همه چیز درباره دنيای هکرها

همه چیز درباره دنيای هکرها
همه چیز درباره دنيای هکرها
80,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

تعداد صفحات: 110 صفحه _ فرمت word _ دانلود مطالب بلافاصله پس از پرداخت آنلاین

دنياي هکرها
 اوايل برنامه‌هاي کوچکي توسط برنامه‌نويسان بنام “Hacks” نوشته مي‌شد که شوخي‌هاي بي‌ضرر، دسترسي‌هاي بي‌اجازه و برگرفته از احساس “ جلوي من حصار نکش” بود، اما اکنون تبديل به زيان‌هاي جدي شده است که به سيستمها وارد مي‌شود. بهرحال در بعضي اوقات، هکرها براي سازمان‌ها مفيد هستند و بعنوان محافظ عمل مي‌کنند. بد نيست که با فرهنگ و برنامه‌هاي اين گروه از افراد آشنا شويم. بنابه تعريف، آنها افراد يا گروههايي از افراد با انگيزه‌هاي متفاوت هستند که امنيت يک سازمان يا يک فرد را به مخاطره مي‌اندازند. آنها کاوشگران قلمروهاي جديد هستند. بعضي براي منافع شخصي و بعضي براي سودرساندن به ديگران. اطلاع داشتن از تاريخ هک راه و آينده احتمالي آن را مشخص مي‌کند. مطالعه در مورد هکرهاي برجسته و داخل‌شدنهاي بي‌اجازه آنها به سيستمها به افزايش آگاهي در اين مورد کمک مي‌کند.
 
هکرها کيستند؟
اصطلاح “هک  ”به ميانبر ايجاد شده در يک برنامه براي انجام سريعتر کار، اشاره مي‌کند. (اين تعريفي است که با پيدايش اين کلمه همراه آن بوده است.) طبق يک خرده‌فرهنگ، هکرها سعي در پنهان کردن هويت واقعي خود مي‌کنند، هرچند مطالعات نشان داده است که بعضي از آنها از تحسين‌شدن بدليل ماجراهايي که بوجود مي‌آورند، لذت مي‌برند. بيشتر آنها از اسامي مستعار مانند Hackingwiz يا Hyper Viper  استفاده مي‌کنند. آنها خود را افراد ماهر و هنرمندي مي‌دانند که گاهي  خود را از ويروس‌نويسان جدا مي‌کنند. در حقيقت، براي مشخص‌کردن يک هکر، تعريف مشخصي وجود ندارد. آنها داراي زمينه‌هاي متفاوتي هستند و دلايلي که پشت هک وجود دارد گستره وسيعي را مي‌پوشاند، اما باعث تهديدهاي مشترکي مي‌شوند. هکرها افراد باهوشي هستند و از اينکه کامپيوترها را به انجام کاري که دوست دارند وامي‌دارند، لذت مي‌برند.
در طبقه‌بندي هکرها سه گروه وجود دارند:
•   هکرهاي مدرسه‌اي قديمي که به داده‌هاي فني مانند کدهاي برنامه يا آناليز سيستمها علاقمند هستند. اين گروه علاقمند به درگيرشدن در تحصيلات عاليه مرتبط با علوم کامپيوتر هستند.
•   گروه دوم هکرهايي هستند که به مجرمان شباهت بيشتري دارند. آنها در فضاي وب مي‌گردند و براي اثبات خودشان سايتها را هک مي‌کنند و مساله‌ساز مي‌شوند. بهرحال اخيرا، تعدادشان اضافه شده است و نوجوانان بيشتري به هک مشغول شده‌اند. اين مساله بعبارتي حالت تفريح در فضاي سايبر را براي آنها دارد. آنها ابزار خود را توسط روشها و هکهايي که از منابع غيرقانوني، مانند وب‌سايتهايي که به هک تخصيص‌يافته، بدست مي‌آورند. اين افراد براي جامعه امنيتي امروز مساله‌اي جدي محسوب مي‌شوند.
•   گروه سوم مجرمان حرفه‌اي هستند. افراد اين گروه اغلب اهداف مالي دارند. آنها مهارت دسترسي به سيستمهاي مورد هک و يا افراد با اين توانايي را دارند.
در فرهنگ هکرها، يک “آيين هکري” وجود دارد که در حقيقت مجموعه‌اي از قوانين نانوشته‌اي است که فعاليتهاي آنها را هدايت مي‌کند و خط مشي آنها را تعيين مي‌کند. مهمتر اينکه، اين مجموعه به تاييد فعاليتهاي انجام شده توسط هکرها کمک مي‌کند. هر گروه براي خود يک آيين هکري دارد که از آن تبعيت مي‌کند.
 
مطابق با ديدگاه افراد مختلف، هکرها يا سودمند و بعنوان جزء لازمي براي اينترنت هستند، يا اينکه تهديد محسوب مي‌شوند. بسياري احساس مي‌کنند که آنها وظيفه دارند شکافهاي امنيتي را پيدا و از آنها استفاده کنند تا توجه لازم را به مساله معطوف دارند. بهرحال بايد روي ديگر سکه را نيز ديد. همان ابزاري که براي اهداف خوب استفاده مي‌شود مي‌تواند همچنين باعث زيان يا سوءاستفاده‌هاي شخصي توسط افراد ديگر شود. همچنين به اين طريق هزينه‌هاي اينترنت با توجه به لزوم افزايش امنيت روي وب، افزايش مي‌يابد.
گروه‌ها و سايتهايي هستند که ابزار هک را در اختيار افراد قرار مي‌دهند. هدف بعضي از آنها نيز اطلاع‌رساني براي جلوگيري از آسيب‌هاي احتمالي است. گاهي فعاليتهاي هکي را که در حال انجام است  به اطلاع عموم مي‌رسانند. بهرحال شايان ذکر است که همچنان بين متخصصان امنيت اختلاف نظر در مورد سودرساني يا ضرررساني هکرها وجود دارد. جالب اينجاست که گاهي هکرها اقدام به برگزاري همايش نيز مي‌کنند و افراد علاقمند با حضور در اين همايشها با روشها و ابزار هک آشنا مي‌شوند. البته در ميان حاضرين باز هم متخصصان امنيت و نيز آژانس‌هاي قانونگذاري و مجريان قانون حضور دارند. هدف آنها از اين حضور حصول دانش بهتر در مورد اين موضوع و کسب مهارتهاي بيشتر با توجه به گرايش روزافزون به جرايم و تروريسم در فضاي سايبر است.

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه