بتن و استفاده از بتن در ساختمان ها

بتن و استفاده از بتن در ساختمان ها
بتن و استفاده از بتن در ساختمان ها
80,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

تعداد صفحات : 50 صفحه _ فرمت WORD _ دانلود مطالب بلافاصله پس از پرداخت آنلاین

 
مقدمه
از هنگامي كه استفاده از بتن در ساختمان‌سازي معمول شد، تلاش مهندسان براي به كاربردن قطعه‌هاي پيش ساخته آغاز گرديد. اين تلاش بيش از همه متوجه پيش ساختگي سقفها شد. فن سقف‌سازي با استفاده از تيرچه و بلوك در واقع تركيبي از دو روش پيش ساختگي و بتن‌ريزي در محل، كه از لحاظ زماني نيز ديرتر از دو روش ياد شده است.
در اين روش سقف‌سازي، مزاياي پيش‌ساختگي از قبيل سرعت ساخت، كاهش هزينه‌هاي قالب‌بندي و ميلگردگذاري، كيفيت خوب قطعه ساخته شده در كارخانه‌ها، با جنبه‌هاي مثبت بتن‌ريزي در محل به ويژه نياز نداشتن به جرثقيل، تلفيق شده است.
صرفه‌جويي در مصرف آهن‌آلات ساختماني، از لحاظ اقتصادي نيز داراي اهميت است، زيرا فولاد از جمله اقلام مهم وارداتي است. از يك سوي، افزايش سريع جمعيت نياز روز افزون به مسكن، و بازسازي مناطق جنگزده ، و از سوي ديگر، كوشش در جهت كاستن وابستگي به خارج در زمينه فولاد ساختماني ، كه از جنبه‌هاي مهم سياست توسعه كشور است اهميت اين مسأله را بيشتر مي‌نمايد.
در ايران، در چند سال اخير با توجه به تكامل كاربردي مصالح ساختماني، استفاده از تيرچه بلوك‌ به جاي تيرآهن – طاق ضربها در سقف، گسترش چشمگيري داشته است. دليل مهم اين امر، مزاياي يكپارچگي سقف و مصرف كمتر فولاد در اين نوع از سقفهاست كه با وجود مصرف كمتر فولاد، مقاومت اين سقفها نه تنها از مقاومت سقف نوع تيرآهن – طاق ضرب كمتر نيست، بلكه در مقابل نيروهاي ناشي از زلزله ، پايداري آن بيشتر است. با افزايش توليد مصرف تيرچه و بلوك در كشور، و شناخت فني ناكافي عده‌اي از دست اندركاران توليد، و همچنين كمبود نشريه‌هاي معتبر در مورد ويژگيها و مشخصات فني و محاسبه انواع تيرچه‌هاي پيش‌ساخته ، لزوم تدوين منبعي نسبتاً جامع در اين زمينه احساس مي‌شود كه نشريداري با در نظر گرفتن آيين‌نامه‌هاي كشورهاي مختلف، از جمله ايران ،آمريكا،انگليس ، آلمان، فرانسه ، اتريش و غيره كه توليدكنندگان معتبر تيرچه‌هاي پيش ساخته هستند منتشر شود.
اجزاي تشكيل‌دهنده سقف تيرچه و بلوك و نقش آنها در مراحل دوگانه باربري
سقف اجرا شده با تيرچه و بلوك از انواع سقفهاي با پشت بند ( تيرك‌دار ) بتني است كه تحمل فشار به بتن بالايي يا ضخامت حداقل پنج سانتيمتر واگذار مي‌گردد و كشش توسط ميلگردهاي كششي تيرچه (ميلگردهاي تحتاني تيرچه) تحمل مي‌شود.
بتن بالايي، همچنين ، همانند يك دال نازك با دهانه‌اي برابر فاصله دو تيرچه، خمش موضعي را در محل بين دو تيرچه تحمل مي‌كند. در اين نوع سقف، تيرچه‌ها به فاصله حداكثر 70 سانتيمتر ( محور تا محور كنار هم و در امتداد دهانه كوتاهتر سقف قرار مي‌گيرند و با بتن پوششي كه در محل ريخته مي‌شود و ضخامت آن حداقل پنج سانتيمتر است، تيرهاي T شكل چسبيده و مجاور هم را تشكيل مي‌دهند. براي پر كردن فاصله‌ تيرچه‌ها، از عناصر گوناگون، مانند آجرهاي توخالي، بلوك‌هاي بتني و حتي پلاستيك و چيزهاي ديگر استفاده مي‌شود. اين عناصر پركننده در سقف تحمل نيرو نمي‌كنند.
بنابراين، سقف تيرچه و بلوك از اجزاي اصلي، به شرح زير تشكيل مي‌شود:
1. تيرچه
2. بلوك
3. ميلگرد حرارتي و افت و ميلگرد منفي
4. بتن پوششي (درجا)
كه نقش هر يك از اين اجزا در مراحل دوگانه باربري، يعني مرحله حمل و نقل تيرچه و اجزاي سقف و مرحله بهره‌برداري را، به ترتيب زير مي‌آوريم:

تيرچه : عضو پيش ساخته‌اي است، متشكل از بتن و فولاد به مقطع تقريبي T، كه در دو نوع تيرچه خرپايي و تيرچه پيش تنيده، توليد مي‌شود و مانند همه قطعه‌هاي پيش ساخته در هر دو مرحله تحت اثر نيرو قرار مي‌گيرد. اين دو مرحله به علت اهميت آنها بايد به دقت مورد ملاحظه قرار گيرند:
الف) مرحله اول باربري : در اين مرحله بايد تيرچه به تنهايي قادر به تحمل بار ناشي از وزن خود در هنگام حمل و نقل بوده و همچنين قادر به تحمل وزن مرده سقف ( وزن تيرچه، بلوك و بتن پوششي) بين تكيه‌گاههاي موقت (شمعبنديها) در زمان اجراي سقف باشد.
ب) مرحله دوم باربري : اين مرحله در تيرچه پس از حصول مقاومت بتن پوششي فرا مي‌رسد كه تكيه‌گاههاي موقت اجرايي برداشته شده و تيرچه به عنوان عضو كششي مقطع تير T تحمل نيرو مي‌نمايد .

تيرچه پيش‌ساخته خرپايي : تيرچه پيش ساخته از خرپاي فولادي و پاشنه بتني تشكيل شده است و در صورتي كه داراي قالب سفالي باشد، تيرچة كفشك‌دار ناميده مي‌شود.
تيرچه پيش‌ساخته خرپايي براي تحمل مراحل دوگانه باربري ، از اجزاي زير تشكيل مي‌شود :
عضو كششي
ميلگردهاي عرضي
ميلگرد بالايي
بتن پاشنه تيرچه
عضو كششي : در مرحله اول باربري تيرچه، فولاد زيرين خرپا به عنوان عضو كششي خرپاي تيرچه بايد قادر به تحمل نيروي كششي (حاصل از لنگر خمشي) ناشي از وزن خود تيرچه در زمان حمل و نقل باشد و همچنين قادر به تحمل نيروي كششي (حاصل از لنگر خمشي) ناشي از وزن مرده سقف در فاصله محور تيرچه‌ها و بين دو تكيه‌گاه موقت (شمعبندي) باشد.
در مرحله دوم باربري تيرچه، فولاد زيرين خرپا به عنوان عضو كششي تير T عمل مي‌كند.

ميلگردهاي عرضي : در مرحله اول باربري، ميلگردهاي عرضي همانند عضو مورّب خرپا عمل مي‌كنند و به كمك اعضاي كششي و بالايي ، ايستايي لازم را جهت تحمل وزن خود تيرچه (در هنگام حمل و نقل) و وزن مرده سقف بين تكيه‌گاههاي موقت (در هنگام اجرا) تأمين مي‌نمايند.
در مرحله دوم باربري تيرچه، ميلگردهاي عرضي، پيوستگي لازم بين ميلگرد كششي خرپا و بتن پوششي (بتن در جا) را تأمين مي‌كنند. همچنين مقابله با نيروي برشي تير T به وسيله ميلگردهاي عرضي انجام مي‌گيرد.
در بعضي از انواع تيرچه‌هاي پيش ساخته ، در خرپا به جاي ميلگرد، از ورق خم‌كاري شده به جاي عضو كششي – ميلگردهاي عرضي – ميلگرد بالايي استفاده مي‌شود

ميلگرد بالايي : در مرحله اول باربري، فولاد تعبيه شده در قسمت بالاي تيرچه، به عنوان ميلگرد بالايي خرپا عمل مي‌نمايد و به كمك ديگر اعضاي خرپا، وزن تيرچه را هنگام حمل و نقل و همچنين وزن مرده سقف را در فاصله دو تيكه‌گاه موقت (هنگام قالب‌بندي و بتن‌ريزي پيش از به مقاومت رسيدن بتن پوششي) تحمل مي‌كند.
در مرحله دوم باربري تيرچه اگر ميلگرد بالايي در ضخامت بتن پوششي و بالاتر از سطح بلوكها قرار گيرد، در نقش فولاد افت و حرارتي مقطع مركب سقف عمل مي‌كند ( در مقطع تير T)، و در صورتي كه پايين‌تر از سطح بلوكها قرار گيرد، نقشي نخواهد داشت.

بتن پاشنه تيرچه پيش‌ساخته : براي تأمين تكيه‌گاه بلوكها و نيز براي پرهيز از قالب‌بندي قسمت زيرين جان تير T در موقع اجرا، بتن پاشنه تيرچه در كارخانه ريخته مي‌شود. حسن ديگر اين عمل اين است كه به علت فراهم بودن شرايط بهتر اجرا در كارخانه، پوشش آرماتورهاي كششي به صورت مطمئنتري تأمين مي‌گردد. اين پوشش در مقاومت سقف در برابر آتش‌سوزي اثر بسزايي دارد.
براي جلوگيري از خرد شدن هنگام حمل و نقل و جاگذاري (مرحله اول باربري) و همچنين تأمين مقاومت لازم در برابر آتش‌سوزي ( پوشش روي ميلگرد) بتن ياد شده بايد مقاومتهاي مندرج در فصل دوم را داشته باشند.

تيرچة پيش‌ساخته پيش تنيده : اين نوع تيرچه كه فقط در كارخانه‌هاي مجهز توليد مي‌شود، از مقطع بتني T و سيمهاي فولادي با مقاومت بالا (17500 تا 19000 كيلوگرم بر سانتيمتر مربع) تشكيل مي‌شود. سيمها را پيش از بتن‌ريزي تيرچه‌ توسط جكهايي تحت كشش قرار داده و پس از حصول مقاومت لازم بتن، آنها را آزاد مي‌كنند. در نتيجه، بتن تيرچه تحت تنش فشاري قرار مي‌گيرد . با توجه به اينكه طرح و محاسبه تيرچة پيش ساختة پيش‌ تنيده موضوع نشريه جداگانه‌اي را تشكيل خواهد داد، در اينجا به همين شرح مختصر بسنده مي‌كنيم.

2. بلوك : براي پر كردن محلهاي خالي بين تيرچه‌ها، از بلوكهاي توخالي استفاده مي‌شود كه جنس آنها از سفال يا بتن و حتي پلاستيك و يونوليت است . بلوكها علاوه بر خصايت پركنندگي فضاي خالي در حكم قالب بتن پوششي نيز هستند. بلوكها علاوه بر خاصيت پركنندگي فضاي خالي، در حكم قالب بتن پوششي نيز هستند. بلوكها در سقفهاي اجرا شده با تيرچه و بلوك، تحمل نيرو نمي‌كنند و فقط خاصيت پركنندگي دارند.

3. ميلگردهاي افت و حرارتي : جهت مقابله با تنشهاي متفرقه در بتن پوششي و به منظور جذب تنشهاي ناشي از افت و تغيير حرارت، ميلگردهايي در دو جهت عمود بر هم و در قسمت بالايي تير نواري T و روي بلوكها نصب مي‌گردند، كه ميلگرد افت و حرارتي ناميده مي‌شوند.
 
 محدوديتها و ويژگيهاي فني سقف تيرچه و بلوك و اجزاي آن
1) فاصله محور تا محور تيرچه‌ها نبايد از 70 سانتيمتر بيشتر باشد.
2) بتن پوششي قسمت بالايي تير ( بتن روي بلوك) نبايد از 5 سانتيمتر، يا   فاصله محور به محور تيرچه‌ها كمتر باشد.
3) عرض تيرچه نبايد از 10 سانتيمتر كوچكتر باشد و همچنين نبايد از   برابر ضخامت كل سقف كمتر باشد.
4) حداقل فاصله دو بلوك دو طرف يك تيرچه ، پس از نصب نبايد كمتر از 5/6 سانتيمتر باشد.
5) ضخامت سقف براي تيرهاي با تيكه‌گاه ساده نبايد از   دهانه كمتر باشد. در مورد تيرهاي يكسره (تكيه‌گاههاي گيردار) نسبت ضخامت به دهانه، به   كاهش مي‌يابد. در سقفهايي كه مسئله خيز مطرح نباشد، اين مقدار تا   دهانه نيز كاهش مي‌يابد.
6) حداكثر دهانه مورد پوشش سقف ( در جهت طول تيرچه پيش ساخته خرپايي) با تيرچه‌هاي منفرد، نبايد از 8 متر بيشتر شود. توصيه مي‌شود براي اطمينان بيشتر، دهانه مورد پوشش، بيشتر از 7 متر نباشد و در صورت وجود سربارهاي زياد، و يا دهانه بيش از هفت متر، از تيرچه‌هاي مضاعف استفاده شود.
حال به توضيح ويژگيهاي هر يك از اجزاي تشكيل‌دهنده سقف، يعني تيرچة پيش‌ساخته، بلوك، ميلگردهاي افت و حرارتي و بتن پوششي مي‌پردازيم.
1. ويژگيها و مشخصات فني تيرچه پيش ساخته خرپايي : پاره‌اي از محدوديتها و ويژگيهاي فني سقف تيرچه و بلوك كه در بالا گفته شد شامل تيرچة پيش ساخته نيز مي‌شود. در زير، ويژگيهاي مهم اجزاي تشكيل دهنده خود تيرچه، مورد بحث قرار مي‌گيرد. همان گونه كه پيشتر توضيح داده شد، تيرچه پيش‌ساخته خرپايي از قسمتهاي زير تشكيل مي‌يابد:
1-1 عضو كششي
1-2 ميلگردهاي عرضي
1-3 ميلگرد بالايي
1-4 بتن پاشنه
1-1 عضو كششي : حداقل تعداد ميلگرد كششي دو عدد بوده و سطح مقطع ميلگردهاي كششي از طريق محاسبه تعيين مي‌شود. در هر صورت، سطح مقطع ميلگرد كششي براي فولاد نرم، از 0025/0 و براي فولاد نيم‌سخت و سخت، از 0015/0 برابر سطح مقطع جان تير نبايد كمتر باشد. توصيه مي‌شود قطر ميلگرد كششي از 8 ميليمتر كمتر و از 16 ميليمتر بيشتر نباشد. در مورد تيرچه‌هايي كه ضخامت بتن پاشنه آنها 5/5 سانتيمتر يا بيشتر باشد، مي‌توان حداكثر قطر ميله‌گرد كششي را به 20 ميليمتر افزايش داد. براي صرفه‌جويي در مصرف فولاد و پيوستگي بهتر آن با بتن، معمولاً از ميلگرد آجدار، به عنوان عضو كششي استفاده مي‌شود. حداكثر سطح مقطع ملگردهاي كششي، بستگي به نوع فولاد و بتن مصرفي دارد و نبايد از مقادير مندرج در جدول زير بيشتر شود. توصيه مي‌شود سطح مقطع ميلگردهاي كششي، از 5/2 % سطح مقطع جان تير بيشتر نشود. براي صرفه‌جويي در مصرف فولاد، در توليد خرپا از فولاد نوع نيم‌سخت و سخت استفاده شود. براي استفاده اقتصادي‌تر از فولادهاي گرم نورد شده، مي‌توان حد كشساني(=ارتجاعي) آنها را به وسيله تغيير شكل دادن بطور سرد، افزايش داد.
 
 جزئيات اجراي سقفهاي تيرچه و بلوك
1-تكيه‌گاه‌هاي موقت اجرايي: بطور كلي به محض اينكه تيرچه‌ها و بلوكهاي انتهايي بين دو تكيه‌گاه اصلي قرار گرفتند، شمع‌بندي و قالب‌بندي بوسيله چهار تراشهاي عمود بر جهت تيرچه كه در مورد تيرچه‌هاي پيش‌ساخته خرپايي، فاصله آنها از همديگر، 1 تا 20/1 متر است، انجام مي‌شود.  موقع شمع‌بندي، خيز مناسبي برابر  دهانه به طرف بالا در نظر گرفته مي‌شود تا پس از بارگذاري خيز منفي اوليه حذف شده و سقف مسطح گردد.
بطوركلي، چهار تراشها و شمع‌ها بايد طوري نصب شوند كه بتوانند در مقابل نيروهاي وارده مقاومت نمايند؛ آنها را بايد طبق اصول و قواعد مربوط به آن، به يكديگر متصل كرد.
در اجراي تكيه‌گاههاي موقت و جمع‌آوري آنها، نكته‌هاي زير بايد رعايت گردند:
الف) در صورتي كه شمعها روي زمين تكيه داشته باشند، بايد مطمئن بود كه زمين زير شمع، به علت دستي بودن خاك يا جذب رطوبت بعدي، نشست نكند. بطور كلي، در صورت سست بودن زمين، بايد با افزايش سطح تكيه‌گاه شمعها و جلوگيري از نمناك شدن زمين، از نشست جلوگيري كرد.
ب) چنانچه تكيه‌گاه شمعها، سقف طبقه زيرين باشد، بايد وزن شمعبندي و سقف مورد احداث به منزله سربار سقف زيرين در نظر گرفته شده و با توجه به عمر بتن سقف زيرين، تقويت لازم براي آن پيش‌بيني گردد. در غير اينصورت، سقف زيرين تحمل سربار وارده را ننموده و اين امر باعث آسيب‌ديدن آن خواهد شد.
ج) در جمع‌آوري تكيه‌گاههاي موقت نيز بايد از حصول مقاومت كافي سقف مورد نظر، جهت تحمل وزن خود و سربارهاي وارده از جمله شمعهاي مربوط به سقف بالاتر، اطمينان حاصل كرد.
جهت اطلاع از جزئيات اجرا و جمع‌آوري تكيه‌گاههاي موقت، به نشريه شماره 55 دفتر تحقيقات و معيارهاي فني سازمان برنامه و بودجه به نام مشخصات فني عمومي كارهاي ساختماني مراجعه شود.
2-كلاف مياني (Tie Beam) : براي جلوگيري از پيچش تيرهاي T ، و براي توزيع يكنواخت بار روي سقف تيرچه و بلوك، و همچنين در محلهايي كه بار منفرد موجود باشد، كلاف مياني بتني كه جهت آن عمود بر جهت تيرچه‌هاست، در سقف تعبيه مي‌شود. حداقل عرض كلاف مياني، برابر عرض بتن پاشنه تيرچه و ارتفاع آن برابر ارتفاع سقف خواهد بود.
در صورتي كه بار زنده سقف، كمتر از 350 كيلوگرم بر مترمربع، و طول دهانه بيشتر از 4 متر باشد، يك كلاف مياني در سقف تعبيه مي‌شود. حداقل سطح مقطع آهنهاي طولي آن بايد برابر نصف مقادير ميلگرد كششي تيرچه‌ها باشد. براي دهانه كمتر از 4 متر و بار زنده سقف كمتر از 350 كيلوگرم بر مترمربع، به كلاف مياني نيازينيست.
در مورد بار زنده بيشتر از 350 كيلوگرم بر مترمربع و دهانه 4 تا 7 متر، دو كلاف مياني، و براي دهانه بيشتر از 7 متر، سه كلاف مياني اجرا مي شوند. حداقل سطح مقطع ميلگردهاي طولي آن برابر سطح مقطع ميلگردهاي كششي تيرچه خواهد بود.
ميلگردهاي كلاف مياني در بالا و پائين تعبيه مي‌شوند و حداقل قطر ميله‌گرد در مورد ميلگرد آجدار 6 ميليمتر، و در مورد ميلگرد ساده 8 ميليمتر است. در صورتي كه بار منفرد سبك روي سقف موجود باشد، بايد توسط كلافهاي مياني مناسب، بار منفرد وارده را روي تيرهاي T شكل پخش نمود.
3-تعبيه سوراخ(بازشو) در سقف: در صورتي كه عرض سوراخ از فاصله بين دو تيرچه مجاور كوچكتر باشد، كافي است كه پيش از بتن‌ريزي، دال بالايي، در محل سوراخ جعبه‌اي چوبي قرار داده و دور آن بتن ريخته شود و پس از گرفتن بتن، قالب را خارج نمايند. چنانچه عرض سوراخ از فاصله بين دو تيرچه بيشتر باشد، ، تيرچه‌هاي مجاور آن را بصورت مضاعف اجرا كرده و لبه‌هاي بازشو را بوسيله تيرچه‌هاي كوتاهتر و ميلگرد تقويتي مي‌پوشانند. سرانجام در صورتي كه مقطع مركب تيرچه‌هاي مضاعف براي تحمل بارگذاري مربوط ضعيف باشد، بوسيله تيرهاي كمكي كه به تيرهاي اصلي تكيه داشته باشند، محل بازشو تعبيه مي‌گردد.
4-جزئيات اجراي تيغه روي سقف تيرچه و بلوك : در صورتي كه تيغه در امتداد تيرچه‌ها واقع گردد، توصيه مي‌شود كه در زير تيغه تيرچه‌هاي مضاعف با كنترل محاسباتي اجرا گردد. در مورد تيغه‌هاي عمود بر امتداد تيرچه‌هاريال مطابق آيين‌نامه وزن آنها بصورت بار گسترده در محاسبه لنگر خمشي تيرچه‌ها منظور مي‌شود.
5-سقفهاي طره‌‌اي(كنسول) : بطوري كه ملاحظه مي‌شود، سقف تيرچه و بلوك طره‌اي را مي‌توان به دو صورت اجرا كرد. در حالت اول، تنها تيرهاي اصلي(بتني يا فلزي) بصورت طره است و دو انتهاي تيرچه بر اين تيرهاي طره‌اي قرار دارند. در اين صورت، تيرچه با تيرچه سقفهاي معمولي فرقي ندارد و مسائل محاسبه و اجراي آن وجه تمايزي نخواهد داشت. در حالت دوم، تيرچه‌ها معمولاً بصورت يكسره است و آن قسمت كه در خارج تكيه‌گاه واقع است، به شكل طره عمل مي‌كند. در اين حالت، اولاً لازم است كه  كلاف لبه در انتهاي سقف طره‌اي اجرا شود؛ ثانياً برخلاف سقف معمولي، در اينجا لنگ وارده منفي بوده و در نتيجه ناحيه كششي مقطع تير T در بال، و ناحيه فشاري در جان تير قرار خواهد داشت. بنابراين، بايد آرماتورهاي كششي در بال قرار داده شده و همچنين كنترل گردد كه تنش فشاري بتن جان تير، بيشتر از تنش مجاز آن نباشد. چنانچه اين تنش بيشتر از مقدار مجاز باشد، مي‌توان برحسب مورد، يك يا چند بلوك مجاور تكيه‌گاه را حذف كرد و پس از قالب‌بندي لازم بتن‌ريزي نمود. لازم است يادآوري شود كه نسبت ضخامت سقف طره‌اي به طول آزاد آن، نبايد كمتر از   باشد.
طول مهاري ميلگرد طره به نوع ميلگرد و نوع بتن و سطح تماس آنها بستگي دارد و توصيه مي‌شود براي ميگرد با قطر كمتر از 18 ميليمتر دست كم، 5/1 متر باشد. لازم است يادآوري شود كه طول مهاري از نقطه‌اي كه از نظر محاسباتي انتهاي ميلگرد باشد، به حساب مي‌آيد.
6-سقف‌هاي شب‌دار با تيرچه و بلوك: تيرريزي سقفهاي شيب‌دار به دو طريق مي‌تواند انجام شود. در حالت اول، تيرچه‌ها در امتداد شيب قرار مي‌گيرند و در حالت دوم عمود بر امتداد شيب. چنانچه تيرچه‌ها در امتداد شيب باشند تحت اثر خمش ساده و نيروي محوري قرار خواهند گرفت، و اگر عمود بر امتداد شيب باشند خمش آنها بصورت دو محوري، يا به عبارت ديگر، خمش مركب خواهد بود. آنچه كه در عمل اهيمت دارد، نحوه اتصال تيرچه به تكيه‌گاه است كه در زير، چند نمونه از جزئيات اتصالهاي ممكن آورده مي‌شود( براي آگاهي از جزئيات بيشتر، به فصل دوم مراجعه شود).
7-ترميم و تقويت فولاد بر شي در محل تكيه‌گاه: در صورتي كه ميلگرد عرضي تيرچه خريداري شده، از مقدار لازم براي تحمل نيروي برشي محاسباتي كمتر باشد، لازم است كه از ميلگردهاي عرضي باي تقويت تيرچه استفاده شود. سطح مقطع اين ميلگردها با محاسبه تعيين مي گردند.
8-اجراي سقف با تيرچه‌هاي مضاعف: به علت محدوديت سطح مقطع فولاد كششي و تنش برشي در تيرچه‌هاي خرپايي، براي سقفهاي با سربار زياد و دهانه‌هاي بزرگ، مي‌توان سقف را با تيرچه‌هاي مضاعف اجرا نمود. محاسبات و محدوديت‌هاي اجرايي سقف با تيرچه‌هاي مضاعف مانند سقفهاي با تيرچه‌هاي منفرد است.
براي تعيين سطح مقطع ميلگردهاي كششي تيرچه‌هاي مضاعف مي‌توان از جدولهاي پيوست كه براي تيرچه‌هاي منفرد تنظيم گرديده، استفاده نمود.
تيرچه و بلوك
سقف تيرچه و بلوك از انواع سقفهاي با پشت‌بند(نواري) است كه با استفاده توأم از دو روش پيش‌ساختگي و بتن‌ريزي، در محل ساخته مي‌شود. در اين روش، قالب زيرين بكلي حذف و فقط به نصب چند رديف شمع اكتفا مي‌شود. ايستايي لازم براي تحمل بارهاي زمان اجراء، توسط شبكه‌هاي پيش ساخته آرماتور و يا تيرچه‌هاي پيش‌تنيده، تأمين مي‌شود. شكل پاشنه بتني تيرچه طوري است كه تكيه‌گاه كافي و مناسبي را براي نصب بلوكها(قالبهاي هميشگي) فراهم مي‌كند.
تيرچه‌ها در دو نوع خرپايي و پيش‌تنيده توليد مي‌شوند. در كارگاه پس از قرار دادن آنها در فواصل معين و شمع‌بندي زير تيرچه‌ها، بلوكها بين تيرچه‌هاي مجاور قرار داده مي‌شوند و سپس آرماتورهاي حرارتي نصب و بتن‌ريزي انجام مي‌شود، بطوريكه حداقل ضخامت بتن روي بلوكها، از 5 سانتيمتر يا   فاصله محور به محور تيرچه‌ها كمتر نباشد. سرعت اجراي اين نوع سقف نسبتاً زياد است و هزينه‌هاي مربوط به قالب‌بندي، بتن‌ريزي و كارهاي وقت‌گير كارگاهي، به حداقل ممكن تقليل مي‌يابد.
مراحل اجراي سقف تيرچه و بلوك به شرح زير است:
1-حمل و انبار كردن مصالح تشكيل‌دهنده سقف.
2-نصب تيرچه‌ها
3-نصب تكيه‌گاه‌هاي موقت(شمع‌بندي)
4-نصب بلوكها
5-آرماتوربندي
6-تكميل قالب‌بندي
7-بازديد سقف و آماده‌سازي آن براي بتن‌ريزي
8-ساخت بتن
9-انتقال بتن
10-بتن‌ريزي و متراكم كردن آن
11-پرداخت سطح بتن
12-عمل‌آوري بتن
روش حمل و انبار كردن مصالح تشكيل‌دهنده سقف
حمل و انبار كردن بلوكها
اين عمل طوري بايد انجام شود كه از شكسته شدن آنها زير فشار نيروهاي غيرمتعارف و در اثر ضربه جلوگيري شود.
در صورتي كه تجهيزات كافي براي بلوكهاي بتني در دسترس باشد، ابتدا بلوكها بوسيله ماشينهاي مخصوص روي پالتهاي چوبي و يا فلزي به ابعاد 20/1×20/1 مترمربع چيده مي‌شوند. در هر پالت، بسته به ابعاد بلوكها مي‌توان 5 يا 6 رديف 12 تا 18 تايي بلوك چيد تا سطح پالت كاملاً ر از بلوك شده و در عين حال ارتفاع بلوكهاي چيده شده از حدود 20/1 متر بيشتر نشود. سپس پالتهاي پر از بلوك، بوسيله بالابر از محل توليد به محل انبار كارخانه حمل مي‌گردند و از آنجا توسط كاميون كفي به محل مصرف ارسال مي‌شوند. در صورتي كه بالابرهاي مناسب در كارگاه موجود باشند، پالتهاي پر از بلوك تا روي سقف نيز قابل حمل خواهند بود.
در كارگاه، بلوكهاي سفالي و بتني معمولاً بوسيله زنبه‌هاي مخصوص و فرغونهاي مناسب به محل نصب حمل مي شوند.
چيدن بلوكها روي زمين صاف، چنان انجام مي‌شود كه تيغه‌هاي آنها در امتداد قائم قرار گرفته و بطور مرتب كنار هم انبار شوند. پس از اتمام هر رديف، بلوكهاي رديف بالاتر در جهت عمود بر رديف قبل چيده مي‌شود تا قفل و بست مناسب بين رديفهاي متوالي ايجاد گردد. تعداد رديفها طوري بايد باشد كه بلوكهاي زيرين در اثر فشار وزن بلوكهاي بالاتر از خود، خرد نشوند و همچنين چيدن و برداشتن بلوكها به سادگي ميسر باشد.

حمل و انبار كردن تيرچه‌ها
به دليل تأثير نيروهاي ديناميكي به هنگام حمل و نقل و اجراف ضريب اطمينان محايبات براي كنترل ميزان باربري قطعات پيش‌ساخته در اين مرحله، برابر 3، فرض مي‌شود. همچنين به منظور كاهش هرچه بيشتر هزينه‌هاي حمل و نقل و احتراز از اثر نيروهاي ديناميكي بر قطعات پيش ساخته، حمل و نقل آنها به حداقل ممكن تقليل داده مي‌شود و از حمل و نقل توأم با تكانهاي شديد، ضربه و سقوط جلوگيري مي‌گردد.
در مورد قطعات پيش‌ساخته خرپايي، عدم دقت و مراقبت به هنگام حمل ونقل، باعث شكستن جوشها و خم شدن اعضاي خرپا و شكستن پاشنه بتني مي‌شود. در مورد قطعات پيش تنيده، حمل و نقل ناصحيح ممكن است به شكستن كل قطعه بيانجامد. توضيح اينكه، به علت خارج از مركز بودن نيروي پيش تنيدگي، امكان شكستن آنها وجود خواهد داشت.حمل و نقل تيرچه‌هاي خرپايي و پيش تنيده، توسط دو نفر و در حالي كه هر كدام از 20 تا50 سانتيمتري دو انتهاي تيرچه را گرفته‌اند، انجام مي‌شود. در مورد تيرچه‌هاي بلندتر و سنگين‌تر، تعداد نفرات به نسبت افزايش مي‌يابد. نفرات بعدي، تيرچه را طوري مي‌گيرند كه فاصلة نفرات از يكديگر تقريباً مساوي باشد. تيرچه‌هاي خرپايي كوتاهتر از 3متر را يك كارگر، در حالي كه از وسط تيرچه گرفته است، بسادگي مي‌تواند حمل كند. اگر در بالا بردن قطعات از جرثقيل و يا ساير دستگاهاي بالابر استفاده مي‌شود، قلابهاي جرثقيل بايد در فاصله 20 تا 50 سانتيمتري دو انتهاي قطعه پيش‌ساخته وصل شود و تيرچه‌ها و دالها با كمال مراقبت به طبقه مورد نظر حمل شوند.
براي انبار كردن تيرچه‌ها و دالها، ابتدا تخته‌هايي به ضخامت حداقل 5/2 سانتيمتر و به عرض حدود 10 سانتيمتر روي زمين مسطح مقابل هم گذاشته مي شوند، سپس يك يا چند رديف از قطعات پيش‌ساخته كنار هم و روي تخته‌ها چنان قرار داده مي‌شوند كه فاصله انتهاي قطعات از محل اتكاي آنها روي تخته، در حدود 20 تا 50 سانتيمتر باشد. بعد از پر شدن هر رديف، دو عدد تخته در امتداد تخته‌هاي قبل و در امتداد شاغولي آنها گذاشته شده و مجدداً عمل تكرار مي‌شود. تعداد رديفهاي روي هم چيده شده، به حدي بايد باشد كه قطعات زيرين صدمه نبينند و جابه‌جا كردن آنها نيز مشكل نباشد.
تيرچه‌هاي خرپايي به طولهاي مساوي را مي‌توان مطابق شكل 12 روي يك سطح صاف، طوري روي هم قرار داد كه تيرچه‌هاي هر رديف عمود بر رديف قبل از خود باشند و به اين ترتيب نيازي به تخته‌هاي جداكننده نخواهد بود.
عمل چيدن تيرچه و دالهاي خرپايي و پيش‌تنيده در كاميونهاي كفي نيز به روشهاي ياد شده در بالا انجام مي‌شود. توصيه مي‌شود براي حمل و نقل سريع و صريح اين قطعات، از كاميونهاي كفي مجهز به جرثقيل استفاده شود.

حمل و انبار كردن ميلگرد
اين عمل بايد به نحوي باشد كه فولاد به گل و روغن و رنگ و كثافات، يا هر ماده‌اي كه تأثير سوء در پيوستگي فولاد و بتن دارد، آلوده نشود و تا حد امكان از گرد و خاك و برف و باران مصون باشد.
از حمل و نقل فولاد توأم با تكانهاي شديد، ضربه، خسارت مكانيكي و سقوط بايد جلوگيري شود. انبار كردن فولاد در محوطه‌هاي باز به مدت زياد، موجب زنگ‌زدگي شديد آن مي‌شود. ميلگردهاي فولادي را بايد برحسب نوع و قطر آنها از يكديگر تفكيك كرده و در كارگاه انبار نمود. در صورت استفاده از ميلگردهاي هم قطر با مقاومت تسليم گوناگون، آنها را بايد در محلهاي متفاوت انبار كرد و با رنگ زدن نوك ميلگردها ، آنها را از هم متمايز نمود. به طور كلي ، محل انبار ميلگردها بايد به گونه‌اي پيش‌بيني شود ، كه از زنگ‌زدگي محسوس فولاد و كثيف شدن سطح آنها جلوگيري گردد، زيرا گر چه زنگ فولاد تا وقتي پوسته نشود اثر زيان بخش در پيوستگي فولاد و بتن ندارد، ولي زنگ وقتي پوسته پوسته مي‌شود، پيوستگي بتن و فولاد را بكلي مختل مي‌سازد.

حمل و انبار كردن مصالح سنگي
اين كار بايد به صورتي باشد كه جدايي دانه‌هاي ريز و درشت آن در حداقل ممكن باشد و از آلوده شدن مواد سنگي به مواد مضر جلوگيري شود. مصالح سنگي نبايد در دپوهاي بلند انبار شوند و يا روي شيب تخليه گردند. برداشت مصالح سنگي از دپوهاي بلندتر از 2 متر، بايد به طور لايه لايه از بالا به پايين انجام شود، در غير اين صورت، دانه‌ها روي شيب دپو ريزش كرده و موجب تفكيك دانه‌هاي درشت از دانه‌هاي ريز، مي‌گردد.

حمل و انبار كردن سيمان
براي كارهاي بزرگ و بتن‌ريزيهاي با حجم زياد، سيمان به صورت فله توسط بونكرهاي مخصوص حمل مي‌شود و بسته به مورد، در سيلوهاي با ظرفيت 30 تا 500 تن و يا بيشتر ذخيره مي‌گردد.
براي كارهاي كوچك، سيمان در بسته‌هاي 50 كيلويي ، به وسيله كاميون به محل كارگاه حمل مي‌شود و در كارگاه، در محلهاي پيش‌بيني شده نگهداري مي‌گردد. اگر سيمان به طور فله به كارگاه كوچكي كه فاقد سيلواست حمل شود، مي‌توان براي مدت كوتاهي آن را در بشكه‌هاي درپوش‌دار محفوظ از جريان هوا، يا كيسه‌هاي كاغذي يا پلاستيكي در بسته نگهداري كرد.
به طور كلي، سيمان بايد در محل خشك و دور از تغييرات شديد دما نگهداري شود. اگر مدت نگهداري كيسه‌هاي سيمان طولاني باشد، بايد آنها را در جاي سرپوشيده و خنك نگهداري كرد. در اين صورت بايد كف انبار سيمان به ارتفاع حدود 10 سانتيمتر، به وسيله تخته يا مصالح ديگر كه از نشت رطوبت به بالا جلوگيري مي‌كند، مفروش گردد. در چيدن كيسه‌هاي سيمان، بايد كمال دقت به كار رود و كيسه‌ها چسبيده به هم و روي هم قرار گيرند تا هوا در ميان آنها جريان نداشته باشد، هنگام چيدن كيسه‌ها، بايد راهرو مناسبي براي دسترسي به كيسه‌هاي انتهاي انبار پيش‌بيني شود تا هميشه همة آنها در دسترس باشند و مورد استفاده قرار گيرند و به ترتيب رسيدن محموله‌هاي مختلف سيمان به كارگاه، مصرف شوند. اگر سيمان براي مدت كوتاهي در محيط باز انبار مي‌شود، لازم است سكويي از چوب يا مصالح مناسب تهيه شده و پس از چيدن كيسه‌هاي سيمان روي اين سكو، سطح كيسه‌ها نيز با ورق پلاستيك پوشانده گردد، به طوري كه از نفوذ آب باران به كيسه‌هاي چيده شده و سكوي زير آن، جلوگيري شود.
زمان انبار كردن سيمان محدود است. زيرا، به عنوان مثال ، انبار كردن سيمان به مدت 3 ماه موجب كاهش مقاومت اوليه آن به ميزان 10 تا 20% مي‌شود. اگر سيمان به مدت 6 ماه انبار شود. 20 تا 30% از مقاومت آن كاهش مي‌يابد. سيمان انبار شده به مدت بيش از 6 ماه را بايد پس از آزمايش و تأييد دستگاه نظارت مصرف كرد.
گاهي ذرات سيمان در داخل كيسه‌ به علت فشار وزن كيسه‌هاي بالاتر، به هم مي‌چسبد. اگر بعد از غلطاندن كيسه، سيمان به آساني ازكيسه خارج شود و عاري از كلوخه‌ و تكه‌هاي سخت شده باشد، مصرف آن مانعي ندارد، ولي در صورتي كه سيمان داراي كلوخه‌هايي باشد كه شكستن آنها مشكل است، بايد قبل از مصرف مورد آزمايش قرار گيرد.

نصب تيرچه‌ها
قبل از نصب تيرچه‌ها، لازم است اختلاف سطح سقفهاي ساختمان و همچنين محل طره‌ها و تيغه‌بندي روي سقف و بازشوها و نيز محل عبور لوله‌هاي بخاري و غيره. براساس نقشه‌هاي اجرايي، به دقت مورد بازرسي و كنترل قرار گيرند. تا ضمن تصحيح اشتباهات مربوط به تراز تكيه‌گاهها و غيره. اقدامات اجرايي در حين نصب تيرچه‌ها و يا قبل از آن صورت گيرد. همچنين قبل از نصب هر تيرچه روي تكيه‌گاه مربوط، بايد سلامت آن تيرچه از نظر ظاهري مورد بازديد مجدد قرار گيرد، تا تيرچه‌هاي معيوب كنار گذاشته شده و قبل از اصلاح مصرف نشوند.
در صورتي كه طول تيرچه‌ها بزرگتر از اندازة لازم باشد، برش پاشنه بتني تيرچه بايد به وسيلة قلم تيز و يا با دستگاه فرز انجام شود و از ايراد ضربه با چكش براي شكستن بتن پاشنه ، بايد خودداري گردد. طول اضافي ميلگردها نيز با قيچي، دستگاه برش آهن و يا دستگاه جوشكاري بريده مي‌شود.
تيرچه‌هاي خرپايي و پيش تنيده بايد به دقت در فواصل مساوي و در امتداد تعيين شده روي ديوار باربر يا تيرآهن يا قالب تير بتني، قرار داده شوند. حداقل طول اتكاي پاشنة بتني تيرچه‌هاي خرپايي روي ديوارهاي باربر 5 سانتيمتر و در مورد تيرچه‌هاي پيش تنيده 5/2 سانتيمتر است. اگر حداقل طول اتكا براي نصب تيرچه‌ها تأمين نشده باشد، بايد با اجراي شمع‌بندي و قالب‌بندي مناسب،‌تكيه‌گاه لازم را براي نصب تيرچه‌ها فراهم نمود. البته فولاد كششي تيرچه‌ها بايد دست كم به اندازة 12 سانتيمتر به داخل تكيه‌گاه ادامه داشته باشد.
در مورد تيرچه‌هاي فلزي ، فولاد تيرچه تا جان تير آهن ادامه مي‌يابد و با اجراي قالب‌بندي مناسب، تكيه‌گاه لازم براي نصب تيرچه‌ها و بتن‌ريزي كلاف لبه تيرآهن، فراهم مي‌شود. از جوشكاري فولاد تيرچه به تيرآهن، بايد اكيداً خودداري شود. زيرا در اين صورت، ناحيه كششي تيرآهن در اثر جوش آسيب ديده و ضعيف خواهد شد.
تنظيم فواصل تيرچه‌ها از يكديگر، با نصب 2 بلوك انتهايي در دو سر تيرچه انجام مي‌شود و بايد دقت شود تا بلوكهاي انتهايي روي تكيه‌گاه قرار نگيرند، توصيه مي‌شود براي بلوكهاي مجاور تيرها و كلافهاي بتني از بلوكهاي ته بسته كه به همين منظور توليد مي‌شوند، استفاده شود تا هنگام بتن‌ريزي از پر شدن قسمتهاي خالي بلوك كه موجب مصرف بيهوده بتن و سنگين شدن وزن سقف مي‌شود، جلوگيري گردد.
در بعضي موارد، مي‌توان حتي كل بلوكهاي را در تراز زمين نصب كرد و سپس مجموعه تيرچه و بلوكها را به وسيله جرثقيل و گيره‌هاي مخصوص در محل اصلي خود نصب كرد.

نصب تيكه‌گاههاي موقت
براي قالب‌بندي سقف تيرچه و بلوك، از يك روش يكنواخت و مشخص استفاده مي‌شود كه براساس آن در وقت و هزينه قالب‌بندي به مقدار زيادي صرفه‌جويي شده، مشكلات اجرايي كاهش يافته و كار با سرعت بيشتري اجرا مي‌شود. 
بطوركلي، قالب سازه‌اي است كه براي نگهداري بتن تازه و خميري اجرا مي‌شود تا پساز بتن‌ريزي، سخت شدن و مقاوم شدن بتن به حد كافي، ساختمان بتني به فرم قالب و بصورت يكپارچه‌اي درآيد. تحمل نيروهاي ناشي از وزن خود قالب، بتن، آرماتور و همچنين نيروهاي ديناميكي حاصل از عبور و مرور عمليات بتن‌ريزي و غيره، به عهده سازه قالب است.
بطوريكه در قسمتهاي گذشته ديديم، در مورد سقف تيرچه و بلوك، قسمت اعظم ازه قالب را خود تيرچه‌ها و بلوكها تشكيل مي‌دهند؛ به عبارت ديگر، تيرچه‌ها نقش پشت‌بندهاي چوبي قالب كف، و بلوكهاي نقش تخته‌هاي قالب‌بندي كف را ايفا مي‌كنند. قالب‌بندي سقف فقط ه نصب چهار تراشهايي به ابعاد مقطع، دست كم 5×10 سانتيمتر و شمع‌هايي (تكيه‌گاههاي موقت) به قطر دست‌كم 10 سانتيمتر خلاصه مي‌شود.
بطوركلي، چهار تراشها و شمعها بايد طوري نصب شوند كه بتوانند در مقابل نيروهاي وارده مقاومت نمايند. آنها را بايد طبق اصول و قواعد مربوط به خود، به يكديگر متصل كرد. در عمل، شمعها بايد بطور محكم و ثابت نصب شده و توسط كوه در جاي خود محكم شوند و بادبندهاي مناسب براي جذب نيروهاي افقي پيش‌بيني و اجرا گردند.
نصب تكيه‌گاههاي موقت، بلافاصله بعد از نصب تيرچه‌ها صورت مي‌گيرد. فاصله چهار تراشها و شمعهاي متوالي از يكديگر، به استقامت تيرچه‌ها و چهارتراشها بستگي دارد و معمولاً فاصله چهار تراشها از همديگر، در مورد تيرچه‌هاي خرپايي حدود 20/1 متر و در مورد تيرچه‌هاي پيش‌تنيده حدود 3 متر است. هنگام شمع‌بندي، خيز مناسبي برابر  دهانه به طرف بالا براي تيرچه‌ها در نظر گرفته مي‌شود تا پس از بارگذاري، خيز در نظر گرفته شده، حذف و سقف مسطح گردد.
هنگام شمع‌بندي زير تيرچه‌هاي خرپايي در صورتي كه شرايط نشان داده شده تأمين نشده باشد، بايد تكيه‌گاه موقت در كنار تكيه‌گاه اصلي اجرا شود.
در صورتي كه شمعها روي زمين تكيه داشته باشند، بايد مطمئن بود كه زمين زير شمع، به علت دستي‌بودن خاك، با جذب رطوبت بعدي نشست نكند. به طور كلي، در صورت سست بودن زمين، بايد با افزايش سطح تكيه‌گاه شمعها و جلوگيري از نمناك شدن زمين، از نشست جلوگيري شود.
چنانچه تكيه‌گاه شمعها سقف طبقه زيرين باشد، بايد وزن شمع‌بندي و سقف مورد احداث، به منزله سربار سقف زيرين در نظر گرفته شده و با توجه به عمر بتن سقف زيرين، تقويت لازم براي آن پيش‌بيني گردد. در غير اين صورت ، احتمالاً سقف زيرين تحمل سربار وارده را نمي‌كند و اين امر باعث آسيب ديدن آن خواهد شد.

نصب بلوكها
بعد از اجراي شمع‌بندي و تيرچه‌ها و قالب‌بندي كلافها نصب بلوكها آغاز مي‌شود هنگام نصب بايد كمال مراقبت به عمل آيد و بلوكهاي انتهايي در روي تكيه‌گاهها قرار بگيرند و فاصله از قسمتهاي انتهايي و كناري براساس جزئيات نشان داده شده باشد. از بكار بردن بلوكهاي شكسته و نامنظم در سقف بايد خودداري شود.
 
بخش 5- كنترل كيفيت تيرچه و بلوك
هدف از كنترل كيفيت قطعات پيش‌ ساخته و بتن آماده، حصول اطمينان از تطبيق مشخصات فني اين محصولات با مشخصات طرح و استانداردهاي مربوط است. كنترل كيفيت اين محصولات، در سه مرحلة متمايز انجام مي‌گيرد كه به شرح زير است :
الف) كنترل كيفيت مصالح تشكيل‌دهنده ، شامل بررسي‌ مدارك و تأييديه‌هاي فني كارخانه توليدكننده اين مصالح (به ويژه فولاد)، بازديد ظاهري مصالح تحويل شده و بررسي آنها از لحاظ آسيب ديدگي احتمالي ناشي از حمل و نقل ، و نمونه‌گيري از مصالح تحويل و انجام آزمايشهاي لازم روي اين نمونه‌هاست. كنترل اخير، به ويژه در مورد فولادهاي اصلاح شده و نيز در مواردي كه مصالح خريداري شده، فاقد تأييديه‌هاي معتبر فني باشند، ضروري است.
ب) كنترل حين توليد، شامل كنترل صحت كاركرد ماشين‌آلات و كنترل كيفيت محصول در مراحل مختلف توليد است. اين كنترل، بايد با توجه به توصيه‌هاي درج شده در مدارك فني ماشين‌آلات مورد استفاده و نيز اصول فني صحيح مربوط به روند توليد، انتخاب شده و انجام گيرد.
ج) كنترل كيفيت قطعة ساخته شده، شامل بررسي ظاهري قطعه و كنترل صحت ابعاد و اندازه‌ها و آزمايش مقاومت بتن، كنترل تأثير جوشكاري روي فولاد، به ويژه فولادهاي اصلاح شده و كنترل كيفيت قطعات ساخته شده به كمك آزمايشهاي بارگذاري اين قطعات است.
هر سه مرحله كنترل ياد شده در بالا، بايد به طور منظم در كارخانة سازنده قطعات انجام گيرند و كيفيت محصولات ، به تأييد مراجع فني صلاحيت‌دار برسد. در اين صورت، نيازي به آزمايش مجدد قطعات در مرحله خريد و اجرا نخواهد بود. اما در حال حاضر، به دليل نبودن كنترل كيفي اجباري قطعات پيش‌ساخته بتن و بتن آماده ، اكثر محصولات بتن توليد شده در كارخانه‌ها، بدون انجام حداقل كنترلهاي كيفي موردنياز، به بازار عرضه مي‌شوند. به اين سبب، تا برقرار شدن سيستم مناسب براي كنترل كيفيت اين محصولات، محصولات خريداري شده بايد تحت آزمايشهاي مناسب قرار گيرند. نحوه كنترل كيفي تيرچه‌هاي خرپايي، تيرچه‌هاي پيش‌تنيده و بلوك سقفي به شرح زير است.

3-1. تيرچة خرپايي
تيرچه‌هاي خرپايي، در واقع نوعي شبكه‌هاي فولادي جوش شده هستند و به اين دليل كنترل كيفيت آنها، شامل كنترل ابعاد و سلامت ظاهري، كنترل كيفيت فولاد و ارزيابي تأثير جوش در خواص مكانيكي فولاد و اندازه‌گيري مقاومت جوش در اتصالات خواهد بود.

3-1-1. كنترل ابعاد و سلامت ظاهري تيرچه‌ها
در اين مرحله، كيفيت ظاهري فولاد و بتن مصرف شده، تعداد ميلگردهاي كششي تقويتي ، شكل ميلگردهاي عرضي، سلامت ظاهري قطعه از نظر شكستگي و خردشدگي بتن پاشنه و خرپاي تيرچه، انحناي غيرعادي تيرچه، كيفيت ظاهري جوش، سلامت ميلگرد در محل اتصالات جوشي، يكنواخت بودن ابعاد شبكه خرپا و بتن پاشنه، مورد ملاحظة دقيق قرار مي‌گيرند. همچنين، با استفاده از وسايل اندازه‌گيري كارگاهي مانند متروكوليس، قطر ميلگردها، ابعاد هندسي خرپا و طول ميلگردهاي كششي تقويتي و نيز پوشش بتني روي ميلگردها، اندازه‌گيري شده و نتايج به دست آمده با اندازه‌هاي طرح و مشخصات فني ، مورد مقايسه و كنترل قرار مي‌گيرند.
كنترل ابعاد و سلامت ظاهري تيرچه‌، بايد روي نمونه‌هاي منتخب از انواع تيرچه‌هاي خريداري شده و يا تيرچه‌هايي كه در كارگاه توليد مي‌شوند، انجام گيرد. منظور از انواع تيرچه‌ها، تنوع آنها از نظر نوع و شكل خرپاي فولادي، قطر و نوع فولاد كششي و عرضي، و شرايط توليد محموله‌هاي مختلف است. طول تيرچه، عامل تنوع به حساب نمي‌آيد.
تعداد حداقل نمونه‌هاي لازم براي كنترل ابعاد و سلامت ظاهري تيرچه‌ها، در بند 1-3 اين فصل ياد شده است . مقادير حداكثر رواداري ابعاد و انحناي قائم و افقي تيرچه‌هاي خرپايي به شرح زير است :
-پوشش بتني :   
                  جانبي      ميليمتر

                  زيرين      ميليمتر

-ارتفاع خرپا      درصد ارتفاع محاسباتي

-فاصله پاي ميلگردهاي عرضي      ميليمتر

-طول خرپا      ميليمتر

-عرض و ارتفاع پاشنه بتني      ميليمتر

-انحراف قائم      طول تيرچه

-انحراف طولي      طول تيرچه و حداكثر 10 ميلمتر


 3-1-2 كنترل مكانيكي فولاد و اتصالات تيرچه‌ها
اين كنترل براي تعيين خواص مكانيكي فولاد مصرف شده در خرپا تعيين مقاومت اتصالات و همچنين تأثير عمل جوشكاري بر خواص مكانيكي فولاد، انجام مي‌شود. در صورتي كه هدف از اندازه‌گيري، تعيين مشخصات مكانيكي فولاد مصرف شده باشد.نمونه‌هاي مورد آزمايش بايد عاري از هرگونه اثر جوشكاري باشند. اگر هدف از اندازه‌گيري، تأثير جوش روي خواص مكانيكي فولاد ضروري است. در مورد فولادهاي سرد اصلاح شده كنترل كيفيت ضرورت دارد.
با توجه به محدوديتهاي فعلي امكانات آزمايشگاهي، اين كنترلها فقط به كنترل مكانيكي ميلگردهاي كششي محدود مي‌شودف مگر اينكه به علت وجود نيروهاي برش قابل توجه(دهانه و سربار زياد)، دستگاه نظارت، كنترل مكانيكي ميلگردهاي عرضي را نيز لازم تشخيص دهد. كنترل مكانيكي فولاد و اتصالات تيرچه‌ها، شامل آزمايشهاي آزمايشگاهي زير است:
الف) آزمايش كشش روي نمونه ميلگردهاي، براي تعيين مقاومت كششي و حد ارتجاعي و تغيير طول نسبي نمونه مورد آزمايش.
ب)آزمايش خم و باز كردن ميلگرد، براي تعيين شكل‌پذيري فولاد.
ج)آزمايش تعيين مقاومت برشي جوش(در محل اتصال ميلگرد عرضي به ميلگرد كششي) اين ازمايش فقط در صورت كه آزمايشهاي مكانيكي روي ميلگرد عرضي تيرچه‌ها ضروري تشخيص داده مي‌شود، انجام مي‌گيرد.

3-1-3 نمونه‌برداري
كنترل ابعاد و سلامت ظاهري تيرچه‌ها و نيز كنترل مكانيكي فولاد و جوش روي نمونه‌هاي منتخب تيرچه‌ها انجام مي‌گيرد و با توجه به توضيح درج شده در بند 3-1-2 منظور از انواع، تنوع تيرچه‌ها از نظر شكل و ابعاد خرپا، قطر و نوع ميلگرد كششي شرايط توليد محموله‌هاي مختلف(روش جوشكاري و نوع تجهيزات مربوط و مهارت جوشكار) است. ولي در صورتي كه به علت وجود نيروهاي برشي قابل توجه(دهانه و سربار زياد)، دستگاه نظارت، كنترل مكانيكي فولادهاي عرضي را نيز ضروري تشخيص دهد، قطر و نوع ميلگردهاي عرضي نيز عامل محسبو خواهد شد. چگونگي نمونه‌برداري و حداقل تعداد نمونه‌هاي لازم، در شرايط مختلف، به شرح زير خواهد بود.

3-1-3-1 نمونه‌برداري قبل از خريد تيرچه‌ها(كنترل اوليه)
در صورتي كه تيرچه‌هاي خرپايي بطور آماده خريداري شوند، توصيه مي‌شود قبل از انجام سفارش، كنترل اوليه روي تيرچه‌هاي توليدي در محل كارخانه سازنده صورت گيرد. به اين منظور، مي‌توان با مراجعه اتفاقي به محل كارخانه و نمونه‌برداري از توليدات(درحد امكان از توليد همان روز)، كيفيت تيرچه‌هاي توليد شده را مورد آزمايش قرار داد.
انتخاب نمونه‌ها بايد به اين صورت باشد كه از هر گروه خرپا با ميلگرد كششي به قطر معين و از يك نوع فولاد، سه نمونه بطور تصادفي انتخاب شود و از هر كدام نمونه‌اي به طول 5/1 متر بريده و براي انجام آزمايشهاي ياد شده در بالا، به آزمايشگاه ارسال كنند.
3-1-3-2 نمونه‌برداري از تيرچه‌هاي خرپايي تحويل شده به كارگاه، در صورتي كه كنترل اوليه موضوع بند 3-1-3-1 در مورد آنها انجام گرفته باشد.
در اين صورت علاوه بر كنترل اوليه، لازم است كه محموله‌هاي تيرچه تحويل شده به كارگاه، طبق روشي كه در زير توصيه مي‌شود، مورد كنترل قرار گيرند.
در صورتي كه خرپاهاي تحويل شده بدون استفاده از ماشينهاي اتوماتيك توليد خرپا و به روش جوشكاري دستي توليد شده باشند، به ترتيب تحويل محموله‌هاي تيرچه‌هاي خرپايي به كارگاه به ازاي هر سه هزار متر تيرچه، سه نمونه بطور تصادفي از تيرچه‌هايي كه ميلگرد كششي آنها از يك نوع فولاد و با قطر يكسان باشند، انتخاب شده و پس از انجام كنترلهاي ظاهري، از هر كدام قطعه‌اي به طول 5/1 متر بريده شده و براي آزمايش به آزمايشگاه ارسال شود.

 

منابع :
1-    جوش و اتصالات جوشی _ شاپور طاحونی
2-     مبحث دهم مقررات ملی ساختمان
3-    اتصالات ساختمان : سازمان مسکن و شهر سازی
4-    اسکلت فلزی هنرستان

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه