بررسی انواع مكمل های بنـزيـن و مکمل پاک الکیلت

بررسی انواع مكمل های بنـزيـن و مکمل پاک الکیلت
بررسی انواع مكمل های بنـزيـن و مکمل پاک الکیلت
90,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

عداد صفحات : 90 صفحه _ فرمت WORD _ دانلود مطالب بلافاصله پس از پرداخت آنلاين

فهرست جدول‌ها
   
جدول 1-1 انواع بنزين اصلاح شده    5
جدول 1-2 بنزين اصلاح شده كاليفرنيا    6
جدول 1-3    13
جدول 1-4    16
جدول 1-5    17
جدول 1-6    18
جدول 1-7    20
جدول 1-8    23
جدول 1-9    24
جدول 1-10    28
جدول 1-11    33
جدول 1-12    35
جدول 2-1 شرايط عملياتي در روشهاي مختلف الكيلاسيون    43
جدول 2-2  عدد اكتان بنزين الكيليت برحسب مقادير مختلف ضريب F    44
جدول 2-3  نسبت ايزوبوتان به اولفين در مورد يك راكتور 5 منطقه‌اي    46
جدول 2-4 بازده فرايند‌هاي الكيلاسيون بر اساس اولفين ( پروپيلن،بوتن و پنتن) مصرفي    51
جدول 3-1    54
جدول 3-2    69-68
جدول3-3    71
جدول 3-4    75-74
جدول 3-5    80 ~76
جدول 3-6    87
جدول 3-7    88

 

مقدمه

الف
نمي‌توانم علاقه خود را به تحقيق و پژوهش پنهان كنم، تمامي دوستاني كه از نزديك اين بنده كمترين را مي‌شناسند گواه اين مدعا هستند، ولي وجود مشكلات عديده اعم از كمبود امكانات مطالعاتي و مهمتر از آن مالي هميشه بزرگترين ترمز برايم بوده‌اند. روزي كه من اين موضوع را با راهنمايي استاد ارجمندم پروفسور كاظميني برگزيدم تا روزي كه اين تحقيق به پايان رسيد زماني بيشتر از آنچه را كه تصور مي‌كردم به خود اختصاص داد كه تنها همان مشكلات مذكور را مي‌توان به عنوان دليل آن مطرح نمود.مقالاتي كه در اين تحقيق مورد استفاده قرار گرفته‌اند از ميان ده‌ها مقاله‌اي انتخاب شده‌اند كه به تنهايي به جستجوي آنها مشغول بودم و سعي كردم كه جامع ترين‌ها را برگزينم. مسلما اگر زماني بيشتر در اختيار داشتم ضعفهاي غير قابل كتمان اين مجموعه را مي‌توانستم رفع كنم كه ترس از تاخير بيشتر مانعم شد.

 

چکیده
انسان امروزي در پي تامين زندگي راحت و مرفه و درعين حال سالمي براي خود است. تجهيزات پيشرفته الكترونيكي و رشد لحظه به لحظه علوم كامپيوتري در جهت تامين همين نياز است. وسايل نقليه جديد نيز ناگفته پيداست كه در همين مسير در حال حركتند. سرعت بيشتر در عصر سرعت، آرزويي است كه پاياني براي آن تصور نمي‌شود. از همين رو كمپاني‌هاي عظيم و خرد اتومبيل‌سازي سرتاسر دنيا حتي يك لحظه را در اين خصوص از دست نمي‌دهند كه مبادا  بازار خود را به غير واگذار كنند. در اين ميان آنچه كه توجه همگان را به خود جلب مي‌كند سوخت مورد نياز اين مركبهاي تيزروست. بخش عمده‌اي از اين سوخت، اختصاص به بنزين دارد. بنزين از زماني كه اولين خودرو بنزيني ساخته شد به جرات مي‌توان گفت مهمترين و استراتژيك‌ترين فرآورده نفت محسوب مي‌شود. فرآورده‌اي كه نه تنها از نظر اتومبيل سازان و اتومبيل سواران مورد توجه است بلكه براي اقتصاددانان و سياست‌مداران به ابزاري براي اعمال قدرت تبديل شده است.اين تحقيق قصد بررسي اهميت اين فراورده براي هيچكدام از گروههاي بالا را ندارد بلكه بيشتر سعي شده تا معرف سوختي سالم و پاك براي محيط زيست باشد. آري تا زماني كه محيط پاك و هوايي سالم نداشته باشيم نه مي‌توانيم اتومبيل بسازيم كه سوار شويم تا بخواهيم سياست بورزيم و در رفاه زندگي كنيم. از همين رو اين تحقيق در ابتدا به بررسي مشكلات بوجود آمده در ايالات متحده آمريكا بر اثر استفاده از MTBE به عنوان مكملي پاك براي بنزين كه ايجاد عدد اكتان بالا تر و درنتيجه سرعت بيشتر نمايد مي‌پردازد و در ادامه الكيليتها را به عنوان جايگزين مناسب و پاك براي MTBE معرفي مي‌نمايد. سپس فرايند الكيلاسيون را تشريح مي‌نمايد. پس از معرفي الكيلاسيون يكي از معروفترين فرايندهاي الكيلاسيون كه در آن از  به عنوان كاتاليست استفاده مي‌شود را ارائه مي‌نمايد. فصلي كه در انتها آمده است شبيه سازي 4 عدد از تجهيزات مطرح شده در فرايند مذكور است كه به وسيله نرم افزار HYSYS صورت گرفته‌است.
اميد آنكه اين تحقيق و تحقيقاتي از اين دست، به اعتلاي علم در ايران و رسيدن به نقطه‌اي مطلوب در جهان ياري رساند.فهرست منابع
منابع فارسي
1.    مباني پالايس نفت، تاليف دكتر گيتي ابوالحمد، انتشارات دانشگاه تهران، چاپ دوم، زمستان 1381

منابع انگليسي
2.    SRI: Sulfuric Acid Catalyzed Alkylation
3.    Alkylation Current Events, presented by Pam Pryor Manager of Technical sales STRATCO, Inc, September 2000

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه