بررسی انواع بتن و بتن الیاف دار

بررسی انواع  بتن و بتن الیاف دار
بررسی انواع  بتن و بتن الیاف دار
50,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

تعداد صفحات : 45 صفحه _ فرمت PDF _ دانلود مطالب بلافاصله پس از پرداخت آنلاین

بتن الیافی نوعی بتن است که در ساخت آن از الیاف استفاده می‌کنند و سیمان، آب، سنگدانه و مواد افزودنی را همراه با الیاف مخلوط می‌کنند، الیاف باعث افزایش پیوستگی، مقاومت کششی، کاهش ترک های بتن و افزایش نرمی بتن میگردد. جنس الیاف و اندازه آنها به نوع مصرف بتن و مقاومت کششی مد نظر بستگی دارد. الیاف می‌تواند الیاف شیشه یا الیاف فلزی و یا الیاف پلیمری باشد و اندازهٔ آنها معمولاً ۳ الی ۲۰ میلیمتر است .
الیاف فولادی
الیاف فولادی در اندازه های مختلف تولید میشود که مشهور ترین آن الیافی است که از مقطع دایره ای تهیه میگردد .
کاربرد الیاف فولادی در مسلح ساختن بتن های غیر سازه ای و کف سازی ها باعث حذف مش و میلگرد شده و نیز میتوان از ضخامت لایه بتنی کاست درضمن ، در سقفهای کامپوزیتی اضافه کردن الیاف فولادی به بتن باعث حذف میلگرد گذاری میگردد . مقاومت این گونه سقف ها در برابر آتش سوزی تا ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد میباشد .
در ساخت بنادر و یارد های ساحلی با توجه به شرایط خوردگی و بارهای سنگین و همچنین لرزش بر اثر حرکت ماشین آلات سنگین ، استفاده از الیاف فولادی در بتن بهترین راه حل جهت افزایش دوام و کارایی بتن میباشد
در ساخت اتوبان ها با روکش بتنی به جای آسفالت استفاده از الیاف فولادی باعث افزایش مقاومت کششی سطح جاده و همچنین مقاومت بالا در برابر نفوذ آب و مایعات (خصوصا نمک) می شود که با توجه به این خصوصیات میتوان از قطر پوشش بتن نیز کاست .
کاربرد در تونل سازی : در ساخت تونل ها با دستگاههای حفار تمام اتوماتیک ، قطعات پیش ساخته میبایستی از درون تونل به دستگاه هدایت شده و در مکان خود نصب گردند . فن اوری بالای ساخت این قطعات به لطف استفاده از الیاف فولادی باعث مقاومت بالا در برابر ضربه ناشی از جابجایی و همچنین مهار فشار های وارده از دیواره های تونل میگردد .
در بتن های پاششی ( شاتکریت) جهت تثبیت خاک در انواع حفاری ها ( تونل سازی ، راهسازی و...) استفاده از الیاف فولادی با طول کوتاه تر میتواند باعث حذف مش گذاری گردد . که علاوه بر کاستن از هزینه ها باعث بالا رفتن ایمنی و سرعت و مقاومت کار میگردد.
الیاف پلی پروپيلن
بتن با مقاومت بالا دارای معايبی همچون شكنندگی و عدم مقاومت در برابر آتش سوزی می باشد. جهت رفع اين نقيصه ميتوان از الياف پلی پروپيلن با توجه به خواص مطلوب و اقتصادی بودن آن استفاده كرد.استفاده از مقادير معين از الياف در مخلوط بتن بر خواص مكانيكی آن تاثير نا مطلوب نخواهد داشت.الياف پلی پروپيلن براستحكام فشاری و مقاومت حرارتی بتن تاثير میگذارد.
از جمله محاسن بتن های مصلح(الیافی) ودارای مقاومت بالا، بهبود خواص مكانيكی و كاهش نفوذپذيری ،مقاومت شيميايی بالا در برابر عوامل مخرب و مقاومت در برابر ضربه های مكانيكی شديد می باشد. در كنار محاسن ياد شده، شكنندگی و مقاومت كم در برابر حرارت و آتش از معايب بارز اين گونه بتنها محسوب مي شود.از آنجايی كه مقاومت و نرمی، دارای نسبت عكس می باشند، بتنهای با استحكام بالا از بتنهای معمولی شكننده ترند.
ويژگی ها
در سنين اوليه بتن، از هنگام بتن ريزی تا 24 ساعت بعد، مقاومت كسب شده توسط بتن ناچيز است و كمترين تنشی می تواند منجر به ترک خوردگی شود. مقاومت كششی بسيار زياد الياف پلی پروپيلن در اين زمان، باعث عدم ترک خوردگی بتن میشود.
الياف پلی پروپيلن باعث جلو گيری از آب انداختگی بتن شده و از انتقال آب به سطح بتن جلوگيری می كند كه نتيجه آن همگن شدن بتن و يكسان بودن نسبت آب به سيمان در تمام بتن و تداوم عمل هيدراتاسيون می باشد.
الياف پلی پروپيلن باعث جلوگيری افزايش چشمگير مقاومت بتن در برابر بارهای ضربه ای می شود كه اين امر در بارگذاری ديناميكی مانند تند بادها، زلزله ارتعاش ماشين آلات سنگين و انفجار ... اهميت دارد.
استفاده از الياف پلی پروپيلن باعث افزايش مقاومت كششی، خمشی و برشی بتن می شود و بتن بعد از شكست يكپارچه باقی می ماند. افزايش مقاومت در برابر سيكل های ذوب و انجماد كه ناشی از كاهش نفوذ پذيری بتن بوده و افزايش مقاومت در برابر خستگی، سايش و كاويتاسيون از ديگر مزايای استفاده از الياف پلی پروپيلن می باشد.
مزايا و مقايسه فنی بتن حاوی ژل سیلیکافیوم الیاف دار بتن برای ساخت بتن الیافی كلاس AP2RB نسبت به بتن حاوی ژل میکروسیلیس P1RB :
مقاومتها - نفوذ پذيری آب و نفوذ پذيری عوامل مهاجم بيرونی در بتن الیافی حاوی ژل سیلیکافیوم دارای الیاف پلی پروپیلن - ضريب وارفتگی بتن الیافی حاوی ژل سیلیکافیوم دارای الیاف پلی پروپیلن - مقاومت سايشی بتن الیافی حاوی ژل سیلیکافیوم دارای الیاف PP - مسائل حرارتی در بتن الیافی حاوی ژل سیلیکافیوم دارای الیاف PP - واكنشهای شيميايی در بتن الیافی حاوی ژل سیلیکافیوم AP2RB - افزايش روانی بتن بدون نياز به سوپرروان كننده ها
ژل سیلیکافیوم الیاف دار بتن برای ساخت بتن الیافی کلاس ژل AP2RB نه تنها با بالا بردن مقاومت بتن در برابر عوامل مخرب فيزيکی و شيميايی محيطی و حتی عوامل مخرب داخلی بتن، عمر سرويس دهی سازه را به حداکثر می رساند،بلکه از آسيبهای احتمالی دراز مدت ناشی از عدم دقت در كيورينگ مناسب طی ساعات اوليه پس از ريختن بتن الیافی تا حدود زيادی ميكاهد...

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه