف و برنامه های کیفی معاونت برنامه ریزی27
2-3 بودجه28
2-4 واحد خدمات و انفورماتیک29
2-5  نمودار ساختار اطلاعاتی30
2-6 کمیته تشکیلات32
2-7 تحقیقات و واحد کیفیت33
2-8 شرح وظایف بخش هایی که در دوره کارآموزی در آنها فعالیت نموده ام34

فصل سوم : شرح عملکرد و آشنایی با نرم افزار کلی اداره آب و فاضلاب
3-1 تشریح برنامه کاربردی اداره آب و فاضلاب استان گلستان41
3-2 ساختار کلی برنامه41
3-3 شرح عملکرد42
3-4 هفته اول42
3-5 هفته دوم و سوم42
3-6 هفته چهارم و پنجم43

 

مقدمه
بی شک یکی از نعمت های بی شماری که خداوند جهان آفرین در اختیار مخلوقات خود نهاده و بقا و تداوم آنها را بر آن قرار داده است ، آب مایه حیات و سرزندگی می باشد که همواره از ضروریات زیست همه موجودات این کره خاکی اعم از نبات و حیوان بوده است . بطوریکه هر جا نهری وجویباری یا برکه ای وجود داشته گیاهان مختلف در آن روئیده و جانوران در آن ماوا گرفته اند. همچنانکه انسان ها نیز از دیر باز همواره در نقاطی مسکن گزیده اند که به آب دسترسی داشته باشند. به این ترتیب آبادیها، روستا ها وشهر ها بتدریج پدید آمدند و با افزایش جمعیت و عدم دسترسی به نهرها و جویبارها ، انسان ها در یافتند که با حفر چاه می توانند آب موجود در منابع زیرزمینی را استخراج نمایند و مورد استفاده قرار دهند . به موازات رشد و توسعه فرهنگی ، انسان ها از جنبه های  اقتصادی و صنعتی نیز پیشرفت نمو ده و با ایجاد و توسعه صنایع مختلف با تولید فاضلاب های گوناگون ، به آلوده سازی محیط زیست خود بویژه آب پرداخته اند ، بطوریکه همواره این آلودگیها مشکلاتی را به وجود آورده و گاهی موجب بروز اپیدمی های خطر ناک در جوامع مختلف شده است که جان میلیون ها انسان را گرفته است و در واقع مصائب بوجود آمده توسط انسان همواره گریبانگیر خود آنها گردیده است.
و حال با افزایش روز افزون جمعیت و نیاز فراوان به منابع آب و محدود بودن منابع از یک طرف و آلاینده های موجود در محیط از طرف دیگر و توجه انسان به اهمیت سالم بودن آب مصرفی در تامین سلامتی و پیشگیری از بیماری های گوناگون سبب شده است که تلاش هایی در جهت تعیین کیفیت مناسب آب ، بویژه آب آشامیدنی در نقاط مختلف جهان انجام شود ، که در نتیجه این مطالعات در قرن گذشته ، تعیین روش های مناسبی در بررسی کیفیت میکربی و شیمیایی آب و مسائل موجود آن بر اساس شاخص های مختلف می باشد.
در این میان بخاطر آنکه عوامل میکربی در مدت زمان کوتاهی قادر به تاثیر گذاری و به مخاطره انداختن سلامت انسان بوده و به سرعت انتشار می یابند، ضروری به نظر میرسد که سالم بودن آب مصرفی از نظر میکربی در صدر مطالعات شاخص های تعیین گردیده تا بر مبنای وجود یا عدم وجود آنها بتوان کیفیت آب مورد نظر را تعین نمود.
مطالعات در این زمینه همچنان ادامه دارد و در حال حاضر با بهره گیری از علوم گوناگون روش های بسیار دقیق و پیشرفته ای چون ploy meraz chain reaction (pcr)   و تکثیر ژنوم در بررسی دقیق تر میکروارگانیسمها مورد استفاده قرار می گیرد.
 
با تاسیس شرکت آب وفاظلاب استان گلستان از تاریخ 15/10/76 و جدا شدن از آب و فاظلاب مازندران و آنجایی که بحث کیفیت اهمیت زیادی دارد واحدی به نام کنترل کیفیت و آزمایشگاه در شرکت بوجود آمده که فعالیت های خود را در زمینه بهداشت آب بطور مستمر و رسمی از ابتدای تشکیل آغاز نموده است .
توليد آب به عنوان عنصر اصلي و مايه حيات مستلزم سرمايه گذاري و صرف هزينه است و عدم اختصاص اعتبار لازم 2براي توليد آب سالم و دفع صحيح فاضلاب, هزينه زيادي را بطور مستقيم در راستاي بهداشت جامعه, دارو و درمان, افزايش تخت هاي بيمارستاني, شيوع بيماريهاي واگيردار و بطور غير مستقيم كاهش بهره وري و توان كاري جامعه را فراهم مي آورد.
بودجه طرحهاي عمراني صنعت آب و فاضلاب از طريق اعتبارات ملي و استاني و منابع داخلي و يا تبصره ها و وام   تأمين مي گردد. روند اجراي طرحها به رغم رفع مشكلات و تنگناهاي گذشته و ظرفيت سازي در شركت هاي آب و فاضلاب و بخش پيمانكاري و مهندسين مشاور طرحها به لحاظ كمبود منابع مالي با تأخير اجرا و مشكلات فراواني را در بخش تأمين و توزيع آب آشاميدني و دفع بهداشتي فاضلاب فراهم آورده اند كه با بهره گيري از روشهاي مهندس ارزش جهت استفاده بهينه از منابع محدود و حذف هزينه هاي غير لازم و حل به موقع مسائل طرحها براي كاهش زمان اجراي طرحها و بهره برداري بهينه كاهش هزينه ها و حداكثر استفاده از منابع موجود يك ضرورت شناخته شده مي باشد. در مهندسي ارزش مشخص كردن گزينه هاي طرح بطور روشن و پيشنهاد بر اساس ضرورت و دست يابي به وضعيت مطلوب مي باشد .
شركت آب و فاضلاب استان گلستان در راستاي رسالت خود و در اجراي طرحهاي عمراني و بهره برداري از تأسيسات سعي نموده با حداكثر بهره گيري از توانمندي ها و استفاده از روشهاي مناسب مهندسي به توفيقاتي دست يابد.

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات ذیل قبلا توسط مشتریان محصول فوق خریداری شده است.
محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه