معرفي به يک دوست
 
اين محصول را به دوستتان معرفي كنيد.

نقش واسطه ای رفتار شهروندی سازمانی

نقش واسطه ای رفتار شهروندی سازمانی
نقش واسطه ای رفتار شهروندی سازمانی
210,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
فايل نمونه: نقش واسطه ای رفتار شهروندی سازمانی.pdf
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

تعداد صفحات ترجمه شده: 21 صفحه _ فرمت WORD _ فایل لاتین مقاله در قسمت "فایل نمونه" به صورت رایگان آماده دانلود است _ دانلود مقاله بلافاصله پس از پرداخت آنلاین

چکیده :
این مطالعه مدل وسطه ای را که درآن شیوه های منابع انسانی با عملکرد بالا بر کارآفرینی اثر می گذارد را از طریق رفتار شهروند سازمانی توسعه داد.
در یک نمونه از 139 شرکت بیوتکنولوژی کوچک تا متوسط در صنعت داروسازی، ما فهمیدیم که شیوه های منابع انسانی با عملکرد بالا به طور مثبت با کارآفرینی سازمانی مرتبط است واین که این رابطه واسطه ای است برای  رفتار شهروند سازمانی کارکنان. به صورت نظری و مفاهیم مدیریتی برای تحقیق و اجراء مدیریت منابع انسانی بحث می کنیم.
کلمات کلیدی :
شیوه های منابع انسانی با عملکرد بالا، رفتار شهروندی سازمانی،کارآفرینی شرکت،شرکت های متوسط تا کوچک1.معرفی
در حال حاضر، رقابت شدید جهانی اهمیت نوآوری، انعطاف پذیری، پاسخ گویی، و همکاری برای موفقیت بلند مدت سازمان، به ویژه برای شرکت های فن آوررا برجسته ساخته است. نیروی حیاتی ارائه شده توسط رفتارهای  نوآورانه و  اختیاری از سازمان در برابر محیط همیشه در حال تغییر،محافظت می کند. به منظور ادامه و توسعه، صنعت فن آوری به کارمندانی با دانش تخصصی و مهارت ها ویاقابلیت های فن آوری بستگی دارد. در آینده، شرکت های فن آوری بیشتر وابسته به کارمندانی که مایل به کمک به عملکرد موثر سازمان هستند صرف نظر از مقتضیات نقش رسمی شان تبدیل خواهند شد، به این ترتیب، رفتارهای فرا نقش کارمند، مانند رفتار شهروند سازمانی، به طور فزاینده مهم خواهد بود و حتی برای بقای این سازمان ها حیاتی است. یک سوال مهم برای شرکت فن آوری این است که بهترین روش برای پیاده سازی شیوه های منابع انسانی به منظور ترویج کارآفرینی شرکت، به روز رسانی قابلیت رقابت، و همچنین حفظ توسعه بلند مدت چیست.
در مقایسه با سایر صنایع، صنعت بیوتکنولوژی باید تاکید بیشتری بر شیوه های منابع انسانی نماید. صنعت بیوتکنولوژی بسیاری از ویژگی های منحصر به فرد مانند تکنولوژی بالا، سرمایه گذاری بالا، افق زمانی طولانی، سرمایه گذاری های بسیارمخاطره آمیز و سود بالقوه بالا را دارد. به طور خاص، چون صنعت بیوتکنولوژی شامل مقدار زیادی از دانش، فن آوری بالا، و دخالت چند رشته ای است هر دو توسعه محصول و به کارگیری تجهیزات به سرمایه گذاری بالا نیاز دارد. علاوه بر این، فرآیند توسعه محصولات دارویی زیست شناسی شامل مقدار زیادی از عدم قطعیت است. علاوه بر این، رقابت شرکت های بیوتکنولوژی به طور مستقیم به کمیت و کیفیت خروجی دانش / تکنولوژی کارکنان مربوط می شود. بنابراین تمرکز بر روی ویژگی های دانش / تکنولوژی کارکنان، اجرای استراتژی مدیریتی به طور موثر، و استفاده کامل از دانش / تکنولوژی خلاقیت کارکنان و قابلیت بالقوه به مهم ترین مشکلات پیش روی شرکت های بیوتکنولوژی تبدیل شده است.
در طول دهه گذشته، تئوری مدیریت منابع انسانی برای نشان دادن سهم خود در عملکرد سازمانی تحت فشار بوده است. موریسون و فلپس(1999)اعلام کرده اند که موفقیت امروز سازمان ها، به ویژه شرکت های فن آوری، به بهبود مستمر عملکرد کارمندان بستگی دارد. شیوه های منابع انسانی باعملکرد بالا شامل مجموعه ای از شیوه های منسجم است که رفتارشهروند سازمانی، مهارت های کارکنان، مشارکت در تصمیم گیری و انگیزه برای جلوبردن تلاش اختیاری را افزایش میدهد.
علاوه بر این، وای (2002) پیشنهاد کرده است که شیوه های منابع انسانی با عملکرد بالا ارتباط نزدیک با مزیت رقابتی پایدار دارند.
 با توجه به نرخ بالای تغییرات در زمینه هایی از قبیل فن آوری، جهانی شدن،مرزهای صنعت، شرکت باید ظرفیت های رقابتی برای نوآوری سریع تر از همتایان خود را در جهت موفق بودن داشته باشد. به طور خاص، این نوع از ظرفیت رقابتی شامل شناسایی راه های جدید برای انجام کسب و کار، توسعه فن آوری ها و محصولات جدید و ورود به بازارهای جدید در شکل های سازمانی جدید است. سوین وسلوین(1991) به همه رفتارهای فوق به عنوان کارآفرینی شرکت اشاره کردند.
 در طول سه دهه گذشته، یک بدنه ی در حال رشد از ادبیات بوجود آمده است که بر ارتباط بین شیوه های مدیریت منابع انسانی و کارآفرینی شرکت تمرکز دارد. با این حال، تنها تعداد کمی از مطالعات،شیوه های نفوذ منابع انسانی روی یک شرکت در کل کارآفرینی شرکت را بررسی کرده اند.دلری و دوتی(1996) اشاره کردند که جنبه های مختلف عمل منابع انسانی ممکن است یکدیگر را تقویت کنند
به طوری که مجموع آنها یک نفوذ تضایفی در نتایج مورد نظر برای این سازمان است.
این پژوهش برای پر کردن این جای خالی در تئوری جاری تلاش می کند. علاوه بر این، شیوه های منابع انسانی باعملکرد بالا تعهد کارمندان، همکاری، اشتراک و داوطلبانه بودن دردانش، و رفتارهای فرانقشی را تشویق خواهد کرد.به عنوان مثال،هایتون(2004) شواهدی را ارائه داد که شیوه های منابع انسانی،کارافرینی شرکت را ارتقاء میدهد، و اینکه این رابطه برای شرکت های فعال در صنایع فن آوری بالا قوی ترین است. با این حال، زمینه ساز این ارتباط هنوز ناشناخته مانده است.
بنابراین، سوال پژوهش ما این است : آیا شیوه های منابع انسانی با عملکرد بالا واقعا موضوع صنعت بیوتکنولوژی است؟ اگر چنین است، چگونه رخ می دهد؟ ما نشان می دهیم که شیوه های منابع انسانی با عملکرد بالا به طور مثبت تحت تاثیر کارآفرینی شرکت از طریق افزایش رفتار شهروند سازمانی قرار دارد.
ما فرضیه وساطت را در یک نمونه از شرکت های بیوتکنولوژی کوچک تا متوسط چینی در صنعت داروسازی آزمون کرده و در مورد عواقب این مسئله بر نظریه و شیوه های منابع انسانی بحث می کنیم.

 

 2. مدل و توسعه فرضیه
 2.1. تعریف شیوه های منابع انسانی با عملکرد بالا
 از چشم انداز رویکرد مبتنی بر منابع، دلری و دوتی(1996) توصیف کردند که تا چه حد شیوه های منابع انسانی توسعه داخلی کارکنان در زمینه هایی مانند آموزش و مسیر شغلی وسیع را تسهیل کرد. از سوی دیگر، از دیدگاه رویکرد مبتنی بر کنترل، اسنل (1992) توصیف کرده است که تا چه حد اندازه گیری عمل منابع انسانی با عملکرد بالامربوط به هدایت و نظارت بر عملکرد کارمندان است. هر دو روش به وضوح بیش از حد تنگ است و قادر به برآورده ساختن نیازهای شرکت های مدرن در محیط بیش از حد رقابتی امروز نیست. بنابراین، بام برگر ومشولام (2000) این دو را در یک چارچوب یکپارچه ترکیب کرده اند و آن رابه سمت مفهوم شیوه منابع انسانی با عملکرد بالا پیش بردند.

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه