معرفي به يک دوست
 
اين محصول را به دوستتان معرفي كنيد.

بررسی تحليلی ارتباط بين تغييرات قيمت سهام با تغييرات سودهای واقعی و پيش ‌بينی شده سهام شركت های پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

بررسی تحليلی ارتباط بين تغييرات قيمت سهام با تغييرات سودهای واقعی و پيش ‌بينی شده سهام شركت های پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران
بررسی تحليلی ارتباط بين تغييرات قيمت سهام با تغييرات سودهای واقعی و پيش ‌بينی شده سهام شركت های پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران
20,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

تعداد صفحات : 20 صفحه _ فرمت WORD _ دانلود مطالب بلافاصله پس از پرداخت آنلاين

((فهرست مطالب))* مقدمه1* مروري بر كارهاي ديگران2


* مدل تحقيق2


* آزمون فرضيات2


* داده هاي آماري13


* تخمين مدل تحقيق19

* نتيجه‌گيري21

فهرست  منابع
1- سالنامه1376

 

چکيده
هدف کلي از اين تحقيق مطالعه، بررسي  و سنجش ميزان تاثير سود  حسابداري اعم از واقعي و پيش بيني بر قيمت بازا ر سهام در بورس اوراق بهادار تهران مي باشد .نتايج حاصله از بررسي داده هاي بدست آمده براي يک دوره 5ساله (80-1376)و همچنين براي هر سال به علت جداگانه مويد اين مطلب بوده است که ارتباط خطي معنادار قوي بين متغيرهاي وابسته و مستقل مدل تحقيق،چه به صورت يکساله و چه بصورت يک دوره پنج ساله وجود دارد.

1- مقدمه
اين تحقيق جهت آزمون ارتباط تغييرات قيمت سهام و تغييرات سود واقعي و پيش‌بيني شده سهام شركتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران طراحي شده است.آنچه در اين تحقيق مورد نظر است بررسي وجود ارتباط خطي بين تغييرات قيمت سهام و تغييرات سود سهام شركتها مي‌باشد. در واقع مي‌خواهيم از تجزيه و تحليل رگرسيون يك متغيره، نتيجه بگيريم كه آيا ارتباط معناداري بين تغييرات قيمت سهام و سود شركتها وجود دارد يا خير؟
در يك بازار كارا قيمت اوراق بهادار منعكس كننده مجموعه‌اي از همه اطلاعات موجود بوده و اطلاعات جديد سريعا بر روي قيمت اوراق بهادار منعكس مي‌شود و سرمايه‌گذاران با توجه به اطلاعات در دسترس و انتظاري كه از بازده اوراق بهادار در آينده دارند تصميم‌گيري مي‌نمايند لذا بازار اوراق بهادار نقش مهمي در به حركت انداختن موثر سرمايه و تخصيص بهينه منابع دارد. يكي از دلايل انتخاب اين موضوع آگاهي از رفتار قيمت سهام در بازار بورس اوراق بهادار تهران مي‌باشد.يكي از نقشهاي اصلي بازار سرمايه تخصيص اقتصادي مالكيت سهام مي‌باشد. به طور كلي قيمتها در يك بازار كارا علايم مناسب و صحيحي براي تخصيص منابع ميباشد. طبق نظريه بازار كار اوراق بهادار تعداد زيادي خريدار و فروشنده نسبت به اطلاعات موجود و ديدگاهي كه نسبت به آينده شركتهايي كه اوراق بهادار آنها در بازر معامله مي‌گردد عكس‌العمل نشان داد. و بدين ترتيب باعث تعيين جهت بازار مي‌گردند.از اين رو ارتباط را بين قيمت سهام و سود فروش مي‌شود و سرمايه‌گذاران به صورتي آشكار سود شركتها را مورد توجه قرار مي‌دهند. شايد يكي از عوامل مهم تاثير سود بر قيمت سهام اين باشد كه سود اعلان شده و سود پيش‌بيني شده به سهامداران كمك مي‌نمايد تا بتوانند بر آن اساس سود تقسيمي آينده را كه يكي از فاكتورهاي موثر در تعيين قيمت سهام مي‌باشد پيش‌بيني كنند.هدف كلي اين تحقيق مطالعه بررسي و سنجش ميزان تاثير سود حسابداري بر قيمت بازار سهام در بورس اوراق بهادار تهران مي‌باشد.وفرضيات اين تحقيق شامل:
1) بين تغييرات قيمت سهام با تغييرات واقعي EPS رابطه معناداري وجود دارد.
2) بين تغييرات قيمت سهام با تغييرات EPS پيش‌بيني شده رابطه معناداري وجود دارد.


منابع
1-، سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران ، صفحات 47 الي 49 
2- دکتر سرمد ، زهره ، دکتر بازرگان،عباس و دکتر مجازي،الهه ، روشهاي تحقيق در علوم رفتاري چاپ ششم ،  1381.
3-دکتر جهان خاني ،علي و دکتر پارسائيان،علي ، مديريت سرمايه گذاري  و ارزيابي اوراق بهادار ،چاپ اول دانشکده مديريت دانشگاه تهران چاپ دي 1376.
4- رياحي بکلويي ، احمد ، ترجمه پارسائيان ، علي  ، " تئوريهاي حسابداري " چاپ اول ، انتشارات پژوهشهاي فرهنگي ،1381.
5- يار محمدي ،  اکرم ، در بررسي عوامل موثر بر گزارشگري ميان دوره اي به موقع در شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران.

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه