كارآموزی در شركت پارس خودرو

كارآموزی در شركت پارس خودرو
كارآموزی در شركت پارس خودرو
90,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

تعداد صفحات : 75 صفحه _ فرمت WORD _ به علت زیاد بودن حجم فایل برای دریافت پایان نامه لطفا مبلغ مورد نظر را از طریق منوی " آسان پرداخت " پرداخت کرده و با یکی از شماره های پشتیبانی تماس بگیرید تا بلافاصله ارسال شود.

فهرست مطالب
فصل اول
تاريخچه شركت پارس خودرو
فعاليتهاي شركت
توليدات شركت
وضعيت زمين و ساختمانهاي شركت
توليدات شركت از بدو تأسيس (با ضميمه تصاوير)
تحولات شركت از بدو تأسيس
ساختار سازماني شركت پارس خودرو
امكانات و تجهيزات و توانمنديهاي شركت
بررسي سطح تكنولوژي در شركت پارس خودرو
آرمان شركت
اهداف كلان
سياستها
برنامه ها
فصل دوم
واحد مهندسي و تحقيقات محصول
 بخش نقشه كشي شركت
اداره استاندارد و مشخصات فني شركت پارس خودرو
نحوه اخذ مدارك فني از اداره استاندارد و مشخصات فني
وظايف واحد مهندسي صنايع
وظايف عمده مهندسي صنايع واحد ساخت
قسمتهايي كه با مهندسي صنايع به نحوي در ارتباط اند
تاريخچه زمانسنجي
فصل سوم
تحقيق دوره كارآموزي
فصل چهارم
نقشه هاي ترسيم شده در طول دوره كارآموزي
 
فصل اول
تارخچه شركت پارس خودرو
شركت پارس خودرو در سال 1335 با نام شركت جيپ به منظور واردات و فروش اتومبيلهاي جيپ ويليز آمريكايي تأسيس گرديد. در سال 1338 با احداث سالن جيپ شروع به مونتاژ انواع جيپ كرد و در سال 1345 با احداث سالن پرس توسعه پيدا نمود و از سال 1346 با احداث سالن سواري توليد اتومبيلهاي سواري آريا و شاهين را آغاز نمود.
اين شركت در سال 1352 به نام شركت موتور جك (سهامي خاص) به ثبت رسيد و همان سال پس از انتقال داراييها و تعهدات مربوطه، به  شركت جنرال موتورز ايران (سهامي خاص) تغيير نام يافت و به استناد موافقت نامه سازمان صنايع ملي ايران در سال 1359 نام شركت به پارس خودرو (شركت سهامي خاص) تغيير نمود ودر سال 1371 طبق مصوبه مجمع عمومي (صاحبان سهام) و در راستاي سياستهاي دولت جمهوري اسلامي وضعيت سهام شركت از سهامي خاص به سهامي عام تغيير يافت.

فعاليتهاي شركت
به موجب بند 14 اساسنامه شركت، موضوع فعاليت پارس خودرو عبارتست از: ساخت و مونتاژ انواع وسايل نقليه موتوري و قطعات آنها و يا تدارك و تهيه مواد، تجهيزات و ماشين آلات از منابع داخلي يا از طريق واردات و همچنين هر گونه فعاليتي كه به طور مستقيم يا غير مستقيم به هر يك از موضوعات مذكور و به نحوي از انحاء مفيد و يا نانع باشد.


توليدات شركت
1-    توليد و مونتاژ اتومبيل هاي اوليه
جيپ شهباز، كالسكه اي، كروكي ساده ونظامي، جيپ استيشن آهو، جيپ وانت و سيمرغ و آمبولانس كه از سال 1338 آغاز و تا سال1359 ادامه داشت ولي به دليل قطع رابطه با آمريكا و عدم تأمين قطعات يدكي از منبع اصلي، توليد آنها مدتي متوقف و مجددا از سال 1362 تا 1364 توليد 88808 دستگاه سفارش مربوطه به مصالحه در ديوان داوري لاهه انجام گرفت كه تاكنون حدود 94746 دستگاه انواع جيپ در اين شركت توليد شده است.
در ادامه توليدات جيپ در سال 1359 قراردادي با شركت ماهيندراي هند بسته شده كه با ورود قواي محركه توليد جيپ هاي توسن، كالسكه اي و كروكي در خط توليد قرار گرفت ولي به دليل كيفيت نامرغوب آنها در سال 1365 نيروي محركه جيپ به شركت ميتسوبيشي ژاپن سفارش داده شد كه از مرغوبيت بسيار خوبي برخوردار بود.
با مطالعات بسيار گسترده اي كه از مدتها پيش توسط سازمان مهندسي شركت شروع شده بود اتومبيل جيپ را به شكل بسيار مطلوبي تغيير داد و در سال 1368 جيپ صحرا را آماده عرضه به متقاضيان نمود. اين اتومبيل با قواي محركه ميتسوبيشي توليد گرديد كه به عنوان يك اتومبيل دو منظوره (شهري و بياباني) مورد استفاده قرار مي گيرد. به موازات توليد جيپ وانت شورلت نيز از سال 1356 آغاز گرديد كه تا سال 1361 ادامه داشت و حدود 1984 دستگاه توليدشد. همچنين توليد لندرور 7 نفره اسپانيايي نيز از سال 1362 آغاز شد كه تا سال 1366 ادامه داشت و در مجموع حدود 14591 دستگاه از اين خودرو توليد گرديد.

2-توليد و مونتاژ اتومبيلهاي سواري
در سال 1346 با آريا و شاهين (رامبلر) شروع شد و به موازات آن با احداث سالنهاي پرس و ساخت قطعات، حجم قطعات وارداتي به تدريج كاهش يافت.
در سال 1352 با تبديل شركت جيپ به جنرال موتورز ايران توليد سواريهاي آريا و شاهين با 32784 دستگاه خاتمه يافت كه بلافاصله توليد سواري شورلت ايران (اپل) در سه مدل (2800،2500، رويال) جايگزين گرديد كه تا سال 1355 تعداد 18859 دستگاه توليد شد. در اين سال توليد سواريهاي  جنرال موتورز به نام شورولت نوا در چهار مدل، بيوك در پنج مدل و كاديلاك سويل جايگزين توليد اتومبيلهاي اپل گرديدند و توليد اين سري از اتومبيلها نيز به علت قطع رابطه با آمريكا در سال 1361 خاتمه يافت تعدادي از سفارش اتومبيلهاي فوق در بنادر كانادا بلاتكليف مانده بود كه پس از مصالحه در دادگاه لاهه توليد مجدد شروع، و در سال 1367 جمعاً با 25822 دستگاه توليد اين محصولات خاتمه يافت.

3-پروژه نيسان پاترول
طرح توليد خودروهاي دو ديفرانسيل كه به عنوان يكي از طرحهاي مهم دهه اول انقلاب در مجلس شوراي اسلامي به تصويب رسيد در غالب بخشي از پروژه عظيم انتقال تكنولوژي و كمكهاي فني در سال 1364 طي قراردادي بين نيسان موتور ژاپن و سازمان گسترش به عنوان مجري، بخشي از طرح به شركت پارس خودرو واگذار گرديد كه متعاقب آن، مطالعات اوليه و عمليات اجرايي در فروردين ماه 1365 شروع شد و در بهمن ماه 1365 نيسان استيشن چهار درب VAN و در آبان ماه 1366 مدل استيشن دو درب (HARD TAP) ودر شهريور ماه 1367 مدل وانت دو ديفرانسيل نيسان (PICK UP) به مرحله توليد رسيد كه توليد وانت با 7560 دستگاه در سال 1370 خاتمه يافت. ضمن اين كه توليد نيسان دو درب و چهار درب تا اواخردهه70  ادامه يافت .  ضمناً در سال 1366 به دليل نياز جبهه‌هاي جنگ تحميلي به نيسان استيشن چهار درب آمبولانس و در سال 1368 نيز به جهت نياز بانك مركزي به اتومبيل پول رساني خودروي نيسان  چهار درب جهت امر مذكور طراحي و شروع به توليد گرديد، به موازات حذف تعدادي از قطعات CDK نيسان پاترول، توليد و ساخت داخل و جايگزين كردن آنها از جمله صندلي، كابين عقب وانت به طور كامل، رادياتور، شيشه، باك بنزين، اگزوز، فنر شمش، سپر، زاپاس بند و ركاب، گارد جلو، بچه گل گير، باربند، بخاري و آئينه ها از طريق ساخت قطعات در داخل شركت و توليدكنندگان داخل كشور شروع شد.
4- خودروي سپند
در اوايل سال 1376 خط توليد خودروي چيپ صحرا از سالن قديمي خود جمع شده و توليد خودروي سپند در اين سالن آغاز گشت، با خريدن امتياز توليد از سايپا ، خودروي سپند 1  (رنو سابق) سپند جوانان، سپند 2 در سالن شماره 2 توليد شد. سپند جوانان با امكانات بيشتر نسبت به سپند 2 از جمله افزايش حجم موتور و نيز تغيير در فرم سپرهاي جلو و عقب و … توليد شد.
سپند PK كه با استفاده از موتور پرايد براي نيرو محركه و نيز تغييرات در تزئينات داخلي، در اين سالن توليد گشت. از اول سال 85 خودروي بهينه سازي شده NEW PK كه از لحاظ بدنه و كاركرد بهينه شده PK ميباشد در سالن شماره 2 توليد ميشود. (روزانه حدود 60 دستگاه)
5- خودروي ماكسيما
كار توليد و مونتاژ اين خودرو از دي ماه 1380 در سايت شمالي شركت واقع در پشت ساختمان سايپا گستر شروع شد. اين خودرو يكي از محصولات شركت نيسان در سال 99-1998 ميلادي بوده وبه صورت انبوه به توليد رسيد. در حال حاضر به علت نبود سفارش خريد توليد اين خودرو به حد بسيار پاييني رسيده است.
6- خودروي پيك آپ
كار توليد انبوه خودروي وانت تك كابينه و دو كابينه نيسان پيك آپ (PICK UP) با موتور انژكتوري به صورت قطعات منفصله  CKD در سالن مونتاژ شماره 1 آغاز شد.  و هم اكنون نيز كار توليد اين خودرو ادامه دارد.
7- خودروي رونيز
شركت براي حفظ موقعيت خود به عنوان اولين وبرترين توليد كننده خودرو دو ديفرانسيل در كشور كار مطالعاتي را روي خودوري دو ديفرانسيل رونيز شروع كرد و به متعاقبب آن كار توليد آن را آغاز نمود.

8- پروژه L90 و L84
شركت پارس خودرو در جهت نيل به اهداف كلان خود و برآورده كردن نياز مشتري، طرح توليد دو خودروي سواري جديد و روز دنيا را به نام Logane 90 و Megane 84 در سال 85 دارد.
اين پروژه با همكاري شركت رنو فرانسه انجام مي پذيرد. هم اكنون كار احداث سالن توليد به انجام رسيده و كار نصب تجهيزات و اتوماسيون ادامه دارد. شركت در نظر دارد از شهريور ماه 85 كار توليد انبوه اين خودروها را آغاز كند.
9- خودروي پرايد و  141
با توجه به نياز شركت سايپا و بودن پتانسيل توليد در شركت پارس خودرو سفارش توليد خودروي پرايد و 141 به صورت دستمزدي پذيرفته شد و كار توليد اين دو خودرو آغاز شد و هم اكنون نيز ادامه دارد.
وضعيت زمين و ساختمانهاي شركت
مساحت كل شركت 567546 مترمربع مي باشد كه 102419 مترمربع آن زيربنا شامل سالنهاي توليد و سالن پرس، ساخت قطعات و انبارها و ساختمانهاي اداري است كه از اين مقدار 82644 مترمربع زير بناي توليد مي باشد.
توليدات شركت از بدو تأسيس
توليدات پارس خودرو از بدو تأسيس تيرماه 85 را ميتوان بر اساس تيپولوژي خودروهاي سواري گروههاي زير طبقه بندي نمود.
1- (Sport Utility Vehicle) SUV
شامل : الف- انواع مدل جيپ در مدلهاي شهباز، توسن، صحرا (كالسكه اي كروكي و نظامي) و  لندرور
ب-انواع مدل استيشن در مدلهاي آهو، نيسان پاترول، آمبولانس،‌پول رساني، رونيز و  سرانزا
2- Sedan
شامل انواع سواري در مدلهاي آريا، شاهين، شورولت، اپل،‌شورولت نوا، بيوك كاديلاك، ماكسيما. سپند1، سند2، Pk ، NewPK ، پرايد و 141
2-    وانت شامل انواع وانت در مدلهاي شورولت سيمرغ ، نيسان پاترول، پيك‏آپ.

تحولات شركت از بدو تأسيس:
اكنون بيش از 40 سال از تاريخ تأسيس شركت پارس خودرو و مونتاژ نخستين اتومبيل در ايران ميگذرد و صنعت اتومبيل سازي در اين دوران با تحولات گسترده‏اي روبرو بوده و مسائل بسياري را تجربه نموده است. شركت پارس خودرو نيز همانند ساير خودرو سازان داخلي فعاليت خود را از مونتاژ اتومبيل شروع كرده و به موازات توسعه امكانات و افزايش قابليتها ،     سيا ستهايي  را در نيل به هدف تعميق ساخت داخل   اجرا نموده ا ست . شركت پارس خودرو در عمر 40 سا له خود چهار دوره متفاوت را گذرانده است.
دوره اول:
اين دوره با شروع نخستين فعاليت مونتاژ جيپ در سال 1338 آغاز و تا سال 1346 ادامه داشت. خصوصيات ويژه صنايع اتومبيل سازي در كشورهاي در حال توسعه نظير تك مدلي و محدود شدن فعاليتها صرفاً به مونتاژ خودرو از ويژگيهاي اين دوره محسوب مي گردند. در اين دوره هيچگونه فعاليتي در جهت ساخت قطعات انجام نپذيرفته است.

دوره دوم:
اين دوره با آغاز توليد اتومبيلهاي سواري آريا و شاهين در سال 1346 و نيز احداث سالنهاي پرس و ساخت قطعات آغاز و تا سال 1352 ادامه داشت. خروج از حلقه توليد (تك مدلي) و توجه خاص به ساخت قطعات خودروهاي توليدي در جهت كاهش حجم قطعات وارداتي از مشخصه هاي اين دوره است. ساخت كليه قطعات بدنه و رينگهاي چرخ آريا و شاهين در اين دوره از مهمترين و نخستين اقدامات در زمينه ساخت داخل در ايران محسوب ميگردد.
دوره سوم:
حركت در جهت ساخت داخلي قطعات در سال 1352 مقارن با توقف توليد آريا و شاهين و آغاز مشاركت سرمايه اي شركت جنرال موتورز آمريكا در سهام شركت جيپ (پارس خودروي فعلي) متوقف و به فراموشي سپرده شد. سياستهاي شريك جديد ايجاب مينمود كه فعاليت شركت صرفاً به مونتاژ شورولتهاي اپل، شورولت نوا، بيوك و كاديلاك كه تمامي قطعات آن وارداتي بود محدود گرديد. اين دوره تا پيروزي انقلاب اسلامي و قطع رابطه با امريكا و نيز خاتمه واردات قطعات منفصله اتومبيلهاي توليدي از آمريكا ادامه داشت.
دوره چهارم:
متعاقب پيروزي انقلاب و قطع رابطه با آمريكا و نيز خاتمه واردات قطعات منفصله از آن كشور، مقتضيات سياسي و تجاري، مشكلات اقتصادي و عدم ايفاي تعهدات از سوي شركتهاي خارجي و مسائل ارزي و گشايش اعتبار وضعيت جديدي را به صنايع، خصوصاً صنعت خودرو سازي تحميل نموده و توسعه خود كفايي در صنايع و جهت گيري به سمت تعميق ساخت قطعات در داخل ، در رأس برنامه ها قرار گرفت.
شركت پارس خودرو با تدوين برنامه هاي ساخت قطعات در داخل از طريق سازماندهي منابع داخلي كشور و سرمايه گذاري و يا حمايت از صنايع توليد قطعات خودرو در داخل كشور سعي در گذر از نخستين مرحله خودرو سازي (مونتاژ، تعميق ساخت قطعات و يا كپي سازي ) به مرحله دوم (طراحي خودرو) را دارد. برنامه ريزي گسترده در جهت تعميق ساخت قطعات و كاهش روز افزون وابستگي به واردات CKD از مشخصات اين دوره به شمار ميرود.
ساختار سازماني شركت پارس خودرو:
ساختار تشكيلاتي شركت پارس خودرو طي عمر 40 ساله شركت بارها تغيير كرده است و نهايتاً بخشها بر مبناي وظيفه و كاري كه انجام ميدهند شكل گرفته اند (Functional Structure) معهذا ايجاد انعطاف در سازمان جهت امكان اعمال تغييرات لازم در زمان مناسب و مساعد به صورتي كه عوامل درون سازماني قابل كنترل را با عوامل برون سازماني غير قابل كنترل در راستاي تحقق اهداف عاليه سازمان انطباق بخشد، مورد توجه دائمي قرار دارد. بديهي است در هر ساختار نظام يافته و جديد، الگوهاي  سازماندهي در حوزه هاي ساخت داري، ساخت آفريني، اجرا و پشتيباني  و حوزه مديريت استراتژيك مدنظر خواهد بود.
امكانات و تجهيزات و توانمندي هاي شركت
اين شركت داراي 560000 مترمربع مساحت است كه يك پنجم آن مسقف به سالنهاي مونتاژ، ساخت، پرس قطعات، قالب و ابزار سازي و همچنين انبارهاي CKD و موارد توليدي و ساختمانهاي اداري و نيروگاه است. در حال حاضر با راه اندازي ماشين آلات بسيار مدرن فرز CNC بوكو ويونيدا، دستگاه برش ليزري، پرس دو آلفرم و آزمايشگاه مجهز و بهينه سازي سيستم رنگ خودرو اين شركت از نظر دسترسي به تكنولوژي نوين قدمهاي مؤثري را برداشته و با توجه به وجود 4 سالن مونتاژ ميزان راندمان شركت را به مقدار قابل ملاحظه‏اي افزايش داده است. كه از آن جمله ميتوان به موارد ذيل اشاره نمود:
1-    طراحي و ساخت انواع قالبهاي برش، كشش، خم و فرم
2-    طراحي و ساخت انواع جيك هاي ماشينكاري و فيكسچرهاي جوشكاري، سوراخكاري و چند منظوره و انواع مختلف ابزارهاي خاص
3-    ساخت پيچيده ترين قالبهاي كشش با تكنولوژي خاص به كمك پرس دو آلفرم به ابعاد 400×1600×2100 ميلي متر
4-    ساخت سنبه و ماتريس انواع قالب به كمك انواع ماشينهاي فرزكپي CNC با حداكثر ابعاد 800×2000×4000 ميلي متر
5-    دستگاه اندازه گيري 3 بعدي با دقت 002/0 ميلي متر
6-    انواع پرسهاي ضربه اي و هيدروليك از 45 تا 1800 تن
7-    حكاكي و جوشكاري و برشكاري دقيق ترين فرمها به كمك دستگاه ليزر با حداكثر برش 18 ميلي متر بر روي  انواع مختلف فلزات
قابل ذكر است كه شركت پارس خودرو با دارا بودن مراكز آموزش توانمند با برخورداري از كارگاه هاي فلز كاري، جوشكاري، تراشكاري ، اتومكانيك و واحدهاي كامپيوتر و آموزش زبان و با به كارگيري وسايل كمك آموزشي سمعي و بصري، بسياري از نيازهاي آموزشي شركت را با استفاده از متخصصين داخلي شركت و نيز همكاري اساتيد صاحب نام دانشگاهي و مربيان مجرب سازمان فني و حرفه اي برطرف مي نمايد. با توجه به اهميت توسعه و بهسازي نيروي انساني از طريق آموزش، اين مركز در تلاش است تا با اجراي طرح جامع شناخت نيازهاي آموزشي پرسنل با برنامه ريزي بلند مدت و نهايتاً ارزشيابي عملكردها، در آينده  نزديك نتايج مطلوبي را در روند بهره وري نيروهاي آموزش ديده و نهايتاً توسعه و پيشرفت نصيب شركت نمايد.
بررسي سطح تكنولوژي در شركت پارس خودرو
 شيوه هاي مختلفي براي ارزيابي سطح تكنولوژي در رده يك شركت و يا كشور ارائه شده است مدل عرضه شده توسط كمسيون اقتصادي، اجتماعي آسيا و اقيانوسيه (ESCAP) تصوير مناسب تري از وجوه مختلف تكنولوژي در سطح صنعت يا شركت ارائه ميدهد. به كمك اين مدل ميتوان به يك ارزيابي كمي از وضعيت تكنولوژي در صنايع خودروسازي داخلي در مقايسه با شركتهاي معتبر در ساير كشورها و وضعيت ايده آل موجود دراين صنعت در جهان (State Of The Art) S.O.A دست يافت.
بر اساس مدل ارائه شده توسط ESCAP  تكنولوژي به عنوان اصلي ترين عامل در توليد هر نوع كالا از اجزا بنيادين زير تشكيل ميگردد.
-    تكنولوژي متبلور در تجهيزات يا سخت افزار (T:TECHNOWARE)
-    تكنولوژي متبلور شده در افراد يا انسان افزار (H:HUMANWARE)
-    تكنولوژي متبلور در مدارك و اطلاعات  يا اطلاعات افزار (I: INFOWARE)
-    تكنولوژي متبلور در تشكيلات و مديريت يا سازمان افزار (O: ORGANWARE)
آرمان شركت:
راهبري شركت جهت ايفا نقش توليد كننده در سطح جهاني
اهداف كلان:
-    ارتقاء دانش فني، توان طراحي، ساخت، مونتاژ، تست و سرويس خودرو و  قطعات
-    حفظ موقعيت پارس خودرو به عنوان معتبرترين توليد كننده خودروهاي دو ديفرانسيل در كشور
-    ايجاد و گسترش توليد انواع خودروهاي سواري در كلاسهاي مختلف
-    سازماندهي و به كارگيري سازندگان داخلي قطعات و مجموعه ها جهت تعميق ساخت داخل
-     بهبود مستمر تكنولوژي در تمامي ابعاد، ارتقاء كيفيت و نوآوري در محصولات و خدمات در انطباق با  ا لزامات محيطي، نيازها و انتظارات مشتريان
-    انطباق توليدات با استانداردهاي بين المللي
-    رشد وتوسعه سهم پارس خودرو از بازار داخلي اتومبيل و نفوذ در بازارهاي منطقه اي و جهاني از طريق عرضه داخلي و صدور خودرو و قطعات
سياستها:
1-    سرمايه گذاري جهت افزايش ظرفيت توليد مناسب با نياز جامعه، سپس بكارگيري كليه ظرفيتهاي موجود
2-    صرفه جويي اقتصادي و كنترل هزينه هاي توليدي، خدماتي و پشتيباني جهت كاهش قيمت تمام شده محصولات و هدايت منابع جهت ايجاد دارايي هاي مولد
3-    سرمايه گذاري در امر تحقيقات و نوآوري و تقويت واحد مهند سي و تحقيقات محصول به منظور توانمند شدن در طراحي محصول و اصلاح مستمر آن
4-    حركت در راستاي توسعه ساخت داخل مجموعه ها و استقلال از شركتهاي خارجي
5-    ايجاد تنوع در توليدات و محصولات مبتني بر استراتژي محصولا ت آتي
6-    حمايت فني اقتصادي جهت ايجاد توسعه و بازسازي پايگاههاي ساخت داخل قطعات و مراكز تحقيقاتي خودرو
7-    ايجاد زمينه هاي ساخت منعطف اقلام و قطعات استراتژيك سرمايه بر در توليد محصولات
8-    تأكيد در ساخت قطعات و محصولاتي كه داراي توجيه اقتصادي بوده ودر تقليل ارزيري مؤثر باشند و تقدم در ساخت قطعاتي كه سريعاً ايجاد ارزش افزوده مي نمايند.
9-    ارتقاء مستمر كيفيت محصولات و بهبود مستمر و بهسازي قطعات و مجموعه ها در انطباق با تغييرات تكنولوژي و الزام‌ها وانتظارات
10-    سازماندهي، توسعه وبازسازي پايگاههاي ساخت داخل ( از طريق شركت طراحي و مهندسي پارس خودرو) و ايجاد هماهنگي در امر كيفيت و كميت قطعات ساخت داخل
11-    انتخاب و به كارگيري تكنولوژي هايي كه فاقد اثرات سوء در محيط زيست بوده و يا اين اثرات سوء را به حداقل برسانند.
12-    انتخاب تكنولوژي هاي پيشرفته، سازگار با واقعيتها و تنگناها
13-    افزايش بهره برداري از ظرفيت ماشين آلات و تجهيزات تا دستيابي به استانداردهاي متداول در جهان
14-     بكارگيري الگوها و متدهاي نوين سازماندهي و مديريت و توسعه نيروي انساني
15-    تأكيد بر امر آموزش كاركنان و متخصصين (ايجاد امكانات آموزشي، ارتباط با مراكز آموزشي و تحقيقاتي و افزايش آموزش ويژه، دوره‏هاي تخصصي و … )
16-    جلب رضايت مشتريان از طريق افزايش كيفيت، كاهش هزينه، گسترش شبكه فروش و خدمات پس از فروش
17-    تأكيد بر بررسي و تجزيه و تحليل در ارزيابي بازارهاي خارجي و توجه به توسعه صادرات محصولات و قطعاتي كه داراي ارزش افزوده ارزي هستند.
برنامه ها
شركت پارس خودرو به منظور نيل به اهداف كلان شركت و براساس سياستهاي اعلام شده، اجراي برنامه هايي را در چهار چوب طرحهاي ذيل را در سالهاي آينده مدنظر دارد:
1-    طرحهاي مربوط به كاهش ارزبري واحد توليد و توسعه ساخت داخل
2-    طرحهاي مربوط به افزايش كيفيت محصول
3-    طرحهاي مربوط به صادرات
4-    طرحهاي تحقيق و توسعه
5-    طرحهاي مربوط به افزايش سازگاري محصولات با محيط زيست
6-    طرحهاي مربوط به افزايش بهره وري ماشين آلات و كاركنان
7-    طرحهاي مربوط به بروز نمودن تكنولوژي و توان  توليد
8-    طرحهاي مربوط به خدمات بعد از فروش
9-    طرحهاي مربوط به بهسازي و بروز كردن محصولات
 
فصل دوم
واحد مهندسي و تحقيقات محصول
يكي از بخشهاي مهم معاونت مهندسي ميباشد و وظايف مهمي را بر عهده  دارد كه شامل موارد ذيل ميباشد:
1-    طراحي و محاسبه قطعات خودروها
2-    ارائه پيشنهادات علمي و عملي در جهت بهبود و ارتقاء كيفيت خودروها
3-    تهيه و تدوين مشخصات فني خودرو از قبيل (نقشه، ERS، مدارك فني و …)
4-    آزمايش و تست عملكرد قطعات خودرو به خصوص قطعات ايمني و تغيير يافته
5-    بررسي قطعات ارسالي از منابع مختلف و تهيه گزارشات لازم
6-    اصلاح و بهبود محصولات موجود
7-    تماس با مراكز علمي و فني ونيز شركت در سمينارها و نمايشگاهها و ارائه گزارش
8-    نظارت و همكاري در جهت رفع معايب و اشكالات مشاهده شده در طراحي
9-    انجام عمليات مربوط به مستند سازي طرح ها وتهيه نقشه و مدارك و گزارشات
10-    طراحي و بهينه سازي قطعات بدنه
11-    بررسي قطعات ارسالي از منابع قطعات و تهيه گزارشات توجيهي
12-    نظارت بر ساخت نمونه و بررسي و تأييد قطعات ارسالي از قسمت ساخت
13-    طراحي و بهينه سازي قطعات شاسي و نيرو محركه
14-    برنامه ريزي براي انجام پروژه هاي جديد
15-    بررسي و تأييد نقشه هاي ترسيم شده در قسمت نقشه كشي و مقايسه آنها با استانداردها
16-    نظارت بر تست قطعات خودرو از نظر نصب، عملكرد، طول عمر، استحكام و … )
17-    نظارت و همكاري در اجراي آزمايش طرحها و انجام اصلاحات نهايي
18-    نظارت و اجراي پروژه هاي جديد تا مرحله ساخت و توليد
19-    ارتباط مستمر با كارشناسان و مسئولين و احدهاي مختلف شركت
20-    بررسي اقتصادي، علمي، اجرائي و فني طرحها
بخش نقشه كشي شركت:
بي شك قسمت طراحي و نقشه كشي از مهمترين و شاخص ترين قسمتهاي هر كارخانه يا شركت توليدي ميباشد.
اين قسمت در شركت پارس خودرو يكي از زير مجموعه هاي واحد مهندسي و تحقيقات محصول بوده و وظايف زير را بر عهده دارد:
1-    دريافت سفارش كار از بخش هاي گوناگون شركت
2-    انجام اندازه گيري دقيق از قطعه
3-    ارسال قطعات پيچيده و دفرم به واحد CMM به منظور دريافت فايل CMM قطعه
4-    تهيه طرح مقدماتي از قطعه مورد نظر
5-    ترسيم نقشه هاي اجرايي دقيق با توجه به آخرين استانداردهاي نقشه كشي از قطعه يا طرح يا نمونه يا مجموعه به وسيله كامپيوتر
6-    انجام تغييرات بر روي نقشه هاي قبلي بر اساس درخواست ارائه شده توسط كارشناس مربوطه (به صورت دستي يا كامپيوتري)
7-    ضبط،كنترل و نگهداري فايلهاي كامپيوتري مربوط به نقشه ها در سيستم آرشيو مكانيزه
8-    كنترل نقشه هايي كه توسط شركتهاي سازنده قطعات به شركت ما در ارسال مي شوند
9-    گرفتن PLOT از نقشه هاي ترسيم شده و تحويل آن به بخش يا كارشناس سفارش دهنده
اداره استاندارد و مشخصات فني شركت پارس خودرو
بخشي از معاونت مهندسي و قسمت مهمي از كارخانه است كه وظيفه دارد تا اسناد، مدارك، استانداردها، نقشه ها، كاتالوگها، كتابها، مجلات، جزوات و …  مورد نياز را تهيه نمايد و با ايجاد نظم و حفاظت آنها نيازهاي فني بخشهاي مختلف شركت را برطرف نمايد.
اين اداره از قسمتهاي زير تشكيل شده است:

1-    قسمت استاندارد و مشخصات مهندسي
اين قسمت وظايف زير را بر عهده دارد:
1-1    جمع آوري و ارائه اطلاعات فني مورد نياز قسمتها
2-1-جوابگويي و تهيه اطلاعات مورد نياز براي سازمانها و مراكز مختلف
3-1-بررسي اوليه اطلاعات و مدارك فني واصله از كارخانجات تأمين كننده قطعات CKD و تبادل اين گونه مدارك با قسمتهاي ذيربط در سطح شركت بر اساس فرمهاي موجود
4-1-ايجاد ارتباط با مديريت اطلاعات رايانه اي در خصوص تنظيم پارت ليستهاي مختلف در سيستم شبكه
5-1-ايجاد ارتباط با مديريت اطلاعات رايانه اي در خصوص كد گذاري خودروهاي مختلف و محصولات جديد از لحاظ مدل، تيپ، كد محصول، كد رنگهاي مختلف و مشخصات فني
6-1- بررسي، كنترل، آماده سازي، مشخصات فني خودروها
7-1-نظارت بر تنظيم گرافيك، رنگ خودروهاي مختلف با ارائه شماره فني و كدهاي مورد نظر
8-1-تصميم گيري در نحوه اجراء كامل زير برنامه ها و دستورالعملها
9-1-تماس با كارخانجات تأمين كننده قطعات CKD به منظور دريافت اطلاعات مورد نياز (نقشه- مشخصات فني) و هم چنين بروزآوري اطلاعات مربوطه و …
10-1-گردآوري اطلاعات و تدوين درخواستهاي تغيير ازكارخانجات تأمين كننده CKD با هماهنگي واحد ساخت داخل بر اساس فرمهاي خاص
2-    قسمت پردازش مدارك مهندسي
اين قسمت وظايف زير را بر عهده دارد:
1-2- تنظيم پارت ليستهاي كيه مدلها بر اساس اطلاعت دريافتي از كارخانه ها و يا ادارات تحقيق و توسعه
2-2- حضور در برنامه توليد نمونه اوليه هر خودرو PILOT
3-2- بروزآوري اطلاعات پارت ليستي بر اساس مدارك دريافتي
4-2- ثبت شماره فني قطعات به منظور تنظيم E.S.R مربوطه
5-2- انجام تغييرات در سيستم شبكه در صورت نياز
6-2- تهيه گزارشهاي درخواستي و ارائه به كارشناس مسئول استاندارد و مشخصات مهندسي
7-2- گزارش گيري از اطلاعات ريخته شده در سيستم به طريق مختلف
3-قسمت تأمين تكنولوژي
وظايف اين قسمت عبارت است از:
1-3- نگهداري و گسترش شبكه كامپيوتري مهندسي
2-3- نگهداري و گسترش آرشيو مكانيزه
3-3- نصب و راه اندازي نرم افزارهاي مختلف مهندسي در شبكه و كامپيوترهاي معاونت مهندسي
4-3- رفع اشكالات نرم افزاري كاربران معاونت مهندسي
5-3- برنامه نويسي كامپيوتر در خصوص استفاده از نرم افزارهاي موجود مربوط به اطلاعات خودروهاي توليد شده در شركت
6-3- دريافت اطلاعات از اينترنت وارائه گزارش لازم
7-3- بررسي وتهيه ليست نرم افزارهاي جديد مورد نياز معاونت مهندسي
8-3-گزارش گيري از نرم افزارهاي مربوط به اطلاعات مهندسي به طريق مختلف
4-قسمت بايگاني و امور چاپ
اين قسمت وظايف زير را بر عهده دارد:
1-4-انجام امور مربوط به امور بايگاني (نقشه ها، نامه ها، مدارك‏مهندسي و…)
و همچنين نسخه برداري از اطلاعات مربوطه را به عهده داشته و ملزم به اجراء دستورالعمل هاي مصوب مي باشد.
2-4-كنترل و نگهداري نقشه ها به تفكيك مدل و برخي موضوعات اختصاصي و كلاسه بندي دقيق آنها
3-4-نظارت بر بايگاني كليه مدارك و پرونده ها و رعايت دقت در حفظ و نگهداري آنها
4-4 نظارت بر ثبت كليه كتب و نشريات جديد خريداري شده
5-4-كنترل وضعيت نشرياتي كه دوره اشتراك آنها منقضي شده و مي‏بايست در رأس تاريخ مقرر نسبت به تمديد اشتراك اقدام لازم صورت پذيرد.
6-4-كنترل در به روز آوري اطلاعات مهندسي
7-4-كنترل فايل كامپيوتري نقشه هاي اسكن شده و بروز نگه داشتن آنها
5-قسمت كتابخانه وبايگاني
اين قسمت وظايف زير را بر عهده دارد:
1-5-ايجاد رابطه و تفاهم هر چه بيشتر بين كتابخانه مهندسي و كاركنان شركت
2-5-فهرست نويسي كتب خريداري شده جديد
3-5-آماده سازي مشخصات  نشريات براي تايپ
4-5-تهيه گزارش ادواري در جهت دريافت نشريات و كتب حداقل هر سه دفعه يكبار
5-5-كنترل كتب فارسي و لاتين و انبار گرداني هر سه ماه يكبار
6-5-ثبت كتب جديد خريداري شده و هم چنين نشريات در دفتر مخصوص و كاردكس مربوطه
7-5-ممهور نمودن كليه كتب و نشريات جديد به مهر موجود
8-5-كنترل ليست سفارشات، با نشريات و كتب دريافتي
9-5-نظارت دقيق بر امانت كتب و نشريات، پيگيري در جهت عودت آنها بر اساس تاريخ برگشت
10-5-نظارت بر حسن استفاده از كتب و نشريات
11-5 بروزآوري ليست كتب و نشريات  و استانداردهاي موجود در كتابخانه  ...

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه