بررسی عملکرد و ساختمان سوپر شارژر ها

بررسی عملکرد و ساختمان سوپر شارژر ها
بررسی عملکرد و ساختمان سوپر شارژر ها
50,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

تعداد صفحات : 23 اسلاید _ فرمت power point _ فایل به صورت slide show بوده و مناسب برای سمینار و کنفرانس کلاسی _ دانلود مطالب بلافاصله پس از پرداخت آنلاین

تاریخچه:
    از زمان اختراع موتور احتراق داخلی، مهندسان خودرو، عاشقان سرعت و طراحان خودرو های مسابقه در حال جست و جوی راه هایی برای افزایش قدرت آن بوده اند.
سوپر شارژر روتز قدیمی ترین طرح است. Philander و Francis روتز در سال 1860 طرح را به عنوان ماشینی که می تواند به خنک کاری مته های معدن کمک کند به ثبت رساندند. در سال 1900 Gottleib Daimler یک سوپر شارژر روتز را در موتور خودرو یی به کار گرفت.
سوپر شارژر روتز با چرخش لب های گیر اندازنده، هوایی که میان لب ها گیر کرده است از سمت ورودی به سمت خروجی می روند. مقادیر بزرگی از هوا به منیفولد ورودی می روند و انباشته می شوند تا فشار مثبت ایجاد کنند.
سوپر شارژر در سال 1905 میلادی توسط مهندس مکانیک سوئیسی آلفرد بوچی اختراع شد.
 

تاریخچه:
اول بار سوپر شارژر ها در اواخر جنگ جهانی دوم در هواپیما ها به کار برده شدند. یک مثال در خور توجه Supermarine Spitfire است، هواپیمایی که به وسیله نیروی هوایی سلطنتی به کار گرفته شد و یک موتور سوپر شارژ شده ی رولز رویس مرلین را در خود جا داده بود.
در مكان‌هاي مرتفع كه عملكرد موتور افت مي‌كند و فشار زيادي به موتور وارد مي‌شود (زيرا در اين مكان‌ها ميزان هوا كم و فشار هوا نيز كمتر است) سوپرشارژر با انتقال فشار بالاتر، باعث تقويت عملكرد موتور مي‌شود.با استفاده از سوپرشارژرها، عملكرد بهينه موتور را در اختيار خواهيم داشت.

معرفی کلی:
سوپرشارژر، وسيله تنظيم فشاري (افزايش فشار) است كه باعث مي‌شود هوا با فشاري بيشتر از فشار اتمسفر، به داخل محفظه تراكم موتور مكيده شود. توربوشارژرها نيز اين كار را انجام مي‌دهند در واقع اصطلاح توربوشارژر همان كوتاه شده عبارت توربوسوپرشارژر است. منبع تأمين انرژي سوپرشارژرها سيستمي كاملاً مكانيكي متشكل از تسمه يا زنجيره‌اي از چرخ دنده هاست که به وسیله ی میل لنگ موتور به حرکت در می آیند.
معرفی کلی:
:انواع سوپرشارژرها سه نوع سوپرشارژر وجود دارد: Roots Supercharger شبه چرخ‌دنده‌اي (دنده مانند) -1Twin- Screw Supercharger دو پره‌اي-2Centrifugal Supercharger يا گريز از مركز-3فرق اساسي اين سه نوع سوپرشارژر، در روش ارسال و انتقال هوا به منيفولد موتور است.
نوع شبه چرخ‌دنده‌اي و دوپره‌اي از انواع مختلفی چون قطعات دنده یا پره مانند استفاده می کنند.
سوپرشارژرهاي گريز از مركز، از پروانه‌هاي دوران كننده‌اي استفاده مي‌كنند كه باعث مكش هوا به داخل مي‌شوند.
: سوپرشارژر شبه چرخ‌دنده‌اي-1 در سوپرشارژر شبه چرخ‌دنده‌اي يا دنده مانند، با چرخش اجزاي دنده مانند، هوا به درون محفظه داخلي مكيده مي‌شود. با توجه به سرعت زياد چرخش و كوچكي محفظه داخلي، هوا با فشار و سرعت بالا خارج مي‌شود. سوپرشارژر شبه دنده‌اي مانند دمنده هواست و اغلب اصطلاح «دمنده هوا» را به عنوان معادل آن به كار مي‌برند.
:سوپرشارژر دوپيچه‌اي -2اين نوع سوپرشارژرها از دو قطعه همانند و شبيه چرخ‌دنده مارپيچي ساخته شده‌اند كه هوا با عبور از بين آنها متراكم مي‌شود. هوا در فضاي بين روتورها محصور شده و از محفظه مخروطي شكلي خارج مي‌شود، سپس به فضاي كوچكتري فشرده و پمپ مي‌گردد.
: سوپرشارژر گريز از مركز -2 در اين نوع سوپرشارژرها، از قطعه‌اي پروانه مانند كه با سرعت بسيار بالا حول محور خود (مانند روتور) مي‌چرخد، استفاده مي‌شود. هوا توسط پروانه‌ دواري كه با سرعت بسيار بالا مي‌چرخد به محفظه كمپرسور مكيده مي‌شود. هواي خروجي در اين مرحله، داراي سرعت بسيار بالا، اما فشار پايين است. به وسيله ديفيوزري هواي سرعت بالا، فشار پايين به هواي سرعت پايين، فشار بالا تبديل مي‌شود. براثر برخورد مولكول‌هاي هوا به پره‌هاي ديفيوزر، هوا گرمتر و سرعت آن كمتر شده و فشار هوا افزايش مي‌يابد.میابد.

 

منابع
• "All about blowers: The ins and outs of compressing air." Muscle Mustangs and Fast Fords. http://www.musclemustangfastfords.com/tech/0411mm_super/ • Barnes, Dan. "Supercharger Overview: Everything you wanted to know about supercharger." Sport compact car. http://www.sportcompactcarweb.com/tech/0107scc_garage • Brauer, Karl. "Charge it!" Edmunds.com http://www.edmunds.com/ownership/techcenter/articles/43842/article.html • Ferrari, Brian. "Overview: Supercharger vs. turbocharger". Automotive Articles.com http://www.automotivearticles.com/123/supercharger_vs_Turbocharger_.shtml • Phenix, Matthew. "The turbo- and superchraged car". Popular science. October 2007

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه