عوامل کرم خوردگی دندان

عوامل کرم خوردگی دندان
عوامل کرم خوردگی دندان
40,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

تعداد صفحات : 44 صفحه _ فرمت WORD _ دانلود مطالب بلافاصله پس از پرداخت آنلاين

كرم خور
دگي دندان
يكي از عوارض و مشكلات بشر امروز كرم خوردگي دندان است كه روز به روز زيادتر شده دندان را فاسد و پوسيده نموده توليد درد شديد مي‌نمايد كه گاهي با ورم لثه و آبسة دردناك توأم است.
دندان عضو حساسي است كه در اثر عدم توجه و مراعات نكردن اصول بهداشت ممكن است ايجاد ناراحتي و درد شديد كرده باعث زشتي صورت و ضعف بينايي و عوارض ريوي و قلبي و ضعف شديد اعصاب شود كبد و كليه‌ها را خراب كرده و در دستگاه گوارش توليد اختلال نمايد و گاهي ممكن است توليد سردرد شديد و عوارض رماتيسمي كند بطوري كه پزشكان را در تشخيص علت بيماري دچار اشتباه و سردرگمي نمايد. يكي از علل پوسيدگي و كرم خوردگي دندان ماندن ذرات غذا مخصوصاَ غذاهاي شيرين و گوشتي در لابه‌لاي دندان است و اين ذرات در اثر ماندن و گنديدن توليد عفونت مي‌نمايد و اين عفونت باعث فساد لثه و دندانها مي‌شود. علت ديگر پوسيدگي و كرم خوردگي دندانها سستي و از بين رفتن ميناي آنهاست كه از فلز فلوئور تركيب شده است فلوئور در معادن به مقدار زياد و در آب به مقدار كمي وجود دارد در قديم املاح آن در بعضي از آب قناتها از جمله قنات دانشگاه تهران و قنات مقصود بيك در تجريش زياد بود ولي با لوله‌كشي آب تهران مقدار آن بسيار كم شده كه اين امر موجب شده تا روزبه‌روز پوسيدگي دندان در اين شهر زياد شود در بعضي از كشورها براي پيشگيري از كرم‌خوردگي دندان مقدار كمي از املاح اين شبه فلز را به آب آشاميدني اضافه مي‌نمايند خوشبختانه در آب آشاميدني بعضي از شهرها و دهات ايران از اين املاح به مقدار كافي وجود دارد كه از آن جمله مي‌توان شهر اردبيل و دهات شاهسون نشين را نام برد.
ميناي دندان از شبه فلز فلوئور تشكيل شده و كمي و زيادي اين شبه فلز است كه دوام آن را كم و زياد مي‌نمايد زيادي شبه فلز فلوئور دندان را زرد و طلايي مي‌نمايد و اگر شنيده باشيد بعضي از حيوانات داراي دندان طلايي هستند و يا دندان جلوي شخصي طلايي رنگ است اثر اين شبه فلز است بنابراين استحكام آن با رنگ دندان اثر معكوس دارد يعني دندانهاي سفيد كم دوام‌تر از دندانهاي زرد است.

اثر چاي و دخانيات در دندان
چاي مخصوصاَ چاي جوشيده داراي كمي فلوئور مي‌باشد و كساني كه چاي پررنگ و غليظ مي‌خورند داراي دندانهاي زرد بوده و كمتر به پوسيدگي دندان مبتلا مي‌شوند و برعكس معتادان به كشيدن دخانيات دندانهايشان در اثر نيكوتين توتون زرد مي‌شود داراي لثه‌هاي خراب و مريض بوده و زودتر از اشخاص غير معتاد به درد دندان مبتلا شده و آنرا از دست خواهند داد. مبتلايان به ضعف كليه كه املاح بدن خود را كمتر از دست مي‌دهند فلوئور بدن خود را كمتر خارج كرده و دندانهايشان ديرتر كرم مي‌خورد روي همين اصل دارو سازان و دندان‌پزشكان افزودن اين شبه فلز را به آب و يا نمك توصيه مي‌نمايند. كارخانجات سازندة خمير دندان نيز از اين اصل استفاده كرده خمير دندانهايي فلوئوردار ساخته و به بازار فرستاده‌اند كه تأثير زيادي ندارد و حتي براي اينكه اين شبه فلز بهتر جذب دندان شود مسواكهاي برقي را بكار برده‌اند كه زياد مفيد نبوده و تنها را استفاده خوردن املاح به مقدار خيلي كم از راه آب و غذا است.

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه