راهسازی روستای سرآسیاب

راهسازی روستای سرآسیاب
راهسازی روستای سرآسیاب
40,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

تعداد صفحات: 50 صفحه _ فرمت word _ دانلود مطالب بلافاصله پس از پرداخت آنلاین

مقدمه:

نام روستای انتخابی سرآسیاب است که در جاده ی مشهد شاندیز واقع شده است.  به عنوان علت انتخاب روستا باید گفت به این دلیل که هیچ گونه اطلاعاتی درباره ی روستا های اطراب مشهد نداشتیم با مشورت استاد خود جناب اقای مهندس هراتی این روستای خوش آب و هوا را برگزیدیم.

طی 3 بار رفتن به روستا و گفتگو با مردم اطلاعاتی را جمع آوری کردیم, به بعضی از خانه ها وارد شدیم و ساعاتی را در روستا قدم زدیم تنها برای اینکه با حال و هوای روستا که همه ی ما از آن دوریم آشنا شویم.

گروهمان از سه نفر تشکیل شده است:

سمیه غفاری, فرزانه ایروانی, کیانا جلال

 

موقعيت جغرافيايي و تقسيمات سياسي:

شهرستان مشهد از جمله شهرستان هاي شمالي استان خراسان است كه در °35 و 43 دقيقه تا °37 و 8 دقيقه شمالي و °59 و 4 دقيقه تا °60 و 36 دقيقه طول شرقي واقع شده است.

اين شهرستان در حال حاضر از شمال به جمهوري تركمنستان، از شرق به شهرستان سرخس و تربت جام و از جنوب به شهرستان هاي تربت و تربت حيدريه و از غرب نيشابور و چناران و درگز محدود مي شود.

اين شهرستان داراي 5 بخش به نام هاي 1) كلات نادري 2) مركزي 3) رضوي 4) احمدآباد 5) طرقبه و 15 دهستان مي باشد. دربخش طرقبه دو دهستان به نام هاي طرقبه و شانديز وجود دارد.

 

 

بررسي اجمالي موقعيت روستا:

°59 و ′20 طول شرقي و °36 و ′24 عرض شمالي و ارتفاع 1285 سطح دريا. دسترسي از جاده آسفالته مشهد – شانديز و پس از 15 كيلومتر است.

محدوده عرضي روستا از شمال به اراضي حصار سرخ و از شرق به ويراني و ارتفاعات، از جنوب و غرب به اراضي روستاي ارچنگ محدود مي شود. محدوده عرضي حدود 16 كيلومتر مربع است.

خدمات پايه موجود و براي استفاده از خدمات برتر به شانديز در 4 كيلومتري غرب مراجعه مي شود. 

سرآسياب در محدوده دهستان شانديز از بخش طرقبه شهرستان مشهد واقع شده است.

 

 

 

تعيين محدوده اراضي كشاوري و منابع طبيعي:

محدوده عرضي حدود 16 كيلومتر مربع برآورده شده، بخش عمده اراضي منابع طبيعي و كوههاي جنوب و جنوب غربي روستا هستند كه بعلت شيب زياد امكان كشاورزي در آنها نيست.

اراضي كشاورزي عمدتاً در تراسهاي روخانه اي قرار دارند. روخانه در جنوب روستا علاوه بر تأمين آب مورد نياز كشاورزي خاك مناسبي را جهت فعاليت هاي فوق الذكر فراهم كرده اين زمين ها كه تماماً بصورت آبي مورد استفاده قرار مي گيرند زیر كشت گياهان چند ساله (باغات) و بخشي نيز بعنوان خزانه نهان استفاده مي شوند. زمين هاي زراعي ديم روستا بيشتر در ارتفاعات اطراف روستا پراكنده هستند. 

 

 

 بررسي منابع آب آشاميدني و كشاورزي روستا:

از طريق يك حلقه چاه كه در حاشي رودخانه حفر شده (احداث يك منبع اب هوايي در مجاورت گورستان روستا) تأمين مي شود. آب توسط پمپ به منبع فوق منتقل شده و سپس از طريق شبكه آبرساني به واحدهاي مسكوني و تجاري روستا هدايت مي شود. تمامي واحدهاي مسكوني كنتور آب دارند. و آب بها مي پردازند. آب كشاورزي از طريق 2 حلقه چاه عميق، 3 حلقه نيمه عميق، 3 رشته قنات، يك دهانه چشمه و رودخانه شانديز تأمين مي شود.

جدول منابع آب كشاورزي 1380 

مجموع تخليه سالانه منابع‌ با مختلف زيرزميني و آب استحصالي از طريق رودخانه شانديز بالغ بر 6320160 متر مكعب مي باشد كه در اين ميان سهم منابع آب زيرزميني 8/50 درصد و سهم منابع آب سطحي 2/49 درصد محاسبه شده منابع آب در روستا به عنوان مانع جدي در امر توسعه كشاورزي مطرح نيست بلكه محدوديت خاك آن فعاليت هاي زراعي و باغي می باشد.

 

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه