کارآفرینی احداث گلخانه توليد محصولات گلخانه ای

کارآفرینی احداث گلخانه توليد محصولات گلخانه ای
کارآفرینی احداث گلخانه توليد محصولات گلخانه ای
30,000 ریال 
تخفیف 15 تا 30 درصدی برای همکاران، کافی نت ها و مشتریان ویژه _____________________________  
وضعيت موجودي: موجود است
ميانگين امتيازات: 5 از 5 امتياز!
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

تعداد صفحات : 21 صفحه _ فرمت WORD_ دانلود مطالب بلافاصله پس از پرداخت آنلاین

خلاصه طرح:
-    طرح احداث گلخانه توليد خيار هندوانه مكعبي و گلهاي تزئيني گلخانه اي در سطح 5000 متر مربع
-     محل اجرا، استان قزوين- شهرستان آبيك- روستاي قره قباد
-     زمين محل اجراي طرح: يك قطعه زمين از پلاك 41 اصلي واقع در بخش 15 به مساحت پنجهزار متر مربع بصورت استيجاري از اداره كل اوقاف و امور خيريه استان قزوين
-    منبع تأمين آب: احداث يك حلقه چاه نيمه عميق
-    سرمايه گذاري مورد نياز اجرا و بهره برداري طرح:    3/1821 ميليون ريال
-    سرمايه گذاري ثابت                    119/1318 ميليون ريال
-    سرمايه گذاري جاري                    183/503 ميليون ريال
-    منابع مالي تأمين سرمايه:
تسهيلات بانكي: 75 درصد معادل                 9/1365 ميليون ريال
سرمايه گذاري متقاضي طرح:25% معادل            3/455 ميليون ريال
-    پيش بيني توليد ساليانه: 240 تن محصول خيار در دو دور كشت
-    پيش بيني درآمد ساليانه: 600 ميليون ريال
-    پيش بيني سود (زيان) طرح: 5/274 ميليون ريال در سال
-    سرانه سرمايه گذاري ثابت طرح:        119829
-    -سرانه سرمايه گذاري كل طرح:        2/145704
-    نرخ بازده سرمايه:                22%
-    دوره برگشت سرمايه:            6/3 سال
-    اشتغال زائي طرح:                 12 نفر نيروي ثابت و دائم
-    مجري طرح:                جعفرانيالو دوقوز
-    كارشناسي تهيه كننده طرح         سيد حمزه مير سليمي
 
مقدمه
با مهاجرت سريع روستائيان به شهرها و افزايش پديده شهرنشيني، در نتيجه صنعتي شدن شهرها آلودگي هوا افزايش يافته است. اين پديده مخصوص كشور خاصي نيست بطوريكه موضوع در سازمان ملل متحد مطرح شده و اين سازمان از كشورهاي مختلف جهان جهت مبارزه با آن استمداد نحوه است در كشور ما نيز بر اساس آمارهاي موجود به خصوص در سالهاي اوليه پس از پيروزي انقلاب اسلامي حدود دو ميليون هكتار از جنگلهاي شمال ايران نابوده شده است.
در شهرهاي مختلف نيز ساخت و ساز زمينهاي مزروعي و تبديل آن به آپارتمان ها و جاده هاي آسفالته و غيره به اين مفصل دامن زده است.
بديهي است مبارزه با رشد اين پديده افزايش سطح فضاي نسبي كه هم چون ريه براي انسان موجب بازگشت حيات به شهرها مي شود را مي طلبد.
با مطالعه وضع زندگي مردم در شهرهائي چون بابل كه مربوط به پانصد سال قبل از ميلاد مسيح مي باشد به اين نتيجه مي رسيم كه پيشينيان ما نيز به موضوع حياتي بودن توسعه فضاي سبز و توليدات كشاورزي توجه خاصي داشته اند.
مبحث توليد در مقوله و توسعه به دليل ايفاي نقش محوري از اهميت خاصي برخوردار است با پيدايش انقلاب صنعتي عصر تازه اي براي تمدن بشري بوجود آمده است اين نقطه عطف در تاريخ بشري تنها در پرتو توانائي انسان در به كار گرفتن عوامل توليد پديد آمده است.
پيشرفت چشمگيري كه در توليدات بخش كشاورزي همراه با صنعت در كشورهاي توسعه يافته و صنعتي روي داده و ضمن رفع نيازهاي داخلي و بالا بردن توان صادرات كشور تقويت بخش هاي بنيادي جامعه را نيز در پي داشته است.
از جمله دستاوردهاي اين پيشرفت مي توان اشتغال در سطح مطلوب، كاهش نسبي فقر و تويع عادلانه تر درآمد استفاده بهينه از منابع و عوامل توليد و افزايش بهره وري نام برد.
براي دستيابي به هدف هاي توسعه با شناسائي درست و تخصيص بهينه و بكارگيري مطلوب منابع و عوامل توليد در بخش هاي مختلف اقتصادي به ويژه كشاورزي يكي از راه كارهاي اصولي و بنيادي به ويژه در مناطق خشك و نيمه خشك جهان با محدوديت منابع آبي روبروست مي باشد در صورتي كه اين منابع استفاده نشود بهره برداري از آنها ناكار آمد خواهد بود.
از طرفي از نيروي انساني در ايران بعنوان مهمترين و حساسترين عامل توسعه بخوبي بهره برداري نمي شود و اكنون نرخ بيكاري در كشور دو رقمي است كه توسعه اجتماعي را تحت الشعاع قرار داده است تعبيرات در بخش كشاورزي از ديدگاه اقتصاد كلان با افزايش سرمايه گذاري تغيير نظام هاي بهره برداري تغيير ساختاري در شبكه مديريت كلان كشاورزي در نهايت رفع انحصارات دولتي و واگذاري امور خدماتي و تصديگري به بخش خصوصي است كه منجر به اشتغال مي شود. چنانچه سرمايه گذاري اوليه مورد نياز در بخش كشاورزي و مربوط به آن گونه مطلوب انجام نگيرد و بخصوص آموزش هاي كاربردي توسعه نيابد و عملاً متقاضيان كار در بخش درگير توليد نشوند منجر به هدر رفتن منابع انساني و مادي جبران ناپذيري كه هزينه كرده ايم مي شود.
ازدياد جمعيت و نياز مبرم به محصولات كشاورزي و محدوديت منابع آب و خاك و از طرفي تأمين زندگي قشر زحمتكش كشاورزي و نيز مسائل و مشكلات و محدوديت هائي كه در جهت افزايش سطح زير كشت وجود دارد باعث شده كه متقاضيان سرمايه گذاري در بخش كشاورزي با استفاده از تجهيزات و تأسيسات مختلف با مختصات فني و تكنيكي ويژه در جهت افزايش راندمان توليد در واحد سطح و توليد محصول خارج از فصل اقدام نمايند.
وجود امكانات مناسب در منطقه شامل فضاي مناسب، خاك، آب كافي، ساختمانها و ايجاد تأسيسات مناسب و نيز ايجاد يك محيط ملايم و دور از خشونت جهت حفظ سلامت روحي كارگراني كه در كارگاه و شركت به فعاليت سخت بدني از هدفهاي اجراي طرح مي باشد.

اهداف طرح:
-    ايجاد يك محيط متعادل و سر سبز با هدف استفاده بهينه از منابع آب و خاك
-    ايجاد يك محيط كنترل شده در جهت افزايش عملكرد در واحد سطح
-    مبارزه با آفات و بيماريها در كشت گلخانه اي بسيار ساده تر و مؤثرتر از كشت در فضاي آزاد است.
-    هزينه هاي كارگري در كشت گلخانه در مقايسه با كشت هاي فضاي باز و روش سنتي كمتر است
-    كسب درآمد و افزايش سودآوري و نرخ بازده سرمايه
-    با توجه به محدوديت منابع آبي در روش گلخانه اي با حداقل مصرف آب حداكثر بهره بري حاصل مي گردد.

مختصات طرح:
-    درخواست كننده و مجري طرح. جعفريانلو دوقوز فرزند عباس به آدرس استان تهران- شهرستان آبيك روستاي قره قباد منزل شخصي
-    مساحت اراضي مورد نياز طرح 5500 متر مربع براي احداث گلخانه و تأسيسات مورد نياز
-    موقعيت جغرافيايي استان قزوين- شهرستان آبيك- روستاي قره قباد
شرايط اقليمي منطقه داراي آب و هواي معتدل سردسيري مي باشد.

تشريح فني طرح:
اسكلت گلخانه از جنس آهن گالوانيزه در جهت شمال به جنوب به ابعاد عرض 8-5/6 متر بصورت چند قلوي بهم پيوسته و طول حداكثر 40-38 متر بسته به حدود اربعه زمين طراحي مي شود. و جهت حداكثر بهره برداري از نور و فضا فرم اسكلت بصورت كماني است كه روي پايه هاي عمودي به ارتفاع 2 متر بصورت نيم دايره در فواصل معين در امتداد هم قرار داده مي شود. و به وسيله اتصالات متعدد طولي و عرضي بهم متصل مي گردد. روي كمانها شبكه اي از مفتولهاي آهني گالوانيزه نصب مي شود تا پوشش پلاستيكي روي آن قرار گيرد و محكم گردد.
دريچه هاي تهويه در منتهي اليه كمانها (بالاترين نقطه قوس كمان) و نيز طرفين گلخانه با استفاده از اهرم هاي قابل تنظيم نصب مي گردد.
براي تهيه زمين كشت خيار، ابتدا زمين را با شخم عميق برگردان مي نمائيم و بعد انواع كودهاي شيميايي و دامي مورد نياز را كه بر اساس نتايج آزمون خاك مشخص و معين شده به سطح خاك اضافه مي نمايم و سپس با ديسك علاوه بر خرد كردن كلوخه هاي حاصل از شخم نسبت به مخلوط نمودن كود با خاك اقدام مي شود.
در ادامه از مهمترين نكاتي كه مي بايست انجام گيرد عمليات ضد عفوني خاك و بستر كشت مي باشد كه معمولاً از روشهاي مختلفي مانند استفاده از گاز متيل برومايد، ضد عفوني با بخار آب و آب جوش، ضد عفوني با استفاده از نور خورشيد ضد عفوني با مواد شيميايي و انواع قارچ كشها استفاده مي گردد كه امروزه ضد عفوني با قارچ كش رد و ميل مانكوزب متداول تر است زيرا روش بسيار ساده و آساني مي باشد كه توسط كارگر واحد توليدي نيز عملي و قابل اجرا است و مشكلات اجرائي ساير روشها را ندارد.
پس از آماده سازي زمين و بستر كشت. نشانه هايي كه از قبل تهيه شده در بستر اصلي كشت مي گردد.
كشت معمولاً به دو صورت مستقيم و غير مستقيم صورت مي پذيرد. در روش اول يعني مستقيم بذر در محلهاي اصلي در بستر كشت مي گردد و در روش غير مستقيم بذر خيار در گلدانهاي پلاستيكي كوچك حاوي خاك الك شده گلداني با تركيب شن و آب كه ضد عفوني گرديد كشت مي گردد و پس از ظهور برگ سوم تا مرحله 6-5 برگي از گلدان ...

5 از 5 امتياز!    توسط   milad soltanpoor  (ارسال شده در یکشنبه، ۳۰ فروردین، ۱۳۹۴)

بسیار عالی بود ممنون از سایت خوبتون...


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

محصولات ذیل قبلا توسط مشتریان محصول فوق خریداری شده است.
محصولات
نظر سنجي
نظرتون در مورد ویکی پروژه چیه؟
  •   مراحل ثبت نام خیلی زیاده!
  •   مطلب درخواستیم رو نداشت!
  •   ایمیل نداشتم که ثبت نام کنم!
  •   مطلبی که میخواستم گرون بود!
نظرنتيجه