آريگونی (صنعت نساجی)

آريگونی (صنعت نساجی)
آريگونی (صنعت نساجی)
50,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

تعداد صفحات : 51 صفحه _ فرمت WORD _ دانلود مطالب بلافاصله پس از پرداخت آنلاین

آريگوني
آريگوني صنعت نساجي است با چرخة كامل (اكستروژن، بافته، توليد فابريك)
در سال 1936 بوسيلة جيواني آرگوني ابداع شد و هنوز خانواده وي آنرا اداره مي كنند.
در 25 سال اوليه در عرصه نساجي سنتي (بافت لباس) كار مي كرد: از سال 1960 در توليد فابريكهاي (بافته هاي فني) به كار پرداخته است.
اين شركت در نزديك como (شمال ايتاليا) واقع است، منطقه اي كه هميشه در صنعت نساجي منحصر بفرد بوده است و ستاد بسيار ماهر و فناوري عالي دارد.
و آريگوني مفتخر است كه سرويس كامل به مشتريانش ارائه مي دهد: اين شركت به انجام تحقيقات و توسعه محصولات مي پردازد و به كارگيري استفادة از مواد خام بهتر را مورد مطالعه قرار مي دهد و آنگاه مراحل پيشرفته اي اكسترودنكيك، بافتن و توليد را آزمايش مي كند.
محصولات آريگوني و بافته هاي آن با استفاده از كلربردهاي فني براي عرصه هاي كشاورزي، ساختماني، ورزشي، توريسم به وجود آمده اند. به همراه اين محصولات فني، دسته اي از وسايل «باغباني» براي كاربران نهايي طراحي شده‌اند.
در حال حاضر شركت 20 خانواده از فابريكها را توليد مي كند هركدام از الگوهاي متفاوت، فابريكها رنگها و اندازه هاي متفاوت ساخته شده اند. اقلام درون كاتالوگ بالغ بر 800 قلم است و فابريكهاي خاص بر اساس نيازهاي خاص توليد يم شوند.
شبكة فابريكهاي آريگوني داراي ابعاد گسترده اي از 25 ميلي متر (بيوبرد) تا 350 ميكرون (بيورت) است وزن آنها بين C1 و 300 گرم در هر متر مربع متفاوت است و عرض آن بين 4 سانتي متر و 6 متر است.
آريگوني سه كارخانه توليدي با كل فضاي m000/11 دارد.
در كارخانه ها محيطي دوستانه برقرار است. اين محيط داراي پوشش درختي است و مواد سمي در آن جايي ندارد. زوايد محصولات بازيافت مي شوند.
اكثر محصولات شرح داده شده در اين كاتالوگ از رشتة پلي اتيلن و پلي پروپيلن ساخته شده است و محصولات ترموپلاستيك را مي توان با ابعاد مختلف با گرمادادن پديد آورد. مقاومت ابعاد گوناگون 4%  و وزن 6 درصد   است.
اين كاتالوگ محدود نمي شود. Arrigoni Spa حق شرح دادن خصوصيات و ابعاد محصولات توصيف شده در اين كاتالوگ را محفوظ مي دارد.
اين شركت 60 كارمند هميشگي و 20 دستيار بيروني دارد. به نوين بودن فناوري توليد و خط توليد توجه خاص مبذول شده است و تحقيقات متداوم براي بالا بردن استاندارد كيفيت انجام مي شود.
چرخه هاي توليد كامل خانگي به اين معناست كه آريگوني مي تواند در هر مرحله توليد به كنترل كيفيت بپردازد (رنگدانه ها و پايداركننده ها)
در كشورهاي ايتاليا اريگوني داراي زنجيره توزيع مستقيم است و 30 نمايندگي دارد. به طور متوسط استوكها آن حدود 3 ميليون متر مربع وسعت دارد و آريگوني مي تواند در طي دو يا سه روز سفارشات را به صورت كامل ارسال كند.
در سطح بين المللي آريگوني از طريق توزيعگران ملي كار مي كند: در 15 كشور اروپايي كار مي كنيم و در 10 كشور در خاورميانه و شمال آفريقا، 7 كشور در آمريكا و 4 كشور در خاورميانه فعاليت داريم. (در ايتاليا، فرانسه، انگليس، آلمان و اسپانيا همكاري مكاتبه اي وجود دارد.)
پوشش روي انگورهاي زميني
پوشش روي درخت آلبالو
مشخصات: شبكه هاي بافته شده از HD پلي اتيلن سبك و محكم هستند، نرم بوده و قابليت انعطاف دارند. بيوبردها بهترين حفاظ است تا از ورود پرندگان جلوگيري كند و به اين صورت پرندگان نمي توانند از ميوه يا دانه درختان تغذيه كنند.
الگوهاي طراحي آن خاص است و بيوبردها بدون به دام انداختن پرندگان آنها را دفع مي كنند مانع از ورود و عبور نور به درختان نمي شود و بنابراين درختان مي توانند به تغذيه ادامه دهند. مسير عبور هوا عالي است به اين معنا كه قارچ هاي خطرناك درون ميوه توسعه نمي يابد. باد مي تواند عبور كند و بيوبرد كل حيات گياه طراحي مي شود.
كاربرد: بيوبردها سبك هستند و به آساني نصب مي شوند. مي توان آنها را مستقيماً روي درختان قرار داد. شبكه هاي متفاوت را مي توانيد برگزينبد. بر اساس بهترين حالت حفاظت و نيازهاي خاص شما مي توان شبكه را انتخاب كرد. بيوبردها را مي توان چندين بار استفاده كرد.
پوشش روي انگورهاي زميني
پوشش روي درخت آلبالو
مشخصات: شبكه ساخته شده از پلي اتيلن HD تك رشته هاي مقاوم بسيار مقاوم و پايدار در برابر پرتورهاي ماورا بنفش از بافتة شبكه اي بافته شده است.
شدت باد را كاهش مي دهد و جلوي شن و شوري را مي گيرد.
با سوراخهاي كوچك مسلح روي حاشيه Selvase مجهز شده است. در نوع 2352، 2372 و 2382 در هر متر بافته سوراخهاي كوچك نصب شده اند.
كاربرد: نصب مانع بادشكن از گياهان در برابر اثرات مضر باد جلوگيري مي كند. باد مي تواند شاخه هاي جوان درختان را بشكند، شكوفه ها را از جاي بكند و برگها را خشك يا پاره كند.
باد همچنين توليد ميوه را كم مي كند و نياز گياه به آبياري را بالا مي برد.
برخلاف بادشكنهاي طبيعي، اين بادشكن از مانع پرچيني، اكاليپتوس يا گياهان ديگر ساخته مي شود. موانع مصنوعي نيازي به كود، آبياري و هرس كردن ندارند. علاوه بر اين،‌ انگلهاي گياهي نيستند.
30 LiBeccio2341 باد شكن سبك است
50 LiBeccio 2352 بادشكن متوسط است و نوع بادشكني است كه معمولاً در كشاورزي استفاده مي شود. حفاظتي پديد مي آورد كه در سطح تقريبي 8 الي 10 برابر ارتفاع شبكه ديگر نمي توان دسترسي داشت. 60LiBecccio 2372، بادشكن بافته شدة متراكم است و خرابي ناشي از شوري را كم مي كند و بنابراين براي استفاده در نزديك دريا مانع ايده آلي است.
70LiBieccio2382 شبكه بادشكن با فاكتور مانع  مانع از ورود شن و شوري مي شود و براي پديد آوردن سايه بخصوص در مناطق مادي – ساحلي استفاده مي شود.
مقاومت بسيار شبكه اي LiBeccio آنها را براي فراهم كردن سايه بخصوص در مناطق بادخيز مناسب كرده است.
مشخصات: بافته سايه انداز بافته شده از تك رشته PE پرچگالي و بسيار پايدار در برابر UV.
درجات مختلف چگالي در دسترس است FRANGISOLE به سادگي نصب مي شود و اقتصادي است. پوشش هاي سبز تيره به محيط اطراف چشم انداز خوبي مي دهد. شبكه بندي با سوراخهاي كوچك نصب شده در هر Cms6 روي حاشية براي نصب سريع و آسانتر در دسترس است.
كاربرد: مناسب براي استفاده در گل خانه ها و براي محيطهايي كه براي استوك اقدام فاسدشدني Perishable استفاده مي شود. روي بستر بذرپاشي شده استفاده مي شود و رشد را تسريع مي كند و نياز به آبياري را كم مي كندو نسخة سبز تيره آن در اين خط بسيار استفاده مي شود و براي استتار Camouflage نرده كشي فلزي نيز به كار مي رود.
FRANGISOLE LD، با فاكتور كاهش دهنده نور و سايه انداختن براي سبزيجات در حال رشد مناسب است.
FRANGISOLE MD با كم كردن نور شديد سايه مي اندازد و داراي فاكتور صفحه بندي براي در مرزبندي كردن محيط است. براي پرورش حيوانات بيشتر مي توان از اين صفحه ها استفاده كرد.
FRANGISOK MD با كم كردن نور به صورت معتدل، براي گياهان گل دار كشت شده و گلخانه اي مناسب است.
FRANGISIL MD و HD white، رنگ آن سفيد شيري راست و اين شبكه مانع ورود پرتورهاي خورشيدي بدون كم كردن نور مي شود. محيط حفاظت شده بسيار گرم نمي شود و به آب كمي نياز است.
اين شرايط آب و هوايي خاص مناسب با گياهان گلدار است (رزما و گربرا gerbera)
FRANGISOLE BARREE، نوارهاي دورنگي طولي است با اثر ديد بسيار مطلوب و نور خوبي را در محيط به وجود مي آورد.
Libeccio 50 مورد استفاده در گياهان تزئيني
50LiBeccio حفاظ در برابر باد «سيسيلي»
مورد استفاده براي پرورش
50 LiBeccio در شكل بادشكن براي حفاظت از درختان مركبات استفاده شده است (اسرائيل)
پرورش گل گلخانه اي (سويس)
مورد استفاده براي سايه نور در گلخانه
مورد استفاده براي سايه دار كردن در پرورش
سايبان روي باغ
مشخصات: بافته هاي محكم با چگالي بالا مواد تك رشته اي PE و نوارهاي بسيار پايدار در برابر اشعه ماوراء بنفش
وقتي نياز به كم كردن شدت نور خورشيد داريد، OM BRAVERD با فاكتورهاي دسته بندي شده غربال كردن 50 درصد الي 90 درصد در دسترس است.
كاربرد: سايبان ايده آل براي پوشش دادن روي گياهان در گل خانه ها و مزارع باز. زيستگاه طبيعي براي گياهان و شرايط رشد ايده آل خلق مي كند.
50OM BRAVERDE 2550 در مزارع باز سايباني پديد مي آورد كه محيطي ايده آل براي رشد گياهان خلق مي كند و همانند گياهاني است كه در گل خانه مي رويند.
70OM BRAVERDE 2750
90OM BRAVERDE 2590
به ترتيب داراي سايبان 70 درصد و 90 درصد هستند، بر اساس نيازهاي ويژه گياهان متافوت استفاده مي شوند. OMBRANERA2590 مناسب براي گياهاني است كه بيش از 90 درصد سايه نياز دارند مثل Kentia گونه خاص از خانواده لي لي butcters broom و قارچ ها.
 
مشخصات: بافتة مشبك بافته شده از تك رشته هاي چگالي بالاي PE بسيار پايدار در برابر پرتوهاي ماوراء بنفش بافتة شبكه دار، بادشكن و صفحه بندي شده، شن و شوري را مسدود مي كند.
مانع بادشكن مناسبي است كه از گياهان در برابر اثرات مضر باد كه باعث شكسته شدن شاخه هاي جوان، كنده شدن گلها و بريده شدن برگ يا خشك شدن مي شود جلوگيري مي كند. آب و هواي مناسب ميكرو را نيز ارتقاء مي دهد.
اثر فتوسنتز اين بادشكن با 50 درصد نفوذ هوا بدست مي آيد: كل هواي مسدود شده چرخش بادي توليد مي كند كه محيط محافظت شده را محدود مي كند.
كاربرد: قرار دادن در زاويه راست وزش باد، باعث حفاظت از دانه هاي قابل كشت در برابر اثرات مضر مي شود (فرسايش ناشي از بايد، زياد بودن تبخير و اثرات مضر ناشي از شوري)
TELA FRANGIVENTO با چگاليهاي متفاوت در دسترس است (40، 50 و 70 درصد) تا نيازهاي حفاظتي خاص و ويژه پديد آؤرد. حفاظ سياه رنگ ان براي سايبان روي گلخانه و مزارع باز استفاده مي شود. در مناطق ساحلي
50 TELA FRANGIVENTO براي حفاظت از درختان مركبات استفاده مي شود. در كشت گياهي، رنگهاي شفاف طي زمستان استفاده مي شود تا از گلها در برابر باد و يخ زدگي محافظت كند.
TELA CAMPING3090، بافته اي است سنگين كه براي سايبان و نرده استفاده مي شوند.
سياه رنگ براي درختان مركبات در ساحل Amalfi محافظ در برابر يخ زدگي
حفاظ شفاف در برابر تگرگ و يخ زدگي
سايه بان براي گياهان خانگي
مانع باد شكن شفاف روي درختان انگور زميني
مورد استفاده در پرورش گياهان
Ombranera تونل با 2590 پوشش روي كشت كوله خاس butcher vroom
سايبان روي گيتهان كيوي Kiwi (فرانسه)
90 OMBRAVERDE جزئيات اين عكس فاكتور پوشش را نشان مي دهد.
كاربرد: به سادگي نصب مي شود. AGRITELA را مي توان روي هر سطح آماده شده گستراند.
AGRITELA3210 داراي رنگ سياه است و براي پرورش گياهان استفاده مي شود. رشد بذرهاي گياهي علفي hinder را مانع مي شود و نياز به علف كشهاي شيميايي را از بين مي برد.
خطوط رنگي متقاطع در هر Cms15 به داشتن طرحي درست براي گلدانها كمك مي كند.
مقاومت به حفظ شدن تميزي گلدانها كمك مي كند بنابراين اطمينان حاصل مي شود كه محصول خوبي ارائه مي شود، مي توان به سادگي از آن محافظت كرد و سطحش چندگاه يكبار نياز به تميزكردن دارد.
AGRITELA STRONG3220 براي كاشتن درختان و بوته هاي جديد در پاركها و باغها مناسب است. تعرق در خاك را امكان پذير مي كند و گاهي اوقات نياز به آبياري را كه باعث مي شود كودها شسته شوند كم مي كند. شكل گيري پوسته خاك سطحي را مانع مي شود hinder و باعث مي شود ميوه ها و سبزيجات در تماس مستقيم با خاك نباشند. بنابراين تميزتر مي مانند. رنگ سبز خاص آن به معناي اين است كه با محيط كاملاً تطبيق داده مي شود.
AGRITIELA RIFLEX320 به رنگ سفيد براي سرما نخوردن گياهان mulching درون گل خانه ها استفاده مي شود در اين گلخانه گياهاني مي رويند كه نياز به نور حداكثر دارند مثل توت فرنگي و رزها.
 
به كارگيري AGRITEIA STRONG اثر زيباي خاصي در چشم انداز پديد مي آورد
جزئيات AGRITEIA STRONG نصب شده در پارك زيبايي خاص را در ديد به وجود مي آورد.
AGRITELA RIFLEX براي رشد دادن رز در گلخانه
پوشش كامل براي توليد توت فرنگيهاي گلخانه اي (اسرائيل)
دانه هاي سبزيجات
درسترسي حشرات به گياهان در حال رشد درون گلخانه ها را متوقف مي كند.
پوشش براي گلخانه (اسرائيل)
مشخصات: شبكة گستردة ساخته شده از پلي اتيلن، قابل تغيير، و مقاوم در برابر پرتوهاي محافظ ضد UV
ايده آل براي تأمين رشد گياهان بالارونده و سبزيجات بالارونده
كاربرد
اين شبكه براي تقويت تكيه گاه لوبياها، نخودها، خيار، هندوانه و گياهان و گلهايي كه نياز به تكيه گاه عمودي براي رشد دارند مناسب است.
به سادگي نصب مي شود و بازدهي محيط كشت را بالا مي برد و مي توان به سادگي آنرا برداشت و در كناري ديگر نهاد.


مشخصات: بافته، نبافته از پلي پروپيلن بسيار پايدار در برابر پرتوهاي UV، عاري از مواد پيوندي شيميايي، كاملاً غيرسمي است روي دانه ها روي مزارع باز كشيده مي شود و رشد آنها را تسريع مي كند و از آنها در برابر يخ زدگي و حشرات محافظت مي كند.
AGRIVELO اجازة نفوذ آب و هوا را مي دهد. دانه را مي توان آبياري كرد و مستقيماً از طريق پوشش بررسي نمود.
آب را جذب نمي كند و سريعاً بعد از باران خشك مي شود، اين پوشش سبك است و با دانه هاي رشد كرده زير آن بلند مي شود. بذرپاشي اوليه با آن امكان پذير است و دروزا به حداكثر مقدار مي رساند.
كاربردها: براي حفاظت گرمايي از مزارع باز يا مانعي در برابر سرمازدگي دانه ها، پوشش بافته شده يا نشده روي دانه ها مستقيماً كشيده مي شود.
AGRIVELON1017 براي محافظت كردن از سبزيجات و گياهان ايده آل است حال و هواي مناسب رشد سبزيجات سالادي، هويج، هندوانه، توت فرنگي Strawberry مناسب است.
30AGRIVELO6030 شبكه بافته شده يا بافته نشده براي حفاظت زمستاني از گياهان در گلدان است. ايزولاسيون گرمايي براي بخش هاي هوايي گياه را پديد يم آورد و از ريشه هايش با اثرات گلخانه اي به همراه اثر بادشكن حفاظت مي شود. هوا و آب از اين حفاظ عبور مي كند. مي توان به آساني از آن استفاده كرد. به سادگي نصب مي شود. 30AGRIVELO در ماه دسامبر – ژانويه پهن مي شود و پس از فصل سرما جمع مي شود.
 
سولانيا نصب شده براي تقويت بالا رفتن لوبياها
سولانيا در كشت كدوسبز Courgette
سولانيا در كشت خيار ريز gherk
سولانيا در كشت خيار سبز gherkin
استفاده از agrivelolv6017 در كشت هويج در مزارع باز
اجازه مي دهد مسير هوا و آب وجود داشته باشد. گياهان مي توانند به سادگي از بالا آبياري شوند.
براي كاهو  17AGRIVELO
حفاظي است براي گلدانها در برابر يخ زدگي و برف در باغ
مشخصات: شبكه بندي شده از پلي اتيلن تك رشته اي و مقاوم در برابر پرتوهاي ماوراء بنفش، پود ELALON به صورتي بافته شده كه به هيچ وجه پاره نمي شود. اشكال متفاوت شبكه بندي وجود دارد تا بر اساس نيازهاي جمع آوري محصولات كشاورزي استفاده شود.
ELALON راه حل منطقي جمع آوري زيتون و ميوه است و هزينه هيا آسيب رسيدن به ميوه را كم مي كند.
ELALON IRIDE DUE استرانگ بتا دو تك رشتة پود بافته شده و بسيار ضخيم هستند.
كاربرد: ELALON BAS2020 نوعي است كه بسيار استفاده يم شود و براي جمع آوري ميوه هايي كه بصورت طبيعي مي افتند مناسب است.
ELAION STRONG 2220 براي مناطق صخره اي و غيرقابل نفوذ مناسب است.
ELAION EXTRA و ELAION STRONG به صورت معلق استفاده مي شوند. اين نوع جمع آوري زيتونها را از افتادن برروي زمين محافظت مي كند و توليد زيتون را با خصوصيات ارگانولپتيكي امكان پذير مي كنند.
برخي از بافته ها توصيف شده در صفحات پيشين براي اهداف خاص كشاورزي طراحي شده اند و مي توانند براي پرورش ماهي و حيوانات ديگر نيز استفاده شوند.

IRIDE DUE2220
سبك وزن است و مقاومت بسياري دارد و براي اهداف زير به كار برده مي شود:
-شبكه بندي براي مرزبندي كردن قفس هاي پرندگان كوچك
-پارتيشن بندي مخازن پرورش ماهي
-موادي ضد پرنده براي محافظت از پرنده كه داخل مزارع پرورش ماهي نرود.
50LIBECCIO2352 را مي توان براي مرزبندي مارپيچي پرورش يا بادشكن در مزارع باز پرورش گوسفند و گاو استفاده كرد.
در Pig-sheds  60libeccio روي پنجره ها نصب مي شود تا مانعي در برابر خشكي سخت زمستان فراهم كند.
90 OMBRVERDE و TELA CAMPING 3090 دو بافته محافظ هستند كه در پرورش اسب، گاوهاي شيرده. خوك و ماكيان استفاده مي شود.
بافته هاي كه داراي بافتة به هم نزديك هستند، براي مرزبندي در كنار جاده ها به شكل نرده استفاده مي شود. زيرا در هنگام گذر وسيله نقليه، حيوان تهييج شده و امكان دارد رم كند.
17//AGRIVELO/6017 از گياه يك سر آروماتيك در محلهاي پرورش مارپيچي در برابر يخ زدگي حفاظت مي كند.
شبكه ضخيم براي جمع كردن مكانيكي زيتون
زير درختان شاه بلوط گسترانيده مي شود تا به موقع چيدن ميوه ميوه ها هدر نرود
محافظ در برابر پرندگان در تاكستان
براي زيتون
گله گاو زير سايبان استراحت مي كند
باعث محافظت از عبور مرغ در جايگاه پرورش مي شود
بادشكن سبز در محل پرورش ماهي تن دريايي
سايبان سياه براي مركز game ماهيان و حيوانات پرورشي
 
قلاب متصل كننده به شبكه ها در تأسيسات كوچك از مواد نرم ساخته مي شود و مي توان آنرا چند بار استفاده كرد به رنگ سبز روشن است.
بسته بندي: كارتن 500 عددي
نوارهاي شكل دار پلي اتيلن براي حفاظت از بادشكن در زمان نصب پايه هاي چوبي استفاده مي شود. به رنگ سياه است.
150 ميله cm200
100 ميله cm300
قلابهاي پلاستيكي مورد استفاده براي سفت كردن شبكه ها به كابل محور به رنگ سبز روشن است. بسته هاي 1000 عددي است و در هر كارتن 3 بسته قرار دارد.
دستگاه كمي براي سفت كردن وسيع غير پوششي – پوشتي به زمين – به رنگ سبز روشن كارتن آن 100 عددي است.
دستگاه بسيار محكم تقويت كننده براي محكم بستن بافت به ساختارهاي اصلي. مناسب براي بافته هاي كه بافت نزديك دارند به رنگ سبز روشن است.
بسته ها:
كارتن 250 عددي
كارتن 500 عددي
دستگاه كمي تقويت كنندة بخش عرضي: مناسب براي نصب شبكه هاي ضد تگرگ و كليه نسج هاي شبكه اي. به رنگ سياه است. در هر كارتن 400 عدد وجود دارد.
قلابهاي پلاستيكي براي متصل كردن بافته استفاده مي شود به رنگ سبز است:
بسته هاي آن 1000 تكه است و كارتن هاي آن سه بسته است.
رول طناب پلي استري مقاوم در برابر كشش mm04 به رنگ سبز روشن است. اين رول 400 متر طول دارد.
 
بافته هايي از فيبرهاي پلي اولفين Polyoleifin
فيبرهاي پلي اولفين، پلي اتيلن و پلي پروپيلن، داراي خصوصيات مقاومت محيطي هستند و براي توليد نسجها به منظور استفاده در هواي آزاد بسيار مناسب هستند. به منظور زياد كردن مقاومت ذاتي آنها در پرتوهاي ماوراء بنفش. مواد پايداركنندة ويژه به آنها اضافه مي كنيم. و دستورالعملهاي دقيق مربوط به نوع و غلظت پايداركننده ها كه در تارهاي خاص استفاده مي شوند ارائه داده ايم. بافته هاي پلي اتيلن در برابر پوسيدگي بسيار محكم هستند.
پلي اتيلن كاملاً غيرسمي است و بنا بر اين يكي از معدود مواد پلاستيكي است كه مي تواند در تماس با مواد غذايي باشد. به سادگي بازيافت مي شود و گازهاي سمي در زمان سوختن توليد نمي كند. بنابراين اثر مضر محيطي آن به شدت كم شده است.
مقاومت بافته ها به عوامل شيميايي
وقتي پلي اتيلن (PE) در برابر آب قرار مي گيرد آبي را جذب نمي كند و به هيچ وجه تغيير شكل نمي يابد. در دماي محيطي تقريباً در برابر عوامل شيميايي مقاوم است. سطح عالي مقاومت در برابر اكثر اسيدها توليد مي كند و در برابر حلالهاي آلي و آلكاليتي مقاوم است. تنها در تماس با اسيد نيتريك، بنزن، تتراكلرويد كربن، كلروفرم، نفت، تتراكلرواتيلم، تولوئن، تورنپتين و تري كلرو اتيلن معمولي تحمل مي كند. در دماي  60 در برابر بنزن، تتراكلريد كربن، كلروفرم، يد، تترا كلرواتيلن، تبراهيدروزنفتالين، تولوئن، تورنپتين و تري كلرواتيلن مقاومتي ندارد.
نسج هايي كه كاملاً يا بخشي از استات اتيلن و پلي پروپيلين و Prtrol ساخته شده اند هم بايد به فهرست فوق عوامل شيميايي اضافه شوند.
مقاومت نسج ها در برابر گرما
پلي اتيلن داراي عامل متفاوت در برابر گرماي كم است. عموماً در دماي  90 نرم مي شود در دماي پايين تر از طول و عرض چروك مي خورد. رولها نبايد در معرض تماس مستقيم نور خورشيد قرار گيرد. وقتي بافته اي نصب مي شود اثر نور خورشيد رويم مقاومت نسج هرگونه چين و چروك اندك را حفظ مي كند. پلي پروپيلن تا دماي  15/10 دماي بيشتر از پلي اتيلن مقاومت دارد.
ويژگيهاي عالي مواد خام در فرآيندهاي توليد، ما را در توليد بافته هايي با خصوصيات عالي در geo-tex life و مصارف كشاورزي توانمند كرده است پيشرفتهاي تكنولوژيكي دستگاههاي اكستروژن با ابزارهاي بررسي كنندة كمكي، كيفيت محصولات ما را تضمين مي كند.
در بخشهاي نساجي ماشين آلات خاص و ماندگاري پايدار، پايداري خصوصيات محصولات نهايي را تضمين مي كند: از استانداردهاي صنعت نساجي با عناصر كمكي بهره مي بريم و در نهايت محصول ما داراي يكپارچگي خصوصيات مكانيكي در چرخة توليد مستمر است.
با طراحي و ساختن مستمر محصول ما داراي يكپارچگي خصوصيات مكانيكي در چرخة توليد مستمر است.
با طراحي و ساختن مستمر وسايل و ابزار آلات, ماشين آلات تصفيه و توليداتمان را ارتقا مي دهيم بطوريكه مي دانيم در اين بخش منحصر بفرد هستيم.
به اضافه موارد فوق دائماً به بررسي سيستم هاي فرآيند توليد و ارتباطات آن با محصول و تست نهايي محصول مي پردازيم.
يك عبارت امروزه وجود دارد و گفته مي شود:
كيفيت توليد مي شود، كنترل نمي شود. ترجيح مي دهيم بگوئيم كه در ابتدا، كيفيت توليد مي شود اما پس از آن هميشه كنترل مي شود.
 
روشهاي آزمايش
كلية اطلاعات ذكر شده در مشخصات فني با استفاده از روش ارائه شده توسط UNL (موسسة ملي يكپارچه سازي) بدست آمده است و شرح جامعي براي فهم بهتر اين اطلاعات فراهم خواهيم كرد.
(1) زنجيره ها براي ريسمان پيچيده شده در هر اينچ در هر Cm:
در نسج هاي raschel تعداد زنجيره هاي فعلي در 4 اينچ (mm6/101) در عرض بافته است. بنابراين تعداد به 4 تقسيم يم شود. اين رقم طبيعتاً شامل دسي مال نمي شود زيرا ماشين توليد داراي پاية تقسيم به اينچ است – در نسج هاي مسطح تعداد ريسمانهاي حاضر در دسي متر شمارش مي شود. يعني تقسيم بر 10 مي شود.
(2) شبكه ها در هر /Cm پودها در هر Cm
در نسج هاي raschel تعداد شبكه ها در هر دسي متر شمارش مي شود. تعداد بر 10 تقسيم يم شود.
در بافته هاي مسطح تعداد پودهاي موجود در يك دسي متر نشان داده يم شود. نتيجه بر 10 تقسيم يم شود.
(3) جرم واحد (وزن به گرم در m4 )
با وزن كردن نمونه بريده شده بدست مي آيد. در تصوير نسبت به وزن نمونه به سطح محيط نشان داده شده است.
(4) مقاومت در برابر بريدگي و كشيدگي، اصطكاك
اين تست با استفاده از دينامومتر روي نمونه 5×Cm20 (طول × عرض) انجام مي شود. رقم بدست آمده (در واحد نيوتن) به kg/m تبديل مي شود و × در 20 مي شود و به 81/9 تقسيم مي شود. فاكتور كشيدگي مستقيماً با دينامومتر بدست مي آيد كه تغيير شكل يافتن نمونه را در نقطه شكست اندازه مي گيرد. اين رقم به درصد بيان مي شود.
(5) مقاومت اجرايي
با درجه يا كه در برابر اجرا (كار شدن) مقاومت مي كند اندازه گيري مي شود.
(6) فاكتور اندازه گيري شفافيت:
مستقيماً شفافيت نسج اندازه گيري مي شود. در ابتدا luxometer براي اندازه گيري شدت نور استفاده مي شود. در ابتدا luxomerer براي اندازه گيري استحكام بوسيله پودر لامپ دماشيد با ولتاژ يكسان استفاده مي شود. نمونه تست شده بين لامپ قرار مي گيرد و رقم جديد ثبت مي شود. نور نفوذ كرده با استفاده از فرمول مقدار اوليه × 100 محاسبه مي شود (مقدار اوليه – مقدار نهايي).
(7) فاكتور تست كنندة هوا-
اثر بادشكن نسج را بيان مي كند.
(8) مقاومت در برابر نور (kly)
اين رقم بيانگر توانايي نسج در برابر ماندگاري در مقابل خورشيد است. درون مزرعه روش استانداردي براي تست وجود ندارد، درحاليكه هدف محاسبه كردن مقاومت مادة پلاستيكي جداي از رنگ آن است تصوير نشان داده شده بر kly است (كيلو لانگ لي يا كيلو كالري در هر Cm در هر سال) و سطح پرتو جهاني را نشان مي دهد و نمايانگر كاهش 50 درصدي مقاومت است. بهترين روش تست بر اساس قرار دادن نسج در برابر لامپهاي UVB فلورسنت است: مقاومت بر اساس زمان قرارگرفتن در برابر نور و جدول لامپها محاسبه مي شود.
منطقة شمال ايتاليا با پرتوي حدود kly80؟ كمربند مركزي مديترانه با kly100 آفريقاي شمالي kly120 مشخص مي شود.
9-حواشي نرمال
تمامي نسج ها داراي انتهاي نرمال هستند
حواشي داراي منفذ: با منفذهاي در هر Cm6، نسج مجهز مي شود...

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه